خبر

چرا پیشرفت‌های کاردانو به رشد قیمت ADA کمک نکرده است؟

چرا پیشرفت‌های کاردانو به رشد قیمت ADA کمک نکرده است؟

توسعه کاردانو (ADA) در هفته گذشته کاهش یافت و در کنار آن، قیمت این آلت‌کوین نیز نزولی شده و در 24 ساعت گذشته بیش از 9 درصد کاهش داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز و به نقل از «AMBCrypto»، پس از افزایش قابل‌توجه قیمت در 24 ساعت گذشته، قیمت ارز دیجیتال کاردانو (ADA) کاهش یافت. درهمین حال، فعالیت توسعه بلاکچین کاردانو نیز روند مشابهی را دنبال کرد.

تحول هفتگی کاردانو

براین اساس، تحلیل داده‌های سِنتیمنت (Santiment) نشان داد که تعداد مشارکت‌کنندگان در فعالیت توسعه ADA در هفته گذشته همچنان بالا بود. با این حال، فعالیت توسعه آن کاهش یافته است. در کنار این، Input Output Global گزارش توسعه هفتگی خود را منتشر کرد که در آن کارِ تیم‌‌های مختلف کاردانو برجسته شده است. طبق این گزارش، تیم لِیس (Lace) نسخه 1.12 را منتشر کرد که با بهبودهایی همراه بوده و یک ویژگی مهم جدید ارائه می‌دهد که به کاربران این امکان را می‌دهد تا ارزهای فیات را برای تأمین مالیِ کیف‌پول خود از طریق این سرویس انتخاب کنند.

به‌علاوه، این هفته، تیم پلوتوس (Plutus) نسخه 1.29.0.0 از کتابخانه‌های پلوتوس را منتشر کرد. این درحالی است که تیم میث‌ریل (Mithril) به اجراء گواهینامه تراکنش‌های کاردانو در شبکه‌های میث‌ریل ادامه داد. این گزارش همچنین به آمار به‌روزشده بلاکچین کاردانو اشاره کرد که در آن تعداد کل تراکنش‌های اکوسیستم کاردانو از 91 میلیون فراتر رفت، درحالی‌که تعداد توکن‌های بومی آن نیز از 10 میلیون گذر کرد. افزون بر این، تا به امروز 171 پروژه بر روی این بلاکچین راه‌اندازی شده است.

ADA نزولی می‌شود

درحالی‌که توسعه‌دهندگان بر روی چندین پروژه کار می‌کردند، آلت‌کوین ADA نوسان پیدا کرد. قیمت این رمزارز نیز در (8 ژوئن) به 0.487 دلار افزایش یافت، اما این روند دوام چندانی نداشت و اندکی پس از آن، فشار فروشندگان باعث کاهش قیمت ارز دیجیتال مذکور شد. طبق داده‌های کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، توکن بومی کاردانو در 24 ساعت گذشته بیش از 9 درصد کاهش داشته است که در زمان نگارش این متن، ADA با قیمت 0.4354 دلار و ارزش کل بازار (مارکت‌کپ) بیش از 14 میلیارد دلار معامله می‌شد و به‌عنوان دهمین ارز دیجیتال بزرگ جهان شناخته می‌شود.

پس از این مورد، نحوه تأثیرگذاری معیارها بر اثر اصلاح قیمت بر روی آلت‌کوین موردبحث تحت تحلیل و بررسی قرار گرفت. بر پایه تجزیه و تحلیل داده‌های سِنتیمنت، نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) توکن بومی کاردانو به‌دلیل کاهش قیمت، اُفت پیدا کرده است. همچنین، سرعت آن در (7 ژوئن) نزول کرد، به این معنی که ADA در تراکنش‌ها در یک دوره زمانی مشخص، کمتر مورد استفاده قرار گرفت. با این وجود، فعالیت شبکه بلاکچین با افزایش تعداد آدرس‌های فعال روزانه همچنان بالا باقی ماند.

ADA

از طرف دیگر، در تحلیل نمودار روزانه ADA به موشکافی این نکته که آیا شاخص‌ها حاکی از افزایش قیمت هستند یا خیر، پرداخته شد. براین اساس، تجزیه و تحلیل‌ها نشان داد که اندیکاتور مَکدی (MACD)، یک تقاطع نزولی را نشان می‌دهد. شاخص قدرت نسبی (RSI) آن نیز کاهش شدیدی را ثبت نمود که نشان می‌دهد، احتمال نزول قیمت برای این کریپتو، بیشتر است.

سلب مسئولیت: تلاش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز بر ارائه محتوای مفید و صرفاً در راستای افزایش آگاهی مخاطب است و توصیه مالی محسوب نمی‌گردد.

نویسنده: سیدهادی سیدسجادی
یکشنبه 20 خرداد 1403 ساعت 12:47
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین