خبر

خداحافظی با ویژگی Instant Hotspot در گوشی های سامسونگ با اندروید 15

خداحافظی با ویژگی Instant Hotspot در گوشی های سامسونگ با اندروید 15

همانطور که اندروید 15 برای عرضه در اواخر سال جاری آماده می‌شود، گوگل درحال تنظیم دقیق ویژگی‌های جدید خود از جمله Instant Hotspot است. این ابزار به تبلت‌های اندرویدی و کروم‌بوک‌ها اجازه می‌دهد به‌طور یکپارچه به نقطه اتصال تلفن متصل شوند. با این حال، گزارش‌های اخیر تأیید می‌کنند که ویژگی Instant Hotspot گوگل در دستگاه‌های گلکسی سامسونگ دردسترس نخواهد بود.

ویژگی Instant Hotspot گوگل چیست؟

Instant Hotspot فرآیند اتصال کامپیوتر یا کروم‌بوک به اینترنت تلفن شما را ساده می‌کند. هنگامی که در محدوده و بدون وای‌فای هستید، یک پاپ‌آپ روی دستگاه شما ظاهر می‌شود که از شما می‌خواهد به هات‌اسپات تلفن متصل شوید. این یک تجربه روان و شهودی است.

برای کاربران گلکسی، این ویژگی‌ ممکن است آشنا به نظر برسد. رابط کاربری One UI سامسونگ قبلاً عملکرد مشابهی به نام Auto Hotspot را ارائه می‌دهد. هر دو ویژگی به هدف یکسانی یعنی اتصال کامپیوتر یا کروم‌بوک به اینترنت تلفن شما دست می‌یابند.

خداحافظی با ویژگی Instant Hotspot در گوشی های سامسونگ با اندروید 15

Instant Hotspot گوگل یا Auto Hotspot سامسونگ ؟

تفاوت اصلی در سازگاری نهفته است. Instant Hotspot گوگل با هر کروم‌بوک ثا تبلت اندرویدی کار می‌کند، در حالی که Auto Hotspot سامسونگ به دستگاه‌های گلکسی سامسونگ محدود می‌شود.

اگرچه کاربران سامسونگ مدتی است که از Auto Hotspot استفاده می‌کنند، اما عدم وجود Instant Hotspot در اندروید 15 تاثیر زیادی بر تجربه آنها نخواهد داشت. زیرا تا زمانی که به‌طور انحصاری از دستگاه‌های گلکسی سامسونگ استفاده می‌کنید، مزایای Instant Hotspot را از دست نخواهید داد.

با این حال، اگر امیدوار بودید از Hotspot خودکار با سایر تبلت‌های اندرویدی یا کروم‌بوک‌ها استفاده کنید، ممکن است به محض نصب اندروید 15، از آنها محروم شوید.

مشخص نیست که چرا ویژگی Instant Hotspot در دستگاه‌های گلکسی دردسترس نخواهد بود. این ویژگی بخشی از خدمات گوگل پلی است که در تمام دستگاه‌های اندرویدی دارای گواهی گوگل، از جمله دستگاه‌های سامسونگ، در دسترس است.

به نظر می‌رسد که سامسونگ یه این دلیل از ویژگی مذکور صرف نظر کرده که با Auto Hotspot فعلی آن همپوشانی دارد. سامسونگ ممکن است مجبور شده باشد بین حفظ ویژگی Auto Hotspot One UI داخلی خود که قبل از ایجاد Instant Hotspot توسط گوگل ایجاد شده بود یا کنار گذاشتن قابلیتی که کاربران دستگاه گلکسی از قبل به آن دسترسی دارند، به نفع جایگزین گوگل یکی را انتخاب کند.

قابل درک است که چرا سامسونگ ممکن است تمایلی به کنارگذاشتن Auto Hotspot نداشته باشد و چرا نمی‌خواهد با ارائه همزمان هر دو ویژگی، تجربه کاربری را بیش‌از‌حد پیچیده کند.

با این حال، با مشاهده نحوه ادغام Nearby Share Google و Quick Share سامسونگ، شاید Auto Hotspot سامسونگ در نهایت با Instant Hotspot گوگل ادغام شود.

  • گوگل قصد دارد برای تولید تراشه تنسور پیکسل 10 با TSMC همکاری کند‌
  • Fitbit Ace LTE گوگل معرفی شد؛ ساعت هوشمندی با تمرکز بر ایمنی و سرگرمی کودکان
  • اندروید 15 عمر باتری در حالت استندبای را تا 3 ساعت بهبود می‌بخشد
  • گوگل به صورت دستی پاسخ های عجیب هوش مصنوعی را حذف می‌کند
منبع:
یکشنبه 13 خرداد 1403 ساعت 15:08
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین