خبر

معاملات نقره در محدوده محدود

معاملات نقره در محدوده محدود

نقره (XAG/USD) در معاملات اروپایی روز چهارشنبه، در محدوده محدودی در حدود 28.60 دلار معامله شد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت» نقره (XAG/USD) در معاملات اروپایی روز چهارشنبه، در محدوده محدودی در حدود 28.60 دلار معامله شد. فلز سفید از حمایت تضعیف دلار آمریکا بهره‌مند شد، چرا که ارز ایالات متحده با وجود انتشار گزارش تورم داغ شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) در ماه آوریل، با کاهش شدید همراه بود.

شاخص دلار آمریکا (DXY) با کاهشی شدید، به زیر 105.00 سقوط کرد. در واقع، عامل دیگری که جذابیت نقره دلاری را بهبود بخشید، کاهش ارزش دلار بود.

در چشم‌انداز داده‌ها، در حالی که ارقام سالانه PPI رشد قابل انتظاری داشت، ارقام ماهانه از انتظارات پیشی گرفت. در پی انتشار گزارش PPI، جروم پاول از فدرال رزرو داده‌های کلی را مختلط برشمرد.

وقتی از پاول در مورد چشم‌انداز تورم سوال شد، ضمن اینکه بر محدود نگه‌داشتن سیاست پولی آن هم به مدت طولانی‌تر پایبند بود، احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره را رد کرد.

از آنجا که معامله‌گران اطمینان دارند فدرال رزرو پس از نشست سپتامبر شروع به کاهش نرخ بهره خواهد کرد، بازدهی 10 ساله خزانه‌داری ایالات متحده، به 4.43 درصد کاهش می‌یابد. به طور کلی، کاهش بازده دارایی‌های بهره‌دار، هزینه‌ی فرصت نگهداری سرمایه‌گذاری در دارایی‌های بدون بازده مانند نقره را کاهش می‌دهد.

در عین حال، سرمایه‌گذاران در انتظار شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) و داده‌‌های خرده فروشی ماهانه‌ی ماه آوریل هستند که در روز چهارشنبه منتشر خواهد شد. آنچه مسلم است شاخص‌های اقتصادی به طور قابل توجهی بر گمانه‌زنی‌ها برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو تاثیر می‌گذارد.

آمارها حاکی از آن است که تورم مصرف کننده ایالات متحده در سه ماهه اول سال سرسختانه بالاتر بوده است. همچنین گزارش تورم ایالات متحده که بیش از میزان پیش‌بینی‌شده بود، این نگرانی‌ها را عمیق‌تر می‌کند که طی‌کردن آخرین فرسنگ‌های مسیر تا مقصد تورم ۲ درصدی، از آنچه قبلاً پیش‌بینی می‌شد، به‌طور قابل‌توجهی دشوارتر است.

تحلیل تکنیکال نقره با استفاده از نمودار روزانه

قیمت نقره پس از کشف علاقه‌ی خرید در نزدیکی حمایت افقی که از اوج 14 آوریل 2023 در حدود 26.09 دلار در بازه زمانی روزانه ترسیم شده بود، به طور چشمگیری بهبود می‌یابد. حمایت فوق الذکر پیش از این، یک مقاومت بزرگ برای گاوهای قیمت نقره بوده است. در حال حاضر، فلز سفید به سطح 29.80 دلار یا بالاترین سطح چند ساله خود نزدیک می‌شود.

چشم‌انداز کوتاه‌مدت نقره بهبود یافته است، چرا که این فلز گرانبها به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 دوره‌ای (20-EMA) که در سطحی حوالی 27.30 دلار معامله می‌شود، بازگشته است.

شاخص قدرت نسبی 14 دوره‌ای (RSI) به محدوده صعودی 60.00 الی 80.00 تغییر جهت می‌دهد که بیانگر آن است که حرکت صعودی از سر گرفته شده است.

نمودار روزانه نقره

نویسنده: معصومه دانش
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403 ساعت 14:54
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین