خبر

از دسترس خارج شدن وبسایت صرافی کوین‌بیس

از دسترس خارج شدن وبسایت صرافی کوین‌بیس

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس (Coinbase) دچار «اختلال سراسری سامانه» شده که باعث‌ غیرقابل استفاده شدن این پلتفرم ازطریق وب‌سایت یا اپلیکیشن موبایل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز و به نقل از «Cointelegraph»، پلتفرم معاملات رمزارز کوین‌بیس (Coinbase) در صفحه وضعیت رسمی خود به کاربران درمورد «اختلال سراسری سامانه» اطلاع‌رسانی کرده و اعلام نموده است که «اختلالی جدی» از ساعت 4:15 صبح به وقت هماهنگ جهانی در تاریخ (25 اردیبهشت) آغاز شده است.

درحال‌حاضر تلاش برای بازدید از وب‌سایت این صرافی با پیام خطای ۵۰۳ «سرویس موقتاً در دسترس نیست» مواجه می‌شود. طبق راهنمای توسعه‌دهندگان که در مرورگر موزیلا (Mozilla) یافت شده، شایع‌ترین دلیل این خطا، خارج از سرویس‌بودن سرورها برای تعمیرات و نگهداری یا اضافه‌بار آن‌ها است. درهمین حال، پشتیبانی صرافی کوین‌بیس در تاریخ (۱۴ مِی) با انتشار پُستی اعلام کرد که درحال بررسی این مشکل و تلاش برای رفع آن هستند. همچنین، آن‌ها مجدداً تأکید کرده‌اند که دارایی‌های کاربران در امنیت است.

این نخستین باری نیست که صرافی‌های ارز دیجیتال دچار اختلال می‌شوند. افزون بر این، در تاریخ (۲۸ فوریه)، کوین‌بیس به‌همراه چند صرافی رمزارز دیگر، به‌دلیل افزایش ناگهانی فعالیت‌ معاملات کریپتو، دچار اختلالات موقت شدند.

درحالی‌که این اختلالات برای کاربران صرافی‌های ارز دیجیتال آزاردهنده است، کارشناسان در توئیتر ارز دیجیتال اغلب از این اختلالات به‌عنوان زمینه‌ای برای ایجاد یک روایت صعودی در بازار کریپتو استفاده و ادعا می‌کنند که اوج فعالیت‌هایی که باعث این قطعی‌‌ها می‌شوند، درنهایت برای قیمت رمزارزها مفید هستند.

سلب مسئولیت: تلاش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز بر ارائه محتوای مفید و صرفاً در راستای افزایش آگاهی مخاطب است و توصیه مالی محسوب نمی‌گردد.

نویسنده: سیدهادی سیدسجادی
سه شنبه 25 اردیبهشت 1403 ساعت 10:30
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین