خبر

کریپتوپانک‌‌ها پیشرو در فروش روزانه توکن‌های غیرقابل تعویض

کریپتوپانک‌‌ها پیشرو در فروش روزانه توکن‌های غیرقابل تعویض

کریپتوپانک (CryptoPunk) شماره ۷۴۱، اکنون هشتمین کریپتوپانکِ با ارزش در کل این مجموعه/کلکسیون از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز و به نقل از «Forkast»، براساس داده‌های کریپتواِسلم (CryptoSlam)، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) کریپتوپانک‌ (Cryptopunk) با حجم فروش روزانه 1.39 میلیون دلار آمریکا (USD) در تاریخ (۱۲ مِی)، بازار NFT را تسخیر کردند. بنا بر گزارش‌ها، بیشتر این فروش‌ها مربوط به کریپتوپانک ۷۴۱ بود که در بازار لاروا لبز (Larva Labs) تقریباً به قیمت ۸۰۰ هزار دلار به فروش رفت. آخرین فروش ثبت‌شده آن‌چین (درون-زنجیره‌ای) این NFT، هفت سال پیش و به قیمت ۴۰۰ دلار انجام شده بود.

همچنین، دومین مجموعه برتر این روز، دی مارکت (DMarket) بود که بر بستر بلاکچین میتوس (Mythos)، یک بلاکچین اختصاصی برای برنامه‌های کاربردی بازی‌های وب3 فعالیت می‌کند. DMarket درمجموع، فروش روزانه ۹۴۵ هزار و ۳۸۳ دلار را به خود اختصاص داد که این رقم برای سومین روز متوالی از مرز ۹۰۰ هزار دلار فراتر رفت. مجموع فروش روز یکشنبه نیز پس از رکورد ماهانه‌ای که روز جمعه با بیش از ۹۷۰ هزار دلار به ثبت رسید، رقم قابل‌توجهی است. اکنون، حجم فروش کلی DMarket به 427.16 میلیون دلار می‌رسد.

علاوه بر این، کلکسیون نودمانکس (NodeMonkes)، رهبر همیشگی میان مجموعه‌های بیت‌کوین (BTC)، با فروش ۵۶۵ هزار و ۲۷۷ دلار، در جایگاه سوم قرار گرفت که نسبت به فروش 1.21 میلیون دلاری روز گذشته، کاهش یافته است.

خارج از سه مجموعه برتر در بازار NFT، کلکسیون پودی پنگوئن‌ها (Pudgy Penguins) حجم فروش روزانه ۴۷۳ هزار و ۱۳۶ دلار را تجربه کردند و مجموعه توکن‌های غیرقابل تعویض کُر (CORE) با استاندارد بی‌آرسی20 (BRC-20) نیز به رقم ۴۵۰ هزار و ۹۱۲ دلار دست یافتند. از طرف دیگر، مجموعه سولانا مانکی بیزنس (Solana Monkey Business) که بر بستر بلاکچین سولانا (SOL) فعالیت می‌کند، با فروش ۴۲۹ هزار و ۵۹۸ دلار در جایگاه ششم این روز قرار گرفت و پس از آن NFTهای اِل‌تی‌سی (LTC) که با استاندار BRC-20 ضرب شده‌اند، مَد لَدز (Mad Lads) و توکن‌های غیرقابل تعویض پی (π) قرار دارند.

درهمین حال، فروش‌های روز یکشنبه، بلاکچین اتریوم (ETH) که میزبان مجموعه کریپتوپانک‌ها است را به صدر جدول رده‌بندی بلاکچین‌ها برای فروش NFT رساند، به این شکل که این شبکه در روز یکشنبه حجم فروش کل 5.24 میلیون دلار را گزارش کرد که نسبت به 4.17 میلیون دلار روز گذشته، 25.6 درصد افزایش داشته است.

افزون بر این، بلاکچین بیت‌کوین با 5.80  میلیون دلار در فروش روزانه در رتبه دوم قرار گرفت و سولانا نیز رقم 2.67 میلیون دلار را به خود اختصاص داد.

سلب مسئولیت: تلاش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز بر ارائه محتوای مفید و صرفاً در راستای افزایش آگاهی مخاطب است و توصیه مالی محسوب نمی‌گردد.

نویسنده: سیدهادی سیدسجادی
دوشنبه 24 اردیبهشت 1403 ساعت 15:30
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین