خبر

آیا روند صعودی طلا ادامه دار خواهد بود؟ | پیش بینی قیمت طلای جهانی | چشم انداز بیت کوین برای سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۴

آیا روند صعودی طلا ادامه دار خواهد بود؟ | پیش بینی قیمت طلای جهانی | چشم انداز بیت کوین برای سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۴

بررسی وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و نفت) می تواند به تصمیم گیری سرمایه گذاران کمک شایانی کند. نبض بورس ضمن مرور روند روزانه و هفتگی قیمت ها، به بیان پیش بینی بازار‌ها در روز‌های آینده نیز خواهد پرداخت.

به گزارش نبض بورس، بررسی وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و نفت) می تواند به تصمیم گیری سرمایه گذاران کمک شایانی کند. نبض بورس ضمن مرور روند روزانه و هفتگی قیمت ها، به بیان پیش بینی بازار‌ها در روز‌های آینده نیز خواهد پرداخت. 

قیمت سکه        

قیمت سکه امامی امروز در محدوده‌ی ۴۲,۱۸۳,۰۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۸.۰۳ درصد افزایش داشته است. 

امروز حباب تمام سکه‌ها سبز و افزایشی بود بطوری که در زمان نوشتن این گزارش حباب سکه امامی با ۲ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان افزایش به ۸ میلیون و ۶۳۹ هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی با ۲ میلیون و ۲۵۷ هزار تومان افزایش به ۵ میلیون و ۹۷۳ هزار تومان رسید. حباب نیم سکه و ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب ۸ میلیون و ۶۳۳ هزار تومان و ۷ میلیون و ۴۱۴ هزار تومان و در نهایت ۳ میلیون و ۴۷۳ هزار تومان رسیدند.

قیمت طلا 

قیمت طلای ۱۸ عیار امروز در محدوده‌ی ۳,۴۴۰,۱۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۳.۸۴ درصد افزایش داشته است. انس طلا با ۱.۷۱ درصد افزایش به ۲۲۷۱ دلار و ۳۵ سنت رسید.

با قرارگرفتن طلا در منطقه‌ی اشباع خرید، احتمال عقب نشینی بیشتر در قیمت طلا وجود دارد؛ حمایت فوری هم‌اکنون در بالاترین رکورد قبلی ۲۲۳۶ دلاری مشاهده می‌شود و عبور از آن می‌تواند باعث افت شدید به آستانه ۲۲۰۰ دلار شود و پس از آن پایین‌ترین قیمت ۲۱۸۷ دلاری روز پنج‌شنبه به چالش کشیده خواهد شد و به دنبال آن قیمت ۲۱۶۸ دلار قرار خواهد گرفت.

چنانچه خریداران طلا دوباره شتاب مثبت خود را به دست آورند، یک آزمایش مجدد از بالاترین سطح تاریخ در ۲۲۶۶ دلار و به دنبال آن قیمت ۲۲۷۰ دلار در راه است. در ادامه‌ی راه، قیمت بعدی برای خریداران طلا، سطح روانشناختی ۲۳۰۰ دلار خواهد بود.

سولیتا مارچلی، مدیر ارشد سرمایه گذاری UBS Global Wealth Management، ماه گذشته در یادداشتی به یکی از مشتریان خود در این‌باره نوشت: خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی در سراسر جهان در طول پنج دهه گذشته و احتمال پیروزی دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه و به دنبال آن افزایش تنش‌ها میان ایالات متحده و چین، همگی دلایلی برای ادامه روند صعودی طلا هستند. /جهان صنعت نیوز

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز در محدوده‌ی ۶۵۸۱۷ دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۶.۶۴ درصد کاهش داشته است. 

شرکت کوین‌بیس پیش‌بینی کرد بازار ارز‌های دیجیتال برای سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۴ چشم‌انداز مثبتی دارد. از جمله عوامل مثبت می‌توان به هاوینگ بیت کوین و احتمال تصویب صندوق‌های مبادله‌ای پشتوانه‌دار بیت کوین و نیز علاقه زیاد نهاد‌های مختلف به فضای ارز‌های دیجیتال بیان کرد.
تحلیلگر معروفی که به درستی اصلاح فعلی بیت کوین را پیش‌بینی کرده بود، می‌گوید پادشاه ارز‌های دیجیتال در آستانه شکستن رکورد تاریخی خود قرار دارد. به گفته‌ی وی، بیت کوین مرحله‌ی اول شکستن رکورد را با بستن هفته گذشته با قیمتی بالاتر از مقاومت ۶۹،۰۰۰ دلاری خود طی کرده است. حال برای تکمیل فرایند، باید مقاومت ۶۵،۵۹۶ دلاری را به‌عنوان حمایت جدید تست کند.

قیمت نفت

قیمت نفت امروز در محدوده‌ی ۸۸.۱۸ دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی ۱.۳۵ درصد افزایش داشته است. 

منبع:
سه شنبه 14 فروردین 1403 ساعت 22:20
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین