خبر

دریافت‌کننده بزرگترین بسته ایردراپ اِتنا تقریباً 2 میلیون دلار دریافت کرد

دریافت‌کننده بزرگترین بسته ایردراپ اِتنا تقریباً 2 میلیون دلار دریافت کرد

اِتنا لبز (Ethena Labs) در مجموع 450 میلیون دلار توکن را به‌صورت ایردراپ میان شرکت‌کنندگان توزیع کرد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز و به نقل از «Cointelegraph»، طبق داده‌های درون زنجیره‌ای که توسط آرخام اینتلیجنس (Arkham Intelligence) در پیامی در شبکه اجتماعی X در (2 آوریل) مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت، بزرگترین دریافت‌کننده ایردراپ اِتنا (ENA)، نزدیک به 2 میلیون دلار از این توکن را دریافت کرد. به‌طور دقیق‌تری، 3.3 میلیون توکن اِتنا به ارزش 1.96 میلیون دلار به کیف پول دریافت‌کننده مذکور واریز شد.

طبق گفته اِتنا لبز در پُستی در رسانه اجتماعی X، ایردراپ اِتنا در تاریخ (2 آوریل) با توزیع 450 میلیون دلار توکن ENA بین کیف پول‌های واجد شرایط فعال شد. کل توکن‌های تخصیص‌‍یافته به این ایردراپ تا ساعت 7:17 صبح به وقت جهانی توزیع شده است.

«تمام 5 درصد از توکن‌های ENA از قبل در قراردادهای هوشمند توزیع شده است. مشارکت‌کنندگان اصلی در راستای پشتیبانی، هرگونه پرسشی درمورد ENAهای قابل‌مطالبه را به‌صورت شبانه‌روزی پاسخ‌گو هستند.»

پس از آن‌که صفحه دریافت ایردراپ توکن مذکور فعال شد، توکن اِتنا در (2 آوریل) در ساعت 8 صبح به وقت جهانی در برخی از بزرگترین صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال (CEX)، ازجمله بایننس (Binance)، بای‌بیت (Bybit)، کوکوین (Kucoin)، اچ‌تی‌ایکس (HTX)، مِگسی (MEXC) و بیت‌مارت (Bitmart) برای معامله لیست شد.

با این وجود، توکن اِتنا در 24 ساعت منتهی به 11:30 صبح به وقت جهانی، بیش از 15 درصد کاهش یافت و با قیمت 0.5824 دلار معامله شد. طبق داده‌های کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، توکن بومی اِتنا لبز درحال حاضر با ارزش بازار 836 میلیون دلاری، صد و دهمین ارز دیجیتال بزرگ است. علاوه بر این، اِتنا لبز، دلار مصنوعی یواس‌دی‌ای (USDe) خود را در (19 فوریه) در شبکه اصلی راه‌اندازی کرد.

اتنا

همچنین، در (8 مارس)، زمانی‌که این توکن به سرمایه‌گذاران بازده 67 درصدی سالانه (APY) را ارائه کرد، به بالاترین پروژه درآمدزایی میان برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) در حوزه کریپتو تبدیل شد. طبق صفحه اصلی اِتنا لبز، USDe اِتنا درحال حاضر با ارزش کل قفل‌شده (TVL) 1.6 میلیارد دلاری، به بیش از 123 هزار کاربر بازدهی 35.4 درصدی را ارائه می‌دهد.

افزون بر این، طبق داده‌های دیفای لاما (DefiLlama)، ارزش بازار USDe در هفته گذشته 1.9 درصد و در ماه گذشته 135 درصد افزایش یافته و به 1.58 میلیارد دلار رسیده است. از طرف دیگر، توکن اِتنا در هفته گذشته برای فارمینگ در لانچ‌پول بایننس لیست شد. با این حال، زمانی‌که یک توکن جعلی و کپی‌برداری‌شده ENA در (29 مارس) معادل 290 هزار دلار از بایننس‌کوین (BNB) مورد سوء استفاده قرار گرفت، نگرانی گسترده‌ای را برای این اِتنا به وجود آورد. درهمان حال، شرکت امنیتی آنچین پِک‌شیلد (PeckShield)، توکن جعلی را با رمزارز واقعی ENA اشتباه گرفت؛ اما توکن واقعی اِتنا مورد هیچ سوء استفاده‌ای واقع نشد.

سلب مسئولیت: تلاش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز بر ارائه محتوای مفید و صرفاً در راستای افزایش آگاهی مخاطب است و توصیه مالی محسوب نمی‌گردد.

نویسنده: سید هادی سیدسجادی
سه شنبه 14 فروردین 1403 ساعت 16:50
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین