خبر

جهش نقره، حوالی اوج

جهش نقره، حوالی اوج

نقره (XAG/USD) برای چهارمین روز متوالی در روز سه‌شنبه کشش مثبتی را به دست آورد و در نیمه‌ی اول جلسه‌ی اروپا از اواسط 25 دلار فراتر رفت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت» نقره (XAG/USD) برای چهارمین روز متوالی در روز سه‌شنبه کشش مثبتی را به دست آورد و در نیمه‌ی اول جلسه‌ی اروپا از اواسط 25 دلار فراتر رفت و به این ترتیب، به اوج خود از ابتدای سال تاکنون (YTD) که هفته‌ی گذشته آن را آزمایش کرده بود، نزدیک‌تر شد.

از منظر تکنیکال، جهش اخیر از ناحیه‌ی مقاومت 24.35 دلاری که تبدیل به حمایت شده و حرکت صعودی قوی متعاقب آن، به نفع معامله‌گران صعودی است. علاوه بر این، نوسانگرهای نمودار روزانه در قلمرو مثبت قرار دارند و هنوز در فاصله‌ای از منطقه خرید اشباع هستند که این امر نشان می‌دهد مسیر کمترین مقاومت برای نقره XAG/USD به سمت صعود است.

از این رو، قدرت نسبی در جهت آزمایش کف نوسانی دسامبر 2023، درست جلوتر از رقم گرد 26.00 دلاری، یک احتمال متمایز به نظر می‌رسد. برخی از خریدهای متعاقب، حکایت از یک شکست جدید دارد و به نقره XAG/USD اجازه می‌دهد تا مسیر صعودی قوی اخیر خود را که از اواخر فوریه شاهد بوده است، از سر بگیرد.

از طرف دیگر، هر کاهش اصلاحی معناداری به احتمال زیاد خریداران تازه‌ای را در نزدیکی مرز 25.00 دلار جذب می‌کند. گفتنی است حمایت مربوطه‌ی بعدی در نزدیکی منطقه 24.65 دلار قرار دارد و شکست متقاعد‌کننده به زیر این سطح می‌تواند نقره (XAG/USD) را به سمت مقاومت تبدیل‌شده به حمایت فوق‌الذکر، در اطراف منطقه 24.35 دلار هدایت کند که نقش یک نقطه محوری کلیدی را خواهد داشت.

برخی از فروش‌های متعاقب ممکن است سوگیری را به نفع معامله‌گران نزولی تغییر دهد و نقره (XAG/USD) را آسیب‌پذیر کند تا کاهش بیشتر به سمت منطقه 24.15-24.10 دلار را تسریع بخشد.

فلز سفید ممکن است در نهایت به سطحی زیر رقم گرد 24.00 دلار، و به سمت میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA)، که در حال حاضر نزدیک منطقه 23.60 دلار است، تضعیف شود.

نمودار روزانه نقره

نمودار روزانه نقره

نویسنده: معصومه دانش
سه شنبه 14 فروردین 1403 ساعت 14:19
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین