خبر

بهترین بروکر ترید طلا برای معامله‌گران

در بازار فارکس معاملات مختلفی انجام می‌گیرد که یک نوع از آن معاملات طلا است. طلا در بازار فارکس با نماد XAU شناخته می‌شود. طلا به عنوان یک فلز گرانبهایی است که در هر پیپ خود، ارزش چند برابری دارد. به همین خاطر در طول روز نوسانات مختلفی می‌تواند داشته باشد.

همین موضوع باعث شده نماد معاملاتی طلا به عنوان یکی از مهمترین نمادها در بین تریدرهای حرفه‌ای باشد. اما کسانی که می‌خواهند در زمینه ترید طلا فعالیت کنند، باید به سراغ بهترین بروکرها بروند. حال می‌خواهیم به شما بهترین بروکرها را معرفی کرده و در ارتباط با آن مشخصات لازم را ارائه دهیم. دو فاکتور مهم برای انتخاب بروکر ترید طلا وجود دارد.

  1. اجرای سریع معاملات
  2. پشتیبانی بروکر

در تمام مواردی که در لیست های زیر موجود است، ما بروکر هایی را معرفی کرده ایم که معاملات در آنها به سرعت اجرا میشوند و پشتیبانی بسیار خوبی هم دارند.

aaf8e58f-2fe5-4782-8ad5-3472be825e25.jpg

بهترین بروکر برای ترید طلا

در این مقاله قصد داریم به شما بروکرهای مناسبی برای ترید طلا معرفی کنیم، هدف ما کمک به شما برای انتخاب بهترین کارگزاری است.

نام بروکر

نوع حساب

حداقل واریزی

اسپرد طلا

آلپاری

PRO ECN, ECN MT5, ECN MT4

۳٠٠ دلار

از 0.0 پیپ

ویندزور

زیرو

200 دلار

از 0.5 پیپ

USGFX

VIP_LOW

۵٠٠٠٠ دلار

از 0.6 پیپ

آمارکتس

ECN

۲٠٠دلار

از 0.0 پیپ

اپوفایننس

ECN

۱٠٠ دلار

از 0.9 پیپ

اینگات

ECN

۱٠٠ دلار

از 0.4 پیپ

فیبوگروپ

MT4 NDD, MT5 NDD

50 دلار

از 0.2

کلایمکس پرایم

ECN

۵٠٠ دلار

از 0.9

لایت فایننس

ECN

10 دلار

از 0.9

کاپیتال اکستند

PRO ECN

۵٠٠ دلار

از 0.2 پیپ

فارکس چیف

استاندارد

10 دلار

از 0.6 پیپ

بروکر‌ آلپاری

بروکر آلپاری برای معامله‌گران حرفه‌ای طلا به عنوان یک بروکر بسیار مناسبی معرفی می‌شود. بروکر طلا می‌تواند معامله‌گران را به حساب معاملاتی PRO ECN, ECN MT5, ECN MT4 دسترسی دهد. هر کدام از این حساب‌های معاملاتی برتری‌های خود را دارند و دارای مزایا و ویژگی‌های منحصر به فردی می‌باشند.

حداقل واریزی برای این حساب ۳۰۰ دلار است. ۵۰ درصد مارجین برای معاملات پوششی صرف می‌شود. روش اجرای معامله به صورت Market Execution بوده در این حساب‌ها حداکثر حجم یک سفارش ۱۰۰ لات است.

ae113394-33be-4496-92d2-264785ac476c.jpg

بروکر‌ ویندزور

دومین کارگزاری که میتوان به عنوان بهترین بروکر برای ترید طلا از آن یاد کرد، بروکر ویندزور است. حساب معاملاتی Zero در این بروکر بدون اسپرد و با کمیسیون بسیار کم است و البته سرعت باز شدن معاملات نیز بسیار خوب است.

بروکر‌ یو اس جی اف ایکس

کارگزاری USGFX حساب معاملاتی به نام حساب VIP_LOW را دارد. این حساب دارای اسپرد پایین بوده و سرعت اجرای معاملات آن بالا است. همین موضوع باعث شده گزینه بسیار مناسبی برای خرید طلا باشد.

برای فعالیت در این حساب حداقل سپرده ۵۰۰۰۰ دلار است. اسپرد از 0.5 پیپ شروع شده و حداقل اندازه لات 0.01 است. لوریج آن ۱:۵۰۰ بوده و اندازه لات استاندارد آن 100000 واحد است. حساب‌هایی که در این بروکر می‌توانند فعالیت کنند، حساب شخصی، حساب مشترک و حساب شرکتی است.

بروکر‌ آمارکتس

بروکر آمارکتس جزو بهترین بروکرهایی است که شما می‌توانید با کمک حساب ECN ترید طلا را انجام دهید. حساب ECN ‌ در بروکر آمارکتس دارای اسپرد صفر پیپ بوده و مدل اجرای دستور آن MARKET است.

حداقل واریزی برای این بروکر ۲۰۰ دلار بوده، لوریج آن تا سقف ۱:۳۰۰۰ بوده و شما با حساب اسلامی هم می‌توانید فعالیت نمایید. برای موقعیت‌های هک شده مارجین ۵۰ درصد را دارد. میزان کمیسیون در هر یک لات ۵/۲ دلار می‌باشد.

بروکر‌ اپوفایننس‌

بروکر‌ اپوفایننس‌ با دو حساب ECN ‌ و ECN PRO‌ فعالیت دارد که هر دوی این حساب‌ها برای معاملات طلا مناسب می‌باشند. از بین این دو حساب، حساب ECN برای شما می‌تواند مناسب باشد، زیرا شما می‌توانید این حساب را با ۱۰۰ دلار هم باز کنید.

پلتفرم‌های مورد معاملاتی این بروکر MT4, MT5, WEB می‌باشد. ارز پایه آن USD بوده و کمیسیون آن ۶ دلار است. اسپرد معاملات از ۸/۰ پیپ، هشدار مارجین ۸۰ درصد و استاپ اوت آن ۴۰ درصد است.

بروکر‌ اینگات‌

حساب موجود در کارگزاری اینگات، حساب‌ ECNاست. اسپرد‌ این حساب از صفر به صورت شناور شروع می‌شود. همین موضوع باعث شده که برای معاملات طلا مناسب باشد. ارز پایه این حساب USD‌ بوده و به حداقل سرمایه ۱۰۰ دلار نیاز است. کمیسیون این حساب ۶ دلار، اسپرد از ۸/۰ شروع، هشدار مارجین ۸۰ درصد و استاپ‌ اوت آن ۴۰ درصد است.

بروکر‌ فیبوگروپ‌

بروکر فیبوگروپ‌ حساب‌های معاملاتی‌ MT4 NDD و MT5 NDD ‌‌ را دارد. این حساب‌ها برای خرید طلا مناسب معرفی می‌شوند. سرعت اجرای معاملات این دو حساب بسیار بالا بوده، میزان اسپرد آن پایین و به حداقل واریزی بسیار کمی نیاز دارد. لوریج‌ این حساب‌ها ۴۰۰ و تعداد جفت ارز ۳۲ آن است.

بروکر‌ کلایمکس‌ پرایم

بروکر‌ کلایمکس‌ پرایم‌ دارای حساب ECN ‌ است که می‌تواند برای ترید‌ طلا مناسب باشد. شما می‌توانید این حساب را با ۵۰۰ دلار شروع کنید. نمادهای معاملاتی این حساب فلزات، انرژی، شاخص‌ها و فارکس است. حداقل لوریج ۳۰۰، کمیسیون ۶ دلار و مارجین معاملات هج صفر است.

بروکر‌ لایت‌ فایننس

کارگزاری لایت فایننس نیز یک حساب ECN دارد و همه شرایط موجود برای معاملات طلا در آن موجود است. آن دسته از تریدرهای طلا که می‌خواهند با کمترین کمیسیون و با اسپرد پایین معاملات خود را انجام دهند، این حساب به آنها کمک می‌کند. نرخ درصد سود این معاملات دو و نیم درصد است. حساب‌های اسلامی برای آنها وجود دارد و اندازه لات آنها ۱۰۰ هزار است.

بروکر فارکس چیف

در بروکر فارکس چیف چند حساب مدل ECN وجود دارد که تریدرهای طلا می‌توانند از آن استفاده کنند. این حساب‌ها شامل ECN VIPو ECN PRO VIP هستند. حداقل واریزی برای آنها ۳۰۰ بوده، کارمزد آنها ۶ دلار، آیتم‌های معاملاتی شامل فلزات، نفت، شاخص‌ها و ۳۶ جفت ارز است. امکان اجرای ربات معامله‌گر هم وجود دارد.

بروکر کپیتال اکستند‌

کاربرانی که در کارگزاری کاپیتال اکستند فعالیت دارند، می‌خواهند به صورت تخصصی معاملات طلا را انجام دهند و از حساب PRO ECN‌ استفاده می‌کنند. حداقل واریزی برای شروع معاملات ۵۰۰ دلار است، واحد ارزی حسابی ECN‌ بوده و پلتفرم‌های معاملاتی MT4 ‌‌ و MT5 دارد. کمیسیون معاملات ۳ دلار به صورت ثابت و میزان اسپرد از ۲/۰ شروع می‌شود.

بهترین زمان برای ترید طلا در فارکس

در جدول زیر، بهترین زمان برای ترید طلا در فارکس برای شما جمع آوری شده است.

عامل

توضیحات

مناسب برای

حجم معاملات و نوسانات

سشن معاملات آمریکای شمالی (۳ بعد از ظهر تا ۱۱ شب به وقت GMT+3)

معامله‌گران روزانه به دنبال فرصت‌های معاملاتی فعال

رویدادهای بازار

اعلامیه‌های اقتصادی، جلسات بانک‌های مرکزی، رویدادهای ژئوپلیتیکی

معامله‌گرانی که بر تحولات بازار ناشی از اخبار تمرکز می‌کنند

برنامه و در دسترس بودن شما

زمانی که بتوانید به طور فعال بازارها را رصد کنید، موقعیت‌های خود را مدیریت کنید و تصمیمات آگاهانه بگیرید

همه معامله‌گران

جمع بندی

تقریبا تمام بروکر هایی که به ایرانیان خدمات میدهند، امکان ترید طلا را به کاربران خود میدهند. ما در این مقاله با بررسی بهترین بروکر ها بر اساس میزان اسپرد، کمیسیون و پشتیبانی، تلاش کردیم که بهترین بروکر ها برای ترید طلا را به شما معرفی کنیم. طبق آنچه در این لیست ذکر شد، بهترین بروکر برای ترید طلا، بروکر ویندزور، آلپاری و فارکس چیف هستند.

نویسنده: اپراتور
پنجشنبه 10 اسفند 1402 ساعت 11:09
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین