خبر

قیمت لحظه‌ای دلار، یورو و درهم در بازار | چگونه ۲۰۰۰ دلار با کارت ملی بگیریم؟ / نرخ دلار مرکز مبادله بدون تغییر است! / توصیه تحلیل‌گران به معامله‌گران

قیمت لحظه‌ای دلار، یورو و درهم در بازار | چگونه ۲۰۰۰ دلار با کارت ملی بگیریم؟ / نرخ دلار مرکز مبادله بدون تغییر است! / توصیه تحلیل‌گران به معامله‌گران

امروز ۲۳ بهمن ۱۴۰۲؛ قیمت هر اسکناس یورو در این مرکز با افت نرخ نسبت به روز کاری قبل ۴۶۲۶۱ تومان و نرخ حواله یورو نیز با کاهش نرخ، ۴۲۵۹۷ تومان تعیین شده است.

به گزارش نبض بورس؛ در دومین روز کاری هفته و بیست و سومین روز بهمن ماه 1402، در معاملات مرکز مبادله ارز و طلای ایران، نرخ حواله بازرگانی دلار به 39 هزار و 521 تومان و نرخ اسکناس دلار برای ارز‌های خدماتی 42 هزار و 921 تومان کشف قیمت شده است که نسبت به روز کاری قبل، بدون تغییر است.

نوسان کاهشی یورو در کانال 46 

امروز همچنین قیمت هر اسکناس یورو در این مرکز با افت نرخ نسبت به روز کاری قبل 46261 تومان و نرخ حواله یورو نیز با کاهش نرخ، 42597 تومان تعیین شده است.

همچنین هر اسکناس درهم امارات در مرکز مبادله، 11687 تومان ارزش گذاری و کشف نرخ شد و نرخ حواله درهم نیز به رقم 10761 تومان رسیده است.

 

پیش‌ فروش دلار از زبان رئیس کل بانک مرکزی

محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی گفت: برای ایجاد اطمینان خاطر در خصوص نوسانات نرخ ارز، بازار فروارد یا سلف ارزی در مرکز مبادله به زودی راه‌اندازی می‌شود. در آینده نزدیک ارز را پیش‌فروش می‌کنیم تا فعالان اقتصادی نسبت به نوسانات ارزی اطمینان خاطر داشته باشند. در ابتدا با دوره‌های کوتاه مدت یک ماهه آغاز می‌کنیم و به مرور دوره‌های زمانی را افزایش می‌دهیم. صحبت های کامل فرزین را در ویدیو زیر ببینید:

کد ویدیو

 

هشدار جدی فرزین به دلالان دلار و توصیه مهم به مردم 

 

کد ویدیو

قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار | نرخ دلار در مرکز مبادله به ۴۲ هزار تومان نزدیک شد/ قیمت یورو افزایش یافت

 

چگونه 2000 دلار با کارت ملی بگیریم؟

 

بانک مرکزی، دستورالعمل اجرایی نحوه فروش اسکناس در سرفصل تأمین نیازهای ضروری (کد 56) از طریق واریز به حساب ارزی بانکی مشتری را منتشر کرده است.

با توجه به تغییر روش فروش ارز به صورت اسکناس در سرفصل " تامین نیازهای ضروری (کد56)" از پرداخت مستقیم اسکناس به متقاضی به روش واریز به حساب ارزی متقاضی نزد بانکها، مفاد دستورالعمل اجرایی نحوه فروش اسکناس در سرفصل تأمین نیازهای ضروری (کد 56) به شرح زیر است:

1ـ کلیه بانک‌ها مکلفند جهت فروش و پرداخت ارز بابت سرفصل تأمین نیازهای ضروری (کد 56) به صورت اسکناس، بنا به درخواست متقاضی نسبت به افتتاح حساب سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز ارزی بدون اخذ موجودی اولیه با رعایت مقررات مربوط اقدام نمایند.


تبصره ـ افتتاح حساب به درخواست وکیل متقاضی مجاز نمی‌باشد. 

2ـ پرداخت به صورت اسکناس از محل حساب ارزی موضوع این دستورالعمل صرفاً به صاحب حساب (اصیل) امکان‌پذیر است.

3ـ حساب‌های مذکور صرفاً به ارزهای دلار‏/یورو و با منشاء اسکناس و جهت استفاده برای واریز اسکناس موضوع سرفصل تأمین نیازهای ضروری (کد 56) خواهد بود.

برداشت اسکناس از حساب مذکور، صرفاً پس از گذشت ۵ روز کاری پس از زمان واریز به حساب ارزی متقاضی (T+5) امکان‌پذیر است. بانک‌ها مکلفند پس از دوره مذکور، نسبت به پرداخت اسکناس موضوع حساب‌های این دستورالعمل در هر زمان حسب درخواست مشتری اقدام نمایند.

کارمزد برداشت از حساب به صورت اسکناس معادل 5 درصد معادل ریالی مقدار برداشت است. نرخ تسعیر برابر با نرخ فروش اسکناس دلار/یورو سامانه معاملات الکترونیکی ارز به اضافه یک درصد در روز برداشت خواهد بود.

6ـ دریافت هرگونه کارمزد از مشتری برای ارائه خدمات موضوع این دستورالعمل به جز موارد تعیین شده در دستورالعمل، ممنوع است.

7ـ حساب ارزی موضوع این دستورالعمل، باید حداقل به مدت شش ماه مفتوح بماند.
تبصره: حداقل موجودی لازم برای استمرار حساب ارزی موضوع این دستورالعمل 100 دلار‏/یورو خواهد بود.

 

قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار | استراحت نوروزی دلار در مرکز مبادله/ از صرافی ها چه خبر؟

 

توصیه تحلیل‌گران به معامله‌گران چیست؟

با وجود، توصیه تحلیل گران این است که معامله‌گران باید از خرید و فروش‌های هیجانی خودداری کنند. وضعیت بازار به گونه‌ای است که هر لحظه امکان تغییر مسیر وجود دارد. تحلیل‌گران به معامله‌گران توصیه می‌کنند که به صورت پله‌ای اقدام به خریدوفروش کنند. زیرا ریسک بازار این روزها در بالاترین سطح قرار دارد.

آخرین نرخ های دلار و یورو در سامانه سنا بانک مرکزی

در معاملات دومین روز کاری هفته (دوشنبه 23 بهمن ماه 1402) بازار ارز و بر اساس اطلاعات سامانه سنا بانک مرکزی، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی همچون ملی و مجاز سطح کشور به نرخ 42534 تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت 42921 تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می شود.

همچنین امروز هر اسکناس یورو در این صرافی‌ها به قیمت 45858 تومان از مردم خریداری و در مقابل به نرخ 46274 تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می شود.

نرخ حواله دلار، یورو و درهم امارات چقدر شد؟

در معاملات امروز، نرخ خرید حواله دلار آمریکا 39166 تومان و نرخ فروش حواله دلار آمریکا نیز 39521 تومان تعیین شد. همچنین نرخ خرید حواله یورو به رقم 42226 تومان و نرخ فروش حواله یورو نیز به رقم 42610 تومان رسیده است. همچنین نرخ خرید حواله درهم 10664 تومان و نرخ فروش آن نیز 10761 تومان است.

قیمت یک گرم طلای 18 عیار چند؟

با اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، در معاملات امروز، هر گرم طلای 18 عیار، 2 میلیون و 766 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

 

 

منبع:
دوشنبه 23 بهمن 1402 ساعت 16:20
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین