خبر

نقره، قانع به حداقل رشد!

نقره، قانع به حداقل رشد!

با وجود افزایش بازده اوراق قرضه و قرارگرفتن دلار در سطوح پائین، نقره تنها توانست رشدی حداقلی داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت» قیمت نقره آخرین بار با افزایش 0.15 درصدی همراه شد که در واقع به منزله‌ی یک رشد حداقلی بود.

گفتنی است نقره در حالی توانست این رشد قیمت را رقم بزند که بازده اوراق قرضه‌ی خزانه‌داری ایالات متحده با افزایش روبرو شده بود. اما نکته‌ی قابل توجه آن است که با وجود افزایش بازده اوراق قرضه، دلار آمریکا همچنان در سطوح پایین قرار دارد و این امر، می‌تواند به عنوان یک باد موافق برای نقره عمل کند که با پشت سر گذاشتن پایین‌ترین سطح 22.37 دلاری و جهش از آن، در حال حاضر در سطح 22.60 دلار معامله می‌شود.

آنچه از بررسی نمودار روزانه‌ی نقره (XAG/USD) برمی‌آید این فلز گرانبها همچنان به سمت پایین تمایل دارد، و تاکنون در حدود 22.15 تا 22.50 دلار کاهش یافته که به این ترتیب، در را برای اصلاح صعودی باز کرده است. اگر خریداران بتوانند قیمت‌ها را به 23.00 دلار در هر اونس تروی برسانند، این موضوع می‌تواند در را برای آزمایش میانگین متحرک 100 روزه (DMA) در 23.09 دلار، و به دنبال آن 50-DMA در 23.26 دلار بگشاید.

از سوی دیگر، یک «تقاطع مرگ» سه روز پیش در مسیر کمترین مقاومت شکل گرفت که خود به منزله‌ی یک سیگنال نزولی است که می‌تواند راه را برای نزول بیشتر باز کند. حمایت بعدی در کف قیمت 21.93 دلاری 22 ژانویه و پس از آن در کف پیوت 23 اکتبر در 20.69 دلار قرار دارد.

حرکت قیمت نقره XAG/USD با توجه به نمودار روزانه

نمودار روزانه نقره

نویسنده: معصومه دانش
دوشنبه 23 بهمن 1402 ساعت 15:43
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین