خبر

یورو/دلار محدود به بهبود کوتاه‌مدت

یورو/دلار محدود به بهبود کوتاه‌مدت

یورو/دلار آمریکا در روز جمعه در سطح بالاتر، فضایی برای خود دست و پا کرد و به بهبود کوتاه‌مدت ادامه داد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت» یورو/دلار آمریکا در روز جمعه در سطح بالاتر، فضایی برای خود دست و پا کرد و به بهبود کوتاه‌مدت ادامه داد. با این حال، این جفت به طور سرسختانه در سمت پایین موانع فنی قرار دارد و زیر سطح 1.0800 ثابت مانده است.

در چشم‌انداز داده‌ها، ارقام تورم آلمان هیچ آمار جدیدی را به تصویر نکشید و تنها چاپ اولیه‌ی فلش را تایید کرد. همچنین تعدیل و بازنگری انجام‌شده توسط اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) تغییرات پیش‌بینی‌شده را در نحوه‌ی محاسبه تعدیل فصلی ارقام شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده ایجاد کرد. گفتنی است پس از تعدیل BLS، بازارها تکان خوردند، البته ارقام تورم ایالات متحده تغییر چندانی را منعکس نکرد و بازارها را برای روز جمعه متعادل نگه داشت.

یورو/دلار آمریکا با افزایش وزن سقف فنی، به روند کند ادامه می‌دهد

گفتنی است شاخص نهایی هماهنگی قیمت مصرف‌کننده‌ی آلمان (HICP) با نرخ تورم سالانه 3.1 درصدی آلمان تا ژانویه، هیچ تغییری نسبت به چاپ اولیه نشان نداد.

BLS ایالات متحده تغییراتی در نحوه‌ی عملکرد تعدیل فصلی برای اعداد و ارقام CPI ایالات متحده ایجاد کرد که پس از تعدیل محاسبات به کمک کاهش کوتاه‌مدت، با افزایش جزئی در تورم سالانه جبران شد.

از سوی دیگر، CPI ماهانه دسامبر ایالات متحده از 0.3% به 0.2% بازبینی شد. هفته‌ی آینده تورم CPI ایالات متحده را به همراه خواهد داشت، به طوری که انتظار می‌رود شاخص CPI سالانه تا ژانویه از 3.4% به 3.0% کاهش یابد.

تورم CPI ایالات متحده برای روز سه شنبه، و ارقام تولید ناخالص داخلی اروپا (GDP) برای روز چهارشنبه در نظر گرفته شده است. از قرار معلوم، انتظار می‌رود که رشد تولید ناخالص داخلی در قلمرو پایینی باقی بماند.

مطابق با پیش‌بینی‌ها، تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا در مقیاس فصلی سالانه، مطابق با چاپ سه ماهه‌ی سالانه قبلی 0.1% بود.

تجزیه و تحلیل تکنیکال: یورو/دلار (EUR/USD) برای رشد مبناهای زیر بازیابی فنی تلاش می‌کند

یورو/دلار (EUR/USD) در سمت جنوبی میانگین متحرک ساده 200 ساعته (200-SMA) درست زیر 1.0800 باقی می‌ماند. اگرچه این جفت به روند صعودی خود از کف هفتگی اولیه نزدیک به 1.0725 ادامه می‌دهد، اما حرکت صعودی با الگوهای فنی بلندمدت به طور قطعی نزولی، همچنان محدود است.

علیرغم ثبت سه روز افزایش متوالی و چهارمین افزایش، یورو/دلار آمریکا در سمت نزولی SMA-200 روزه در 1.0833 باقی می‌ماند. این جفت ارز همچنان بیش از 3 درصد نسبت به سقف قیمت 1.1140 در اواخر دسامبر کاهش یافته است و خریداران یورو در تلاش هستند تا یورو را از کف 4 درصد کاهش به قیمت پیشنهادی کف قیمت ژانویه یعنی 1.0722 بردارند.

نمودار ساعتی یورو/دلار (EUR/USD)

نمودار ساعتی یورو/دلار

نویسنده: معصومه دانش
شنبه 21 بهمن 1402 ساعت 13:28
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین