شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
  • آیا نقره حمایت کافی برای صعود بیشتر خواهد یافت؟

    دلار روز جمعه ضعیف‌تر بود و بازده اوراق قرضه آمریکا به پایین‌ترین سطح در دو هفته گذشته کاهش یافت اما نقره نتوانست حمایت چندانی جلب کند و در آخرین دقایق معاملات به سطح پایین‌تری کاهش یافت. هر اونس نقره برای تحویل فوری 1.4 درصد کاهش پیدا کرد و در 15.92 دلار بسته شد اما سال 2016 را با حدود 15 درصد رشد به پایان برد که بهترین عملکرد سالانه از سال 2010 بود. قیمت نقره در معاملات روز پنج شنبه بازار آمریکا قوی ماند و با حمایتی که از رشد یورو پیدا کرد، به قیمت بالاتری صعود کرد با اینهمه نیروی حرکت و مقاومت قابل توجهی در حرکت به سوی سطح 16.30 دلار وجود نداشت. رشد دوباره دلار در برابر یورو بازه معاملات در بازار آسیا را محدود نگه داشت. دلار در مجموع نتوانست در معاملات اروپایی رشد قابل توجهی پیدا کند و بازده اوراق قرضه آمریکا هم اندکی کاهش یافت که فشار فروش بر قیمتهای نقره را محدود کرد. 

    در میان آمارهایی که روز جمعه در آمریکا منتشر شد، شاخص مدیران خرید شیکاگو ضعیف‌تر از حد انتظار بود و از 57.6 واحد در نوامبر به 54.6 واحد در دسامبر کاهش یافت اما شاخص تورم رشد داشت. دلار پس از انتشار این آمار تحت فشار قرار گرفت و حدود 0.5 درصد اُفت کرد و پس از اینکه بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا به پایین‌تری سطح در دو هفته اخیر نزول کرد، کاهش بیشتری پیدا کرد. معامله گران در آستانه تعطیلات سال نو به بستن حسابهایشان اقدام کردند اما طلا موفق نشد در معاملات آمریکا پیشروی چندانی داشته باشد. نقره هم نتوانست از ضعف دلار بهره ببرد و به قیمت پایین‌تر رضایت داد. فلزات ارزشمند از هفته معاملاتی که به دلیل تعطیلات کوتاه شده بود سود بردند زیرا معامله گران سهام و خریداران دلار پس از دو ماه رشد بی‌وقفه این بازارها، به سودگیری پرداختند. شاخص دلار آمریکا روز جمعه 0.04 درصد عقب نشست اما برای کل سال حدود 3.7 درصد رشد نشان داد که چهارمین رشد سالانه متوالی بود. هفته گذشته آمار اقتصادی مهمی منتشر نشد و بازار فلزات ارزشمند تحت تاثیر حجم سبک معاملات قرار داشت اما هفته جاری، آمار اشتغال آمریکا و گزارش نشست روزهای 13 و 14 دسامبر فدرال رزرو منتشر می شود. فدرال رزرو در نشست دسامبر لحن موافقی برای تسریع افزایش نرخهای بهره داشت و گزارش این نشست ممکن است نشانه‌های بیشتری از روند و زمان تحکیم سیاست پولی فراهم کند.
    از نقطه نظر تکنیکال، فروشندگان نقره همچنان از برتری فنی کوتاه مدت برخوردارند. برای خریداران نقره قیمت کوتاه مدت بعدی که باید شکسته شود، بالای سطح مقاومت فنی قدرتمند17 دلار است. برای فروشندگان نقره قیمت کوتاه مدت بعدی که باید شکسته شود، پایین سطح حمایت فنی قوی 15 دلار است. نخستین مقاومت نقره در سطح 16.34 دلار و مقاومت بعدی در سطح 16.50 دلار قرار دارد. نخستین حمایت نقره در 16 دلار که پایین‌ترین قیمت هفته گذشته است و حمایت بعدی در سطح 15.865 دلارمشاهده می شود.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی