شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
سکه و ارز
 • بررسی حذف جمله «ما به خدا ایمان داریم» از دلار آمریکا

   

  دادگاهی در آمریکا درخواست حذف عبارت «ما به خدا ایمان داریم» از اسکناس‌ها و سکه‌های دلار را بررسی می‌کند.
  سایت شبکه العربیه نوشت: بزرگترین سازمان ملحدان (افرادی که وجود خدا را باور ندارند) در آمریکا با ارائه شکایت نامه ای به دادگاه علیه وزارت خزانه داری این کشور خواستار حذف این عبارت از اسکناس های پول ملی آمریکا (دلار) شدند.
   
  عبارت  In God We Trust (ما به خدا ایمان داریم) بر روی همه سکه ها و اسکناس های دلار آمریکا درج می شود.
   
  قرار است دادگاه نیویورک روز سه شنبه آینده این شکایت نامه را بررسی کند.
   
  این برای دومین مرتبه است که سازمان ملحدان آمریکا چنین درخواستی را به دادگاه تسلیم می کند. خلاصه شکایت نامه جدید 116 صفحه ای این است که افراد ملحد در آمریکا نمی توانند وجود این جمله را که به احساسات آنها خدشه وارد می کند؛ تحمل کنند.
   
  در این شکایت نامه آمده است: این عبارت دعوت به دین توحیدی است. این موضوع انحراف از قانون اساسی آمریکاست. هدف از این عبارت اساسا دینی است. کلمه «ما» در این عبارت به معنی همه است در حالی که ما بخشی از این همه نیستیم زیرا ما به این موضوع اصلا ایمان نداریم.
   
  در شکایت نامه قبلی این سازمان در اوایل 2011 درخواست حذف عبارت ما به خدا ایمان داریم از دلار آمریکا مطرح شد اما دستگاه قضایی این کشور این موضوع را نپذیرفت.
   
  رهبر سازمان ملحدان در آن مقطع گفته بود ملحدان هم اکنون مانند سیاهان در گذشته، تحت تبعیض قرار دارند.
   
  قبل از این، انجمن ملحدان برزیل هم با شکایتی خواستار حذف عبارت پرتغالی Deus Seja Louvado (خدا را شکر) از اسکناس ها و سکه های واحد پول ملی برزیل (ریال) شده بود.
   
  این درخواست از سوی اداره کل فدرال حمایت از شهروندان برزیل پذیرفته شد و در نامه ای به وزارت امور عمومی برزیل پیشنهاد شد در مدت زمان حداکثر 120 روز این عبارت حذف شود. با این حال دادگاه این بزرگترین کشور کاتولیک جهان این موضوع را رد کرد.


قیمت خودرو
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی