خبر

آیا تایید شدن ETF بیتکوین باعث نابودی آن میشود؟

آیا تایید شدن ETF بیتکوین باعث نابودی آن میشود؟

آرتور هیز، مدیرعامل سابق صرافی BitMex، نظرات خود در خصوص مواردی که باعث شکست و از بین رفتن قدرت بیتکوین میشوند را به اشتراک میگذارد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوز بیتیسی، آرتور هِیز، مدیر عامل سابق و یکی از بنیانگذاران صرافی رمزارز BitMEX، نظرات خود را در مورد آنچه می تواند منجر به سقوط بیت کوین شود، به اشتراک گذاشته است. اظهارنظر اخیر او همچنین منعکس کننده دیدگاهی است که او در مورد تایید شدن بالقوه ETF های اسپات بیت کوین دارد.

**محتوای این مقاله توصیه مالی نمیباشد، قبل از هرگونه تصمیم گیری، بررسی های لازمه را انجام دهید**

تایید شدن ETF بیتکوین می تواند منجر به نابودی آن شود
در آخرین مقاله خود برای سال، هیز اظهار داشت که تایید شدن درخواست های راه اندازی ETF اسپات بیتکوین و مدیریت شدن آنها توسط مدیران دارایی موسسات مالی، میتواند بیتکوین را به طور کامل نابود کند. او این ادعا را در حالی بیان کرد که به منحصر به فرد بودن بیت کوین اشاره میکرد و اظهار داشت که این ارز دیجیتال برتر با «هر ابزار پولی دیگری که بشر تا کنون استفاده کرده است» متفاوت است.

با توجه به منحصر به فرد بودن بیت کوین، هیز معتقد است که این رمزارز برای قرار گرفتن در دست مدیران دارایی موسسات مالی سنتی ایجاد نشده است. به این ترتیب، آنها می توانند آن را نابود کنند. به خصوص در دنیایی که بزرگترین مدیران دارایی جهان در نهایت تمام بیت کوین های در حال گردش را تحت سلطه خود خواهند آورد. اگر این اتفاق بیفتد، این شرکت‌ها در نهایت قدرت ارزهای دیجیتال را در دست میگیرند، که به نظر هیز نباید اینطور باشد.

او خاطرنشان کرد که «تمام ارزش بیت کوین به در حال گردش بودن آن بستگی دارد» و اگر از آن استفاده نشود «می میرد». موضع او از این واقعیت ناشی می شود که او بیت کوین را نه صرفاً به عنوان دارایی مناسب برای سرمایه گذاری، بلکه بیشتر به عنوان یک دارایی می بیند که قرار است به طور فعال معامله شود . او همچنین بر این واقعیت تاکید کرد که اگر این اتفاق بیفتد، شبکه بیت کوین نیز از بین میرود.

ماینرها به دریافت هزینه تراکنش ها از شبکه بیتکوین معروف هستند، که نشان دهنده کارایی شبکه و راهی برای کسب درآمد ماینر ها میباشد. با این حال، اگر بیتکوین دیگر معامله نشده و همه عرضه آن ذخیره شود ، این ماینرها چاره‌ای جز پایان دادن به عملیات خود ندارد. هیز اظهار دارد که بدون این ماینرها، «شبکه می میرد و بیت کوین ناپدید می شود».

btc

دیدگاه هیز درباره ETF اسپات بیت کوین
آرتور هیز قبلا دیدگاه خود را در مورد این صندوق های ETF و صادرکنندگان آنها اعلام کرده است و باری دیگر به این موضوع اشاره کرد که این مؤسسات مالی نسبت به بیت‌کوین خوش‌بین نیستند، بلکه صرفاً این حرکت (راه اندازی صندوق ETF) را انجام می‌دهند تا «دروازه‌بان رمزارزها» شوند و آنها را کنترل کنند.

هیز همچنین در مورد اینکه علاقه این شرکت ها به بیت کوین در تضاد با دیدگاه ساتوشی از یک سیستم غیرمتمرکز است بحث کرد. با این حال، برخلاف هیز، برخی به دنبال این هستند که به جنبه های مثبت و اینکه چگونه علاقه موسسات و نهاد های مالی به ارزهای دیجیتال اصلی می تواند به پذیرش جریان اصلی کمک کند، نگاه کنند.

اریک بالچوناس، تحلیلگر بلومبرگ، زمانی به اهمیت این ETF های اسپات بیت کوین اشاره کرده بود، به ویژه با توجه به اینکه بسیاری می توانند به جای خرید سهام این صندوق ها، مستقیما بر بیت کوین سرمایه گذاری کنند. به نظر او، این ETF ها به دلیل شرایط راحتی که برای سرمایه گذاران فراهم می کنند، مهم هستند. در همین حال، دیگران در مورد میزان سرمایه ای که ممکن است در هنگام تایید این ETF ها وارد شود هیجان زده هستند.

نویسنده: شبکه اطلاع رسانی طلا و ارز
یکشنبه 3 دی 1402 ساعت 12:30
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین