خبر

سیگنال صعودی سولانا، چین لینک، نیر پروتکل و تتا

سیگنال صعودی سولانا، چین لینک، نیر پروتکل و تتا

در این قیمت پیش بینی قیمت بیتکوین و همچنین آلت کوین های سولانا، چین لینک، نیر پروتکل و تتا را برررسی خواهیم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین چندین روز است که بالای سطح 35000 دلار تثبیت شده است، اما خریداران نتوانستند روند صعودی حرکت به بالای سطح 38000 دلار را از سر بگیرند. این نشان دهنده تردید برای خرید در سطوح بالاتر است. مایک بلشی، مدیر عامل بیت‌گو، در مصاحبه اخیر با بلومبرگ گفت که احتمالاً دور دیگری از رد درخواست‌های صندوق معامله شده در بورس بیت‌کوین قبل از تایید نهایی وجود دارد.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که بیت کوین در کوتاه مدت وارد یک اصلاح قیمتی خواهد شد و بدترین نتیجه کاهش قیمت آن به 30000 دلار است. با این حال، بعید است که در این پاییز یک موج نزولی دیگر آغاز شود. فیلیپ سوئیفت، خالقBitcoin Look Into، گفت که داده های شبکه بیتکوین نشان می دهند که بازار صعودی بیت کوین هنوز در مراحل اولیه خود است زیرا "هنوز هیچ هجومی از سمت سرمایه گذاران برای خرید های هیجانی" وجود ندارد.

btc

همانطور که قیمت بیتکوین در حال استراحت است، چندین آلتکوین ریزش قیمت قابل توجهی داشته اند ، اما برخی از آنها نشانه های از سرگیری روند صعودی خود را نشان می دهند. درخواستهای مجموعه فیدلیتی و بلک راک برای ETF اسپات اتریوم ، موجب ایجاد تقاضای زیادی برای سرمایه گذاری در آلتکوین های انتخابی شده اند.

آیا بیت کوین می تواند در چند روز آینده بالای 35000 دلار بماند؟ آیا زمان آن فرا رسیده است که آلتکوین ها مرحله بعدی صعود خود را آغاز کنند؟ در ادامه نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر که ممکن است در کوتاه مدت رشد کنند را بررسی خواهیم کرد: 

**محتوای این مقاله توصیه مالی نمیباشد، قبل از هرگونه تصمیم گیری، بررسی های لازمه را انجام دهید**

تحلیل قیمت بیت کوینBTC
بیت کوین با مقاومت سختی نزدیک به 38000 دلار مواجه است، اما یک نشانه مثبت این است که خریداران اجازه نداده اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (35666 دلار) برسد.

btc

میانگین متحرک هایی که موضع صعودی دارند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت نشان می دهد که خریداران دست بالا را دارند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه به سمت بالا بازگردد، خریداران یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را از 38000 دلار عبور دهند.

اگر آنها موفق شوند، بیتکوین ممکن است به 40000 دلار برسد. فروشندگان ممکن است در این سطح فشار فروش ایجاد کنند، اما اگر خریداران با قدرت جایگاه قیمت را حفظ کنند، این موج میتواند در نهایت قیمت را به 48000 دلار برساند.

اولین نشانه ضعف، بسته شدن قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه خواهد بود که نشان دهنده امکان رنج شدن و کم نوسان بودن قیمت در کوتاه مدت است. در این صورت قیمت ممکن است برای مدتی بین 34800 تا 38000 دلار باقی بماند. شکسته شدن به زیر 34800 دلار می تواند مسیر را برای ریزش تا 32400 دلار باز کند.

btc

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت بین 38000 تا 34800 دلار در نوسان است. هر دو میانگین متحرک مسطح و پایدار شده اند و RSI نزدیک به سطح میانی است که نشان می دهد ممکن است رنج بودن قیمت برای مدت بیشتری ادامه یابد.

رنج شدن و تثبیت فشرده قیمت نزدیک به بالاترین سطح 52 هفته اخیر یک علامت مثبت است زیرا نشان می دهد که خریداران عجله ندارند و معاملات خود را نمی بندند. که احتمال شکست روند به سمت بالا را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت بیتکوین ممکن است روند صعودی را از سر بگیرد. شکسته شدن قیمت به زیر سطح 34800، در کوتاه مدت به نفع فروشندگان خواهد بود.

تحلیل قیمت سولاناSOL
سولانا در 16 نوامبر به زیر سطح مهم 59 دلار ریزش کرد، اما فروشندگان نتوانستند از این موقعیت خوب استفاده کنند. این نشان می دهد که فروش در سطوح پایین تر کاهش می یابد.

sol

خریداران دوباره در تلاش هستند تا قیمت را به بالای 59 دلار برسانند. انجام این کار ، نشان می دهد که قیمت میلی به برگشت به سطوح پایینتر ندارد و به همین واسطه ممکن است قیمت سولانا به 68.20 دلار برسد. اگر این سطح با موفقیت پشت سر گذاشته شود، سولانا ممکن است روند صعودی را از سر بگیرد. هدف بعدی صعودی 77 دلار و متعاقباً 95 دلار است.
اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 48 دلار سقوط کند، این حرکت صعودی باطل خواهد شد. این می تواند یک اصلاح تندتر به SMA 50 روزه (35.47 دلار) را آغاز کند. هرچه شیب ریزش بیشتر باشد، زمان بیشتری برای شروع مرحله بعدی روند صعودی لازم است.

sol

20-EMA در حال مسطح شدن و حفظ جایگاه خود است و RSI درست بالاتر از سطح میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر خریداران قیمت را به بالای 64 دلار برسانند، قیمت این رمزارز ممکن است بالاترین قیمت 68.20 دلار را به چالش بکشد.

از سوی دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 54 دلار برسد، نشان می دهد که فروشندگان هنوز قدرت را از دست نداده اند. و ممکن است قیمت تا 51 دلار و در نهایت به حمایت قوی در 48 دلار سقوط کند. شکستن قیمت به زیر این سطح، باعث میشود فروشندگان قدرت را بیشتر در دست بگیرند.

تحلیل قیمت چین لینکLINK

اصلاح قیمتی چین لینک در سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه (13.42 دلار) به حمایت میرسد که نشان می دهد سطوح پایین تر همچنان خریداران را جذب می کنند.

link

خریداران در مرحله بعدی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاترین سطح در 16.60 دلار برسانند. این سطح ممکن است نبرد سختی بین خریداران و فروشندگان ایجاد کند، اما اگر این مانع برطرف شود، قیمت لینک می تواند در مرحله بعدی روند صعودی را تا 20 دلار آغاز کند.

از طرفی، ریزش قیمت از سطح 15.38 دلار ، نشان می دهد که فروشندگلن در طی جهش های قیمت، می فروشند. سپس سعی می کنند قیمت را به زیر سطح 61.8% فیبوناچی اصلاحی 13.55 دلار کاهش دهند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، ممکن است قیمت لینک تا سطح میانگین متحرک ساده 50 روزه (10.54 دلار) سقوط کند.

link

این جفت در چند روز گذشته در یک الگوی کانال نزولی کاهش یافته است. به طور کلی، معامله گران نزدیک به خط مقاومت کانال می فروشند و این همان اتفاقی است که در حال حاضر در حال رخ دادن است. اگر قیمت به زیر 13.36 دلار ریزش کند، درها را برای ریزش تا خط حمایتی باز می کند.

برعکس، اگر توانایی خریداران برای هدایت قیمت به سطوح بالاتر از کانال، نشان می‌دهد که ممکن است اصلاح قیمتی به پایان رسیده باشد. قیمت این رمزارز ممکن است ابتدا تا 15.38 دلار و متعاقباً تا 16.60 دلار افزایش یابد. میانگین متحرک نمایی 20-EMA روزه مسطح و RSI نزدیک به سطح میانی به این معنی است که در حال حاضر قدرت نه در دست خریداران است نه فروشندگان.

تحلیل قیمت نیرپروتکلNEAR

قیمت رمزارز نیر افزایش یافت و بالاتر از مقاومت 1.72 دلاری در 17 نوامبر بسته شد. این حرکت نشان دهنده تغییر روند بالقوه در کوتاه مدت است.

near

افزایش متحرک نمایی 20 روزه (1.58 دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که خریداران قدرت را در دست دارند. یک مقاومت جزئی در سطح 2 دلار وجود دارد. اگر این مانع برطرف شود، جفت قیمت نیر ممکن است تا 2.40 دلار افزایش یابد.

در همین حال، فروشندگان احتمالاً برنامه های دیگری نیز خواهند داشت.آنها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر سطح شکست 1.72 دلار برگردانند و خریداران را به دام بیاندازند. ممکن است این قیمت این رمزارز تا سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه ریزش کند. این سطح حساسی است که باید مراقب آن بود زیرا افت قیمت زیر آن نشان می دهد که فروشندگان میتوانند قدرت را در دست بگیرند.

near

قیمت در بالاتر از سطح شکست 1.72 دلار حفظ شده است، اما خریداران نتوانسته اند یک حرکت صعودی قوی را شروع کنند. این نشان می دهد که فروشندگان تسلیم نشده اند و سعی دارند قیمت را به زیر سطح 1.72 دلار برگردانند.

اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، ممکن است قیمت تا 1.60 دلار کاهش یابد. اگر این سطح از دست برود، ممکن است راه برای ریزش بیشتر هموار شود. در نتیجه ممکن است قیمت به 1.45 دلار و پس از آن به 1.28 دلار ریزش کند. در مقابل، اگر خریداران قیمت را به بالای 1.95 دلار برسانند، ممکن است به سمت 2.10 دلار حرکت کند.

تحلیل قیمت شبکه تتاTHETA

تتا پس از اصلاح قیمت در چند روز گذشته، در سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.88 دلار) به سطح حمایت رسید. این نشان می‌دهد که این احساسات و جو روانی پیرامون این رمزارز مثبت است و معامله‌گران افت قیمت را به عنوان یک فرصت خرید می‌بینند.

theta

بازگشت قیمت از سطح متحرک نمایی 20 روزه احتمالاً با مقاومت در سطح روانی 1 دلار مواجه خواهد شد. اگر از این سطح عبور کند، تتا می تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا 1.05 دلار و بعداً به 1.20 دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مانع قوی عمل کند، اما اگر رد شود، قیمت ممکن است تا 1.33 دلار افزایش یابد.

اگر فروشندگان بخواهند از رشد قیمت جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. این نشان می دهد که خریداران ممکن است برای خروج از معاملات عجله کنند. سپس ممکن است قیمت اصلاح عمیق تری را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (0.72 دلار) آغاز کند.

theta

ظاهرا قیمت در یک الگوی کنج نزولی در حال اصلاح است، نتیجه این الگو معمولا صعودی میباشد.خریداران باید قیمت را به سمت بالای این الگو شکسته و حفظ کنند تا نتیجه ای مطلوب داشته باشد. قیمت ممکن است ابتدا تا 1.05 دلار افزایش یابد و پس از آن مقاومت 1.20 دلار را مجددا آزمایش کند.

در مقابل، اگر قیمت از خط مقاومت پایین بیاید، ممکن است برای مدتی بیشتر در داخل این الگو گیر کند.اگر قیمت به زیر این الگو ریزش کند، احتمالا دیدگاه های نسبت به قیمت، نزولی خواهد شد.

نویسنده: سیده الهه زارع
دوشنبه 29 آبان 1402 ساعت 13:12
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین