خبر

بیتکوین 85 هزار دلاری در آخرین ماه از سال؟

بیتکوین 85 هزار دلاری در آخرین ماه از سال؟

سیگنال منفی بیتکوین خطا رفت. آیا قیمت در ماه آینده به 85 هزار دلار میرسد؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوز بیتیسی، بیت کوین اخیرا یک سیگنال نزولی منتشر کرده است که در نهایت نتوانست باعث ایجاد اصلاح قیمتی قابل توجهی بشود. حالا که خطا بودن این سیگنال ثابت شده است ، داده‌های تاریخی نشان می‌دهند که تنها در عرض یک ماه، بیتکوین می‌تواند رکورد قیمتی جدیدی را ثبت کند و به هدف 85 هزار دلار برسد. در اینجا دلایل چنین احتمالی را بررسی میکنیم.

چرا سیگنالهای نزولی شکست خورده و خطا ، باعث ایجاد روند مثبت برای قیمت میشوند؟

در تحلیل تکنیکال، الگوهای خاصی به طور مشخص نزولی یا صعودی در نظر گرفته می شوند. به عنوان مثال، مثلث صعودی یک الگوی معمولی متمایل به صعودی است، اما تنها در 63٪ مواقع به سمت بالا شکسته می شود. 37 درصد دیگر اوقات، الگویی نزولی است و به سمت پایین شکسته میشود.

به دلیل ماهیت نحوه چیدمان سفارشات و حد ضررها در یکی از دو طرف خطوط روند یک الگو، یک الگوی صعودی خطا رفته می تواند بسیار نزولی باشد و بالعکس. برای توضیح بیشتر میتوان گفت، از آنجایی که یک الگو به‌ صورت مشهودی صعودی بوده است، می‌تواند معاملات خرید-Long بیشتری را لیکوئید کند که باعث ریزش بیشتر قیمت میشود.

اخیراً، قیمت بیت کوین یک سیگنال نزولی فروش را در نمودار TD Sequential هفتگی ایجاد کرد. با این حال، این سیگنال هیچ اصلاح قیمتی به دنبال نداشت. هنگامی که این اتفاق می افتد، اغلب منجر به حرکت قابل توجهی در جهت مخالف سیگنال می شود.

به بیان ساده تر، سیگنال ناموفق فروش می تواند به معنای یک حرکت بزرگ به سمت بالا باشد.و این رشد قیمت و سرعت افزایش آن میتواند انقدر زیاد باشد که همگان را شوکه کند.

btc

ابزار زمان بندی بازار به رشد قیمت بیت کوین به 85 هزار دلار اشاره می کند
TD Sequential یک شاخص زمان بندی بازار است که توسط توماس دمارک توسعه یافته است. سیگنال TD9 یا سیگنال شمارش معکوس TD13 دنباله خاصی از کندل ها را نشان میدهد که به ضعیف شدن روند اشاره دارند.

در سال 2020، زمانی که همین سیگنال با شکست مواجه شد، بیت کوین به بالاترین رکوردهای جدید و بالاتر از 20000 دلار رسید. قیمت چهار هفته پس از این سیگنال، 143 درصد افزایش یافت و پس از آن مجموعا بیش از 300 درصد دیگر هم رشد کرد.

اگر به دنبال این سیگنال فروش TD9 که اخیراً شکست خورده است هم چنین حرکت بزرگی ایجاد شود، قیمت بیت کوین میتواند تا پایان دسامبر به 85000 دلار برسد. و اگر علاوه بر آن 300 درصد دیگر هم رشد کند ، قیمت این ارز دیجیتال برتر به بیش از 200000 دلار میرسد.

این اندیکاتور همچنین سطوح حمایت و مقاومت را ارائه می دهد. این سطوح با هر سیگنال تکمیل شده افزایش و کاهش می یابند. آخرین سیگنالی که منتشر شد، حمایت را از سطح 10000 دلار به 25000 دلار افزایش داد و احتمال اینکه قیمت بیتکوین باری دیگر به زیر این سطح برسد را کاهش داد.

نویسنده: سیده الهه زارع
یکشنبه 28 آبان 1402 ساعت 17:05
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین