خبر

یورو/دلار، هفته معاملاتی را تکمیل کرد

یورو/دلار، هفته معاملاتی را تکمیل کرد

یورو/دلار در این هفته، پس از افزایش قیمت از افتتاحیه آغازین در حوالی 1.0680، شاهد رشد اولیه و رسیدن به منطقه 1.0880 بود.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت» یورو/دلار (EUR/USD) اواخر روز جمعه به سطح 1.0900 رسید و می‌رفت تا یک هفته‌ی معاملاتی را تکمیل کند.

این جفت در این هفته، پس از افزایش قیمت از افتتاحیه آغازین در حوالی 1.0680، شاهد رشد اولیه و رسیدن به منطقه 1.0880 بود.

فارکس امروز: بدترین هفته از جولای برای دلار

داده‌های این هفته حکایت از کاهش محسوس ارقام تورم ایالات متحده در این هفته داشت که احساسات بازار را به بالاترین سطح برگرداند.

در ادامه‌ی مسیر، با انباشته‌شدن شرط‌های ریسک بر روی یورو (EUR)، دلار آمریکا (USD) در سطح پایین‌تری قرار گرفت. در این بین، نگرانی‌های معامله‌گران پیرامون افزایش بزرگ نرخ از سوی فدرال رزرو تا حدی برطرف می‌شود و این امر یورو/دلار آمریکا را به سمت بالا متمایل می‌سازد.

از سوی دیگر، بازارهای پولی با احتمال 100 درصدی برای حفظ نرخ از سوی فدرال رزرو در دسامبر قیمت‌گذاری می‌کنند و سرمایه‌گذاران نیز با توجه به کاهش نرخ رشد و تورم در ایالات متحده، به پایان چرخه‌ی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو اطمینان دارند.

بدیهی است که با وجود داده‌های ایالات متحده که به کاهش تورم اشاره دارند و با تغییر وضعیت موضع فدرال رزرو از حالت تهاجمی «نرخ‌های بالاتر به مدت طولانی‌تر» به رویکردی غیرعادی‌تر با مضمون «صبر کن و ببین» که در اظهارات همیشگی آنها هویداست، سرمایه‌گذاران از هر فرصتی برای ریسک‌پذیری استفاده می‌کنند.

در حوزه‌ی داده‌ها، شاخص نهایی هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده‌ی اروپا (HICP) همانطور که انتظار می‌رفت در اوایل روز جمعه منتشر شد که در مقیاس ماه به ماه اکتبر، افزایش 0.1 درصدی را منعکس کرد و در مقیاس سالانه، به 2.9 درصد رسید.

این شاخص بیانگر آن است که تورم اروپا به آرامی به سمت محدوده‌ی هدف 2 درصدی تعیین‌شده توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) کاهش می‌یابد و از این رو، پتانسیل صعودی آینده‌نگر برای یورو ممکن است هم‌اکنون که بانک مرکزی اروپا نگاه خوبی به افزایش نرخ بهره دارد، محدود شود. از سوی دیگر، داده‌های مسکن ایالات متحده، به منزله‌ی کمک مؤثری به تقویت احساسات ریسک است.

چشم‌انداز تکنیکال یورو/دلار EUR/USD با نمودار ساعتی

رالی پرریسک روز جمعه یورو/دلار (EUR/USD)، این جفت را در حال آزمایش قلمرو نمودار در سطح 1.0900 مشاهده می‌کند که پیش از به‌صدا درآمدن زنگ بسته‌شدن، جفت را به سمت سقف‌های قیمتی جدیدی در هفته هدایت می‌کند.

و اما یورو از کف‌های هفتگی حوالی 1.0665، به میزان 2.2 درصد در برابر دلار آمریکا افزایش می‌یابد.

یورو/دلار (EUR/USD) هفته‌ی گذشته از میانگین متحرک ساده 200 ساعته (200-SMA) جهش کرد و این جفت ارز در حال آزمایش بالاترین قیمت‌های خود از اواخر ماه اوت است.

صعود این هفته به بالای سطح 1.0800 حاکی از آن است که یورو/دلار(EUR/USD) SMA-200 روزه را شکسته و به سمت روند صعودی متمایل شده است، در حالی که SMA-50 روزه با چرخش به سمت وضعیت صعودی در شمال 1.0600، میانگین متحرک برای تداوم فشار سمت صعودی یورو در تقلاست.

نمودار ساعتی

نویسنده: معصومه دانش
یکشنبه 28 آبان 1402 ساعت 14:13
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین