خبر

تقاطع طلایی اتریوم در حال شکل گیری است

تقاطع طلایی اتریوم در حال شکل گیری است

آیا احتمال رشد قیمت اتریوم تا سطوح بالاتر از 2400 دلار وجود دارد؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین پدیا، اتریوم در تلاش برای عبور از سقف قیمتی که در آوریل 2023 ایجاد کرده بود، با چالش مواجه است .زیرا مستقیماً از سطح مقاومت اصلی رد میشود. از آن زمان، قیمت روند نزولی و پرشیب خود را حفظ کرده است و فشار خریدی را که برای مدتی تلاش می کرد افزایش یابد، ضعیف کرده است. با این حال، روند در حال حاضر به نفع فروشندگان و در حالت نزولی قرار دارد، و از این رو پیش بینی میشود که قیمت ETH با شدت بیشتری ریزش کند و سطوح حمایتش را از دست بدهد.

**محتوای این مقاله توصیه مالی نمیباشد، قبل از هرگونه تصمیم گیری، بررسی های لازمه را انجام دهید**

شایان ذکر است که انتظار میرود قیمت ETH به همراه برخی آلتکوین‌های دیگر، در روند صعود جدیدی قرار بگیرد. با وجود اینکه اندیکاتورهای تکنیکالی به یک اصلاح قیمتی اشاره دارند، احتمال شکل گیری "تقاطع طلایی" روی نموار اتریوم و بازگشت قیمت آن به سمت بالا وجود دارد.

eth

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می شود، به نظر می رسد با شکل گیری تقاطع طلایی، قیمت ETH در آستانه شروع یک روند صعودی جدید قرار بگیرد. در این الگو، میانگین متحرک 50 روزه و میانگین متحرک 200 روزه تقاطع صعودی تشکیل میدهند که ممکن است برای مدتی کوتاه تاثیر زیادی بر قیمت ETH داشته باشد. پیش بینی میشود که قیمت دوباره به سطوح بالاتر از 2100 دلار برسد و انتظار می‌رود پس از آن خریداران کمی ضعیف‌ شوند. در نقطه مقابل، کاهش حجم معاملات و کاهش قیمت به زیر 2000 دلار باعث در پیش گرفته شدن روند نزولی میشود.

علاوه بر این، RSI نیز نزولی است که نشان می دهد در حال حاضر قیمت همچنان تحت تأثیر جو نزولی باقی مانده است. از این رو، الگوی تقاطع طلایی می تواند باعث افزایش قیمت شود، اما دید کلی چارت قیمتی اتریوم، نشان میدهد که روند فعلی، همچنان نزولی است. برخی بر این باورند که قیمت اتریوم ممکن است ریزش قیمتی مانند مارس ۲۰۲۰  را باری دیگر تجربه کند و حتی به زیر ۱۰۰۰ دلار کاهش می‌یابد. در همین حال، به نظر می‌رسد که در کوتاه مدت قیمت ETH به بالای 2000 دلار افزایش می‌یابد و بالاترین قیمت را برای سال 2023 ثبت کند.

نویسنده: سیده الهه زارع
یکشنبه 28 آبان 1402 ساعت 14:06
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین