خبر

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین برای هفته آینده

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین برای هفته آینده

چقدر به شکسته شدن سطح 38 هزار دلار امیدوار باشیم؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین پدیا، روند صعودی بیت کوین پس از به تعویق انداخته شدن تصمیمات کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در خصوص تاییدیه صندوق های معامله شده در بورس (ETF) ضعیف شده و دچار اصلاح قیمت شد. این شرایط موجب شکل گیری فاز "برداشت سود" شد که در طی آن سرمایه‌گذاران بیت کوین را در قیمت‌های پایین‌تر خرید می‌کنند و در قیمت های بالاتر می‌فروشند. طبق تحلیل‌های کنونی پیش‌بینی می‌شود که در صورت منتشر نشدن اخبار مثبت ، بیت کوین ممکن است در هفته آینده برای عبور از مرز 38000 دلار با چالش‌ مواجه شود، زیرا نگرانی در خصوص اینکه شاید قیمت به سقف رسیده باشد همچنان باعث میشود سرمایه گذاران سود خود را از روی معاملات برداشت کنند که این موضوع باعث ایجاد فشار فروش و ریزش قیمت میشود.

**محتوای این مقاله توصیه مالی نمیباشد، قبل از هرگونه تصمیم گیری، بررسی های لازمه را انجام دهید**

رشد قابل توجه میزان فعالیت های شبکه بیت کوین
انتظار برای تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در ایالات متحده، به میزان قابل توجهی بر قیمت بیت کوین تاثیر داشته و باعث افزایش آن شده است. این افزایش قیمت نتیجتا منجر به افزایش فعالیت های شبکه شده است.

btc

طبق گزارش پایگاه CryptoFees، بلاک چین بیت کوین 11.6 میلیون دلار کارمزد تراکنش ثبت کرده است. داده‌های کنونی YCharts نشان می‌دهد که میانگین کارمزد هر تراکنش در حال حاضر 17 دلار است و بالاترین رقم آن از 18.69 دلار بوده است. این رقم نسبت به مبلغ کارمزد شبکه در سال قبل 746 درصد افزایش داشته است.

btc

علاوه بر این، حجم تراکنش های بیت کوین اخیراً افزایش قابل توجهی داشته است و به اوج دو ماهه خود در 572.8 هزار رسیده است. این روند حاکی از افزایش فعالیت در شبکه بیت کوین است. این در حالیست که قیمت آن در محدوده 38000 دلار و با نوسانات پایینی در حال حرکت است. افزایش در فعالیت شبکه پتانسیل رشد بیشتر قیمت در هفته آینده را نشان می دهد.

پایگاه IntoTheBlock تاکید کرده است که کیف پولهای دارای بیش از 1000 بیت کوین در حال حاضر بیشترین میزان بیتکوین را در سال 2023 خریداری کرده اند. این کیف پولهای بزرگ به طور مداوم دارایی بیت کوین خود را از ابتدای سال افزایش داده‌اند و دارایی فعلی آنها بالغ بر 7.67 میلیون بیت‌کوین است که ارزش آن تقریباً 275 میلیارد دلار میباشد .

تحلیل موضوع افزایش خرید بیتکوین نشان می دهد که موسسات بزرگ طرفدار و سرمایه گذار در بیتکوین ، تقاضای قوی و جایگاه محکمی دارند. علاوه بر این، مقدار بیت کوینی که توسط سرمایه گذاران بلندمدت نگهداری می شود نیز اخیرا به بالاترین حد خود رسیده است.

با این حال، علیرغم معیارهای مثبت داده های فعالیت شبکه، قیمت بیت کوین ممکن به دلیل برداشت سود از سوی سرمایه گذاران، همچنان زیر 38 هزار دلار باقی بماند 

قدم بعدی بیتکوین BTC چیست؟

پس از افزایش فشار خرید نزدیک به سطح 35.5 هزار دلار، قیمت بیتکوین دوباره وارد کانال صعودی خود شد. با این حال، رشد فعلی کوتاه مدت به نظر می رسد زیرا سرمایه گذاران دوباره نزدیک به سقف 38 هزار دلار از معاملات خود خارج میشوند. در زمان نوشتن خبر، قیمت بیت کوین در 36632 دلار معامله می شود که بیش از 0.74 درصد نسبت به قیمت روز گذشته افزایش یافته است.

btc

بازگشت مجدد قیمت به سطح حمایت 35 هزار دلار نشان دهنده تقاضای خرید مستمر در قیمت های پایین تر است. خریداران اکنون در تلاش هستند تا قیمت BTC را از خط مقاومت کانال 38 هزار دلاری عبور دهند. با این حال، در نظر داشته باشید که چنین موضوعی می تواند باعث ایجاد معاملات فروش-Short جدید بشود. در صورت انتشار خبر مثبت، قیمت بیت کوین ممکن است 38 هزار دلار بشکند و به سطح 40000 دلار برسد.

در پیش گرفتن روند نزولی ، ریزش قیمت و شکسته شدن خط پایین کانال، نشانه هجوم معامله‌گرانی است که از بازار خارج می‌شوند و به طور بالقوه قیمت را به زیر خط روند EMA100 می‌کشند. شکسته شدن قیمت به زیر 35 هزار دلار، آن را به سطح 33 هزار دلار خواهد رساند. در سطوح پایین تر، خرید تهاجمی توسط خریداران پیش بینی می شود.

نویسنده: سیده الهه زارع
یکشنبه 28 آبان 1402 ساعت 11:39
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین