خبر

دوج‌کوین وارد دوره‌ی صعودی شده است!

دوج‌کوین وارد دوره‌ی صعودی شده است!

به اعتقاد بنیانگذار دوج کوین، این میم کوین اکنون وارد دوره‌ی صعودی خود شده است؛ با وجود این، سرمایه‌گذاران هنوز علاقه‌ای به ورود به این بازار ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از یوتودی، دوج کوین (DOGE)، محبوب‌ترین میم کوین بازار، به تازگی افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کرده و شاهد افزایش 12 درصدی ارزش خود بوده است. حرکت صعودی اخیر در ارزش این میم کوین، قیمت آن را به سطح 0.068 دلار رساند. این مسئله باعث جلب توجه جامعه‌ی ارزهای دیجیتال شد.

این حرکت صعودی کوتاه مدت توجه بیلی مارکوس، یکی از بنیانگذاران دوج کوین، را نیز به خود جلب کرد. وی در واکنش به این حرکت صعودی یک واژه‌ی ساده و در عین حال بسیار مثبت را به کار برد: «خوب». با وجود این، علی‌رغم افزایش قابل توجه قیمت دوج کوین و واکنش‌های مثبت بنیان‌گذار آن به این حرکت صعودی، به نظر می‌رسد بخش بزرگی از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران هنوز نسبت به روند صعودی این میم کوین بی‌تفاوت هستند.

نمودار تکنیکال دوج کوین

بی‌تفاوتی و عدم واکنش مثبت سرمایه‌گذاران به حرکت صعودی اخیر دوج کوین می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، از جمله نوسان‌های بازار یا غیرقابل پیش‌بینی بودن میم کوین‌ها.

از نظر تکنیکال، دوج کوین علائمی را از تلاش شدید برای عبور از یک سطح مقاومت کلیدی نشان می‌دهد. به‌رغم وجود مومنتوم صعودی در قیمت دوج کوین، این میم کوین هنوز نتوانسته است به طور کامل از سطح مقاومت میانگین متحرک نمایی 50 روزه عبور کند. شاید همین مسئله سرمایه‌گذاران را در تردید فرو برده است. دوج کوین دست‌کم سه بار این مقاومت را تست کرد و فتیله‌های بلندی در بالای کندل‌های خود تشکیل داد. با وجود این، هیچ‌ یک از این تلاش‌ها به موفقیت ختم نشد؛ به این ترتیب، دوج کوین هر دفعه مجبور شد بار دیگر به زیر سطح مقاومت میانگین متحرک نمایی 50 روزه بازگردد.

میانگین متحرک نمایی 50 روزه یک معیار رایج در تحلیل تکنیکال است که میانگین قیمت یک دارایی را طی 50 دوره گذشته نشان داده و بینشی ارزشمند را درباره‌ی سطوح حمایت و مقاومت بالقوه‌ی آن دارایی در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد. صعود قیمت یک دارایی به بالای میانگین متحرک نمایی 50 روزه معمولا یک سیگنال صعودی تلقی می‌شود؛ در مقابل، سقوط قیمت به زیر این سطح نیز یک سیگنال نزولی در نظر گرفته می‌شود.

با این‌که دوج کوین توانست رشد قابل توجهی را از خود نشان دهد، ولی ناتوانی آن در شکستن سطح مقاومت میانگین متحرک نمایی 50 روزه و صعود به بالای آن نشان‌دهنده وجود تردید در بازار است. به این ترتیب، به دلیل عملکرد ضعیف این میم کوین در چند ماه گذشته و احتمال بالای اصلاح قیمت آن،‌ معامله‌گران احتیاط بیش‌تری به خرج می‌دهند.

نمودار قیمت دوج کوین

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت 15:00 روز چهارشنبه 5 جولای / 14 تیر – دوج کوین با 2.01 درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت 0.06681 دلار معامله می‌شود. با وجود این، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی دوج کوین اکنون با 66.06 درصد افزایش به رقم 500,236,289 دلار رسیده است. دوج کوین در فهرست بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش کل بازار در سایت کوین مارکت کپ، کماکان در جایگاه هشتم قرار دارد.  

نویسنده: امیر رضا مصطفایی
چهارشنبه 14 تیر 1402 ساعت 14:23
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین