خبر
 

فرایند اجاره سند و وثیقه توسط تیم حقوقی

سلب مسئولیت: شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز TGJU صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

منظور از اجاره وثیقه ملکی فرایندی است که بمنظور تودیع به مراجع قضایی و یا ارائه به بانک برای دریافت وام مورد استفاده قرار می‌گیرد. وثیقه مبلغ مالی یا دارایی غیرمنقولی است که در ازای ضمانت نزد دادگاه ها، دادسرا ها و یا بانک ها می‌گذارند و بطور معمول بصورت اجاره سند ملکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در لغت وثیقه به معنی «استوار» یا «آنچه بدان اعتماد شود» و «محکم کاری» است.

موارد استفاده از وثیقه اجاره ای ملکی کجاست؟

کاربرد سند اجاره‌ای یا وثیقه در  قضایی بمنظور تامین قرارهای کیفری صادره بوده بطوریکه تنها با تودیع وثیقه آزادی فرد متهم و بازداشت شده امکان‌پذیر است. این کار باعث می‌شود که متهم با تامین وثیقه تا روز دادگاه در خارج از زندان و یا آزاد باشد، اما در زمان تشکیل دادگاه باید پاسخگوی اتهامات خود بوده و در صورت مجرم شناخته شدن می‌بایست خود را به مرجع قضایی معرفی و تحویل نماید. شما می‌توانید برای کسب اطمینان از خدمات تیم حقوقی ایران سند برای اجاره وثیقه کمک بگیرید.

هزینه اجاره سند  و وثیقه ملکی چقدر است؟

بطور معمول هزینه اجاره سند ملکی و وثیقه ملکی بین 8 الی 12 درصد ارزش وثیقه برای مدت یکسال می‌باشد، در بعضی موارد می‌توان سند مورد نیاز را برای مدت 6 ماه با مبلغ 6 الی 8 درصد اجاره نمود.

خدمات اجاره وثیقه در سراسر کشور

تیم حقوقی ایران سند کلیه خدمات مربوط به اجاره سند و وثیقه را در سرار کشور و تمامی استان ها به متقاضیان ارائه می‌دهد، خدمات اجاره سند در تهران، اجاره سند در اصفهان، اجاره سند در شیراز، اجاره سند در مشهد، اجاره سند در کرمان، اجاره سند در کرمانشاه، اجاره سند در قزوین، اجاره سند در همدان، اجاره سند در ساری، اجاره وثیقه در تهران و ...

شرایط اجاره سند ملکی و وثیقه در دادسرا و دادگاه و بانک

در صورتی که هر فرد به هر دلیلی به مراجع رسیدگی کیفری و قضایی احضار شود و یا اگر ابلاغی مبنی بر مبنی بر حضور در دادسرا دریافت کردید، از همان ابتدای آغاز پرونده تحت بعنوان متهم شناخته می‌شوید. در این حالت بنابر ماهیت پرونده و تشخیص مرجع قضایی قرار وثیقه‌ای متناسب با شدت جرم برای متهم یا متهمان صادر و متهم می‌تواند با تامین وثیقه ملکی و ارائه وثیقه به دادگاه یا همان تودیع وثیقه به قید ضمانت آزاد شود. میزان مبلغ وثیقه کاملا به تصمیم مرجع محترم قضایی و نوع و شرایط پرونده بستگی دارد.

مرحله آخر از تودیع و اجاره سند ملکی و وثیقه

زمانیکه سند ملکی و وثیقه آماده بازداشت باشد و تمامی امور مربوط به کارشناسی و اداره ثبت مربوط آن انجام شده باشد، قبل از بازداشت و تودیع آن، می‌بایست کل هزینه اجاره وثیقه معمولا برای مدت زمان یک سال توسط اجاره کننده به صاحب ملک پرداخت شود همچنین تعدادی از افراد خانواده و آشنایان باید توسط چک و سفته ضمانت متهم را نزد مالک وثیقه انجام دهند. تنها در این حالت مالک حاضر است وثیقه ملکی خود را به مرجع قضایی ارائه نماید.

نویسنده: اپراتور
چهارشنبه 14 تیر 1402 ساعت 11:14
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین