خبر

ریپل، بر سر دو راهی صعود یا نزول

ریپل، بر سر دو راهی صعود یا نزول

عبور ریپل از متحرک نمایی 50 روزه احتمال رشد 10 درصدی آن را بیش‌تر کرده، ولی چالش‌هایی نظیر فعالیت‌های معامله‌گران و نوسان قیمت ممکن است باعث سقوط آن شوند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، با ورود به نیمه دوم سال 2023، بیت کوین (BTC) همچنان تسلط خود را بر بازار ارزهای دیجیتال حفظ کرده و نظر بیش‌تر سرمایه‌گذاران را به خود جلب می‌کند. با وجود این، طبق توصیه‌ی اخیر تحلیلگران موسسه‌ی سانتیمنت،‌ التکوین‌هایی مانند ریپل (XRP) را نیز نباید نادیده گرفت. این التکوین‌ها به طور بالقوه می‌توانند رشد چشمگیری را تجربه کنند.

در این بازار بیت‌کوین‌-محور، ریپل نیز پیوسته تلاش می‌کند حضور خود را به رخ سرمایه‌گذاران بکشد. این توکن علی‌رغم تمام چالش‌های موجود، با موفقیت توانسته است از سطح کلیدی 0.48 دلاری در حوالی میانگین متحرک نمایی 50 روزه عبور کند.

چنان‌چه فشار خرید در بازار همچنان افزایش یابد، قیمت ریپل با 0.61% افزایش می‌تواند بار دیگر از سد 0.50 دلار عبور کرده و به بالای آن  برسد. آن‌گاه این التکوین محبوب با حفظ مومنتوم صعودی خود به طور بالقوه می‌تواند با 10 درصد افزایش، منطقه‌ی مقاومت کلیدی 0.55 دلار را نیز تصاحب کند.

وضعیت کنونی شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز از این پیش‌بینی خوش‌بینانه حمایت می‌کند. این شاخص هم‌اکنون نشان‌دهنده‌ی افزایش فعالیت خرید در بین علاقه‌مندان به ریپل است.

از سویی دیگر،‌ معامله‌گران روزانه با هدف کسب سود از تحرکات جزئی قیمت، ممکن است باعث افزایش فشار فروش و مختل شدن روند صعودی کنونی ریپل شوند. فشار فروش حاصل از فعالیت‌های معامله‌گران روزانه می‌تواند قیمت ریپل را به زیر میانگین متحرک نمایی 100 روزه در حوالی 0.45 دلار یا حتی به زیر میانگین متحرک نمایی 200 روزه در حدود قیمت 0.43 دلار کاهش دهند.

هم‌اکنون ریپل دارای مومنتوم صعودی مطلوبی است. چنان‌چه،‌ این التکوین بتواند امروز را در بالای سطح مقاومت 0.49 دلار به پایان برساند، احتمال صعود آن به بالای سطح کلیدی 0.50 دلار افزایش می‌یابد. با وجود این، بازگشت ریپل به سطح حمایت 0.47 دلار ممکن است مسیر نزولی آن را به سطوح پایین‌تر هموار کند.

نمودار قیمت ریپل

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت 16:00 روز سه‌شنبه 4 جولای / 13 تیر – ریپل با 0.59 درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت 0.4885 دلار معامله می‌شود. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی ریپل اکنون با 1.97 درصد افزایش به رقم 981,567,912 دلار رسیده است.

همچنین، ارزش ریپل در برابر اتریوم (ETH) در حال حاضر 0.60 درصد افزایش یافته است. ولی در مقابل، ارزش آن نسبت به بیت کوین هم‌اکنون 0.86 درصد کاهش یافته است. ارزش کل بازار ریپل نیز با 0.60 درصد افزایش به 25,519,811,596 دلار رسیده است. در فهرست بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش کل بازار در سایت کوین مارکت کپ، ریپل کماکان در جایگاه ششم قرار دارد.

نویسنده: امیر رضا مصطفایی
سه شنبه 13 تیر 1402 ساعت 15:12
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین