خبر

ضرر میلیون دلاری جاستین بیبر در بازار NFT

ضرر میلیون دلاری جاستین بیبر در بازار NFT

جاستین بیبر، یکی از ستاره‌های موسیقی پاپ جهان، به تازگی در بازار توکن‌های غیرمثلی (NFT) دچار زیان 1.2 میلیون دلاری شده است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از یوتودی، سرمایه‌گذاری سوپراستار موسیقی پاپ جهان، جاستین بیبر، در دنیای بی‌ثبات و نوظهور توکن‌های غیرمثلی (NFT) ضرر نسبتا هنگفتی برای وی به همراه داشته است. بر اساس گزارش‌ها، ارزش سرمایه‌گذاری جاستین بیبر در مجموعه‌ی ان‌اف‌تی‌های بورد ایپ تات کلاب (BAYC) - یا به عبارتی «باشگاه قایق‌سواری میمون‌های کسل» - بیش از 95 درصد کاهش یافته و این مسئله منجر به ضرر 1.2 میلیون دلاری وی شده است.

با ظهور ان‌اف‌تی‌ها در صنعت کریپتو، به سرعت شاهد افزایش ورود و سرمایه‌گذاری افراد مشهور یا به اصطلاح «سلبریتی‌ها» بوده‌ایم. این دسته از دارایی‌های دیجیتال که دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد و مبتنی بر فناوری بلاک چین هستند، به سبک جدیدی برای تبلیغ ستارگان مشهور جهان و تعامل آن‌ها با هواداران خود تبدیل شده‌اند. آن‌ها با استفاده از ویژگی‌های منحصربه‌فرد و جذاب دنیای ارزهای دیجیتال به دنبال تبلیغ برندها و کسب درآمد بیش‌تر هستند.

با وجود این، بازار ان‌اف‌تی‌ها همواره به شکل عجیبی بی‌ثبات و غیرقابل پیش‌بینی بوده و اغلب گرفتار نوسان‌های شدیدی است. این بار جاستین بیبر قربانی نوسان‌های شدید و ریزش قیمت ان‌اف‌تی BAYC شده است. البته با این‌که کاهش شدید ارزش یک دارایی بدون شک به عنوان یک شکست مالی قابل توجه تلفی می‌شود، باید سایر جنبه‌های موجود در این قبیل سرمایه‌گذاری‌ها را نیز مد نظر قرار داد.

بورد ایپ یات کلاب

بسیاری از سلبریتی‌ها به سرعت جذب ویژگی‌های عجیب این بازار شده، ولی همه‌ی آن‌ها ظاهرا در این سرمایه‌گذاری موفق نشده‌اند. البته برخی از این سلبریتی‌ها در سرمایه‌گذاری‌های خود در بازار ان‌اف‌تی مستقیما در جستجوی بازده‌ی مالی نیستند، بلکه آن را به عنوان بخشی از یک استراتژی بازاریابی بزرگ‌تر در نظر می‌گیرند. آن‌ها با خرید ان‌اف‌تی‌ها می‌خواهند آینده‌نگری خود را نشان داده و فعالیت‌های‌شان را با جنبش دیجیتالی نوین هماهنگ می‌کنند. به این ترتیب، آن‌ها در این فرایند می‌توانند سطح مشارکت با طرفداران‌شان را افزایش دهند.

همچنین، همه‌ی سرمایه‌گذاری‌های مربوط به ان‌اف‌تی‌ها به ضرر ختم نمی شوند. برخی از ستاره‌ها با فروش ان‌اف‌تی‌های خود با قیمت‌های گزاف به سود بالایی نیز دست یافته‌اند. این یک بازی با ریسک بالا و همچنین، پاداش بالقوه‌ی بالایی است.

ولی برای جاستین بیبری که میزان دارایی‌های خالص وی تا سپتامبر 2021 در حدود 285 میلیون دلار تخمین زده شده، ضرر 1.2 میلیون دلاری ناشی از سرمایه‌گذاری در ان‌اف‌تی هرچند قابل توجه، ولی قطعا قابل جبران است. این خواننده‌ی پردرآمد با ایجاد تنوع بالایی در سرمایه‌گذاری‌های خود از طریق موسیقی، فروش کالا، تبلیغات و همچنین ان‌اف‌تی‌ها میزان تاثیر چنین ضررهایی را بر زندگی مالی‌اش به شدت کاهش می‌دهد.

نویسنده: امیر رضا مصطفایی
سه شنبه 13 تیر 1402 ساعت 14:05
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین