خبر

صعود بیت‌کوین به سقف‌های جدید در اکتبر

صعود بیت‌کوین به سقف‌های جدید در اکتبر

به گفته‌ یکی از تحلیلگران بازار کریپتو با نام مستعار «کردیبل کریپتو،» قیمت بیت کوین احتمالا در ماه اکتبر - حوالی مهر ماه - به سقف‌های تازه‌ای خواهد رسید.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، یکی از تحلیلگران مشهور بازار ارزهای دیجیتال با نام مستعار کردیبل کریپتو (CredibleCrypto@) معتقد است حمایت اخیر از قیمت بیت کوین (BTC) در سطح کلیدی 25,000 دلار نشانه‌ای از شروع یک روند صعودی در بازار کریپتو است. این تحلیلگر با استفاده از برخی داده‌ها و شواهد تاریخی از حرکات صعودی بزرگ بیت کوین، به پیش‌بینی یک حرکت صعودی چشمگیر در قیمت بیت‌کوین در ماه‌های آینده پرداخته است. 

این تحلیلگر نتایج تحلیل‌های خود را در تازه‌ترین پست خود در توییتر در اختیار دنبال‌کنندگان‌اش گذاشته است. وی در این پست نوشت: «پس از آن‌که بیت کوین سطح حمایت کلیدی 25,000 دلاری را تست کرد و با موفقیت به سمت بالا بازگشت، احتمالا وارد دوره‌ی صعودی خود شده است.» این تحلیلگر مشهور با مقایسه‌ی وضعیت کنونی بازار با روند صعودی بیت کوین در سال 2020، به احتمال رشد روزافزون قیمت بیت کوین در ماه‌های پیش رو پی برده است. به اعتقاد وی، بیت کوین در مسیر صعودی خود در ماه آینده می‌تواند بیش از 10,000 دلار رشد قیمت را تجربه کرده و مسیر خود را برای رسیدن به سقف‌های تاریخی جدید هموار کند.

این تحلیلگر که ظاهرا از قدرت روند صعودی کنونی بیت کوین اطمینان کامل دارد، جسورانه پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت کوین تا ماه اکتبر - حوالی مهر ماه - به سقف تاریخی تازه‌ای خواهد رسید. به اعتقاد وی، بیت کوین با یک حرکت صعودی انفجاری می‌تواند فاصله 40,000 دلاری بین سطوح کنونی قیمت و سقف تاریخی خود را ظرف چند ماه آینده کاهش دهد. بیت کوین با عبور صعودی از ماه‌های جولای، آگوست و سپتامبر، می‌تواند ورود شکوهمندانه‌ای به ماه اکتبر داشته باشد. وی به ویژه ماه جولای (ماه جاری میلادی) را به عنوان یک ماه صعودی برای بیت کوین معرفی کرده است.

این تحلیلگر حتی پیش‌بینی‌های جسورانه‌تری را نیز ارائه داده است. به اعتقاد وی، نمودارهای قیمت بیت کوین از احتمال رسیدن آن به 120,000 دلار تا پایان سال جاری حکایت دارند. به گفته‌ی وی، هر یک ماه که از سال جاری می‌گذرد، بیت کوین را به نقاط عطف تاریخی خود نزدیک‌تر و هیجان سرمایه‌گذاران را نیز بیش‌تر می‌کند.

نمودار قیمت بیت کوین

انتشار خبر درخواست مجدد شرکت بلک راک برای راه‌اندازی صندوق قابل معامله‌ نقدی بیت کوین در بورس باعث افزایش قیمت این ارز دیجیتال به بالای سطح کلیدی 31,000 دلار شد. با وجود این،‌ بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت 12:00 روز سه‌شنبه 4 جولای / 13 تیر – بیت کوین با 0.84 درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت 30,925 دلار معامله می‌شود. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین نیز اکنون با 41.37 درصد افزایش به رقم 16,029,870,632 دلار رسیده است. همچنین، ارزش بیت کوین در برابر اتریوم (ETH) نیز اکنون 1.70 درصد افزایش یافته است.

نویسنده: امیر رضا مصطفایی
سه شنبه 13 تیر 1402 ساعت 10:50
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین