خبر

مسیر هموار اتریوم برای رسیدن به 2,000 دلار

مسیر هموار اتریوم برای رسیدن به 2,000 دلار

رد درخواست‌ها برای راه‌اندازی صندوق EFT بیت‌کوین در هفته‌ گذشته،‌ روند صعودی بازار را کند کرد. ولی این هفته شاید اتریوم بتواند به بالای 2,000 دلار برسد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوزبی‌تی‌سی، با انتشار خبری در مورد اظهارنظر منفی مقامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در خصوص درخواست‌ها جهت راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس برای معاملات اسپات بیت کوین، وضعیت بازار کریپتو به خصوص برای بیت کوین (BTC) و همچنین اتریوم (ETH) اندکی متزلزل شد. ولی ظاهرا شرکت‌های متقاضی نظیر بلک‌راک و فیدلیتی از تلاش دست برنداشته‌اند و برای راه‌اندازی این صندوق دوباره درخواست داده‌اند. اعلام این خبر باعث صعود دوباره‌ی قیمت بیت کوین به بالای 31,000 دلار و هموار شدن مسیر اتریوم به سوی 2,000 دلار شده است.

 

اتریوم، پیش به سوی 2,000 دلار

تحولات اخیر در بازار کریپتو ظاهرا برای سرمایه‌گذاران اتریوم دلگرم‌کننده بوده‌اند. به این ترتیب، اکنون پیش‌بینی می‌شود اتریوم بتواند سرانجام از سطح 2,000 دلار عبور کند. با وجود این، خرس‌ها (معامله‌گرانی که به دنبال کاهش قیمت هستند) در برابر هر نوع تلاش برای عبور از 2,000 دلار با قدرت مقاومت می‌کنند.

محبوب‌ترین التکوین بازار پیش‌تر توانسته بود سطح مقاومت 1,950 دلاری را به سطح حمایت خود تبدیل کند. به این ترتیب، سطح کلیدی 1,950 دلار می‌تواند به سکوی پرش مهمی برای این ارز دیجیتال تبدیل شده و مسیر رسیدن اتریوم را به سطح 2,000 دلار هموارتر کند.

خوشبختانه، اتریوم همچنان در بالای سطوح میانگین متحرک 50 و 100 روزه‌ی خود ایستاده است. این دو سطح کلیدی نیز در تقویت مومنتوم صعودی به اتریوم کمک کرده‌اند. به این ترتیب، چنان‌چه گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت هستند) تسلط خود را بر بازار حفظ کنند، اتریوم به راحتی می‌تواند به سمت 2,000 دلار حرکت کرده و احتمالا تا پایان این هفته به هدف خود برسد.

عوامل موثر در صعود قیمت اتریوم

یکی از محرک‌ها و کاتالیزورهای مهم برای افزایش قیمت اتریوم تا سطح 2,500 دلار را می‌توان تایید درخواست شرکت‌هایی نظیر بلک راک برای راه‌اندازی صندوق قابل معامله‌ی نقدی بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) دانست.

تایید احتمالی این درخواست‌ها و راه‌اندازی این صندوق‌ها باعث می‌شود میلیاردها دلار از سرمایه‌‌های نهادی - سرمایه‌های شرکت‌ها و موسسات مالی - به بازار کریپتو سرازیر شوند. پس از راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس برای معاملات اسپات بیت کوین طولی نخواهد کشید که چنین صندوقی برای اتریوم نیز راه‌اندازی شود.

اگر واقعا این اتفاق بیفتد، نه تنها قیمت اتریوم به سرعت به 2,500 دلار می‌رسد، بلکه به جرات می‌توان گفت دوره‌ی صعودی بازار کریپتو نیز آغاز خواهد شد. در صورت هم‌زمان شدن این اتفاقات با وقوع رویداد هاوینگ بیت کوین، احتمالا شاهد رشد انفجاری قیمت‌ها در بازار کریپتو خواهیم بود.

نمودار قیمت اتریوم

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت 10:30 روز سه‌شنبه 4 جولای / 13 تیر – اتریوم با 0.38 درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت 1,954 دلار معامله می‌شود. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی اتریوم نیز اکنون با 14.34 درصد افزایش به رقم 7,823,035,579 دلار رسیده است. با وجود این، ارزش آن در برابر بیت کوین اکنون 0.83 درصد کاهش یافته است.

نویسنده: امیر رضا مصطفایی
سه شنبه 13 تیر 1402 ساعت 09:26
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین