خبر

درخواست مجدد بلک‌راک و صعود بیت‌کوین

درخواست مجدد بلک‌راک و صعود بیت‌کوین

ظاهرا نخستین درخواست شرکت بلک‌راک جهت راه‌اندازی صندوق قابل‌معامله در بورس برای معاملات اسپات بیت‌کوین رد شده، و این شرکت دوباره برای آن درخواست داده است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از یوتودی، طبق آخرین گزارش‌ها از طرف بازار بورس نزدک،‌ شرکت بلک راک، بزرگ‌ترین شرکت مدیریت سرمایه در جهان، بار دیگر جهت راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس (ETF) برای معاملات اسپات یا نقدی بیت کوین (BTC) درخواست داده است. ظاهرا اولین درخواست این شرکت برای راه‌اندازی این صندوق توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا رد شده است. به گفته‌ی مقامات این کمیسیون، درخواست‌های اخیر برای راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین چندان شفاف و جامع نبوده‌اند.

به این ترتیب، سایر شرکت‌هایی نیز که درخواست‌شان رد شده بود، مجددا برای راه‌اندازی این صندوق درخواست داده‌ بودند. اکنون بلک راک نیز به رقبای مالی خود پیوسته تا با همکاری صرافی کوین بیس صندوق قابل معامله‌ای را برای معاملات اسپات بیت کوین راه‌اندازی کند.

شرکت بزرگ بلک راک نخستین شرکتی است که به تازگی برای راه‌اندازی چنین صندوقی درخواست داده بود. پس از اعلام این خبر، غول‌های مالی دیگری نظیر فیدلیتی، ویزدام تری، ون‌اک، و اینوسکو / گلکسی نیز برای راه‌اندازی این صندوق درخواست دادند - که ظاهرا نخستین درخواست همه‌ی آن‌ها رد شد. با وجود این، آن‌ها دوباره‌ی برای راه‌اندازی این صندوق درخواست داده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، شرکت بلک راک در 29 ژوئن / 8 تیر درخواست اولیه‌ی خود را اصلاح کرده و آن را مجددا ارائه داده بود؛ ولی ظاهرا نزدک به تازگی این خبر را منتشر کرده است.

اریک بالچوناس، یکی از تحلیلگران بلومبرگ در حوزه‌ی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF)، با انتشار پستی در توییتر اعلام کرد که ظاهرا مقامات نزدک اقدام به اصلاح و ارسال مجدد درخواست شرکت بلک راک کرده‌اند. همچنین به گفته‌ی این تحلیلگر، گزارش‌های تازه در مورد ارسال مجدد درخواست شرکت بلک راک شامل جزئیاتی از یک توافق همه جانبه با صرافی کوین بیس نیز هستند.

بالچوناس در پاسخ به سوالی در مورد درصد احتمال تایید این درخواست توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، آن را حدود 50 درصد عنوان کرد. یکی دیگر از تحلیلگران بلومبرگ، به نام جیمز سیفارت، ظاهرا کمی خوش‌بین‌تر از بالچوناس بوده و میزان این احتمال را 51 درصد دانسته است! ولی نکته‌ی مهمی که باید به آن دقت کرد این است که تا همین یک ماه پیش، احتمال تایید این درخواست تنها در حدود 1٪ بود.

هم‌زمان با انتشار خبر درخواست دوباره‌ی شرکت بلک راک جهت راه‌اندازی صندوق قابل معامله‌ی بیت کوین در بورس، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال از سطح کلیدی 31,000 دلار فراتر رفت.

نمودار قیمت بیت کوین

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت 9:30 روز سه‌شنبه 4 جولای / 13 تیر – بیت کوین با 1.21 درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت 31,071 دلار معامله می‌شود. ظرف بیست و چهار ساعت گذشته، قیمت بیت کوین در محدوده‌ی کف 30,585 دلار تا سقف 31,375 دلار در نوسان بوده است.

همچنین،‌ حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی آن اکنون با 44.76 درصد افزایش به رقم 15,793,548,763 دلار رسیده است. ارزش بیت کوین در برابر رقیب سنتی‌اش، اتریوم (ETH)، نیز اکنون 0.87 درصد افزایش یافته است.

نویسنده: امیر رضا مصطفایی
سه شنبه 13 تیر 1402 ساعت 08:18
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین