خبر

افزایش 25 درصدی قیمت توکن گراف

افزایش 25 درصدی قیمت توکن گراف

امروز بیش‌تر ارزهای دیجیتال سبزپوش هستند. عملکرد اتریوم نسبت به بیت کوین در روز جاری بهتر بوده، ولی توکن گراف امروز عملکرد درخشانی را به نمایش گذاشته است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، بیت کوین (BTC)، پادشاه ارزهای دیجیتال، امروز تغییر چندانی نسبت به روز گذشته نکرده است. به گفته‌ی برخی از تحلیلگران، اظهارنظر منفی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا درباره‌ی درخواست‌های برخی شرکت‌ها جهت راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس برای معاملات اسپات بیت کوین، مومنتوم صعودی آن را کاهش داده است. از این رو، اکنون به نظر نمی‌رسد بیت کوین توان عبور از سطح 31,000 دلار را داشته باشد.

از سویی دیگر، اتریوم (ETH)، محبوب‌ترین التکوین بازار، امروز عملکرد بهتری را نسبت به بیت کوین به نمایش گذاشته است. هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت 16:00 روز دوشنبه 3 جولای / 12 تیر – بیت کوین با 0.43 درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت 30,644 دلار معامله می‌شود. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین اکنون 46.97 درصد افزایش یافته است.

با وجود این، ارزش بیت کوین در برابر اتریوم در حال حاضر 1.83 درصد کاهش یافته است. هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب، اتریوم با 2.33 درصد افزایش نسبت به روز گذشته‌، با قیمت 1,961 دلار معامله می‌شود. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی اتریوم نیز اکنون با 89.25 درصد افزایش به رقم 7,883,058,737 دلار رسیده است.

عملکرد بازار کریپتو

در فهرست 10 ارز دیجیتال برتر بازار ،‌ اکنون به جز لایت کوین (LTC) که 1.22 درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است، همه سبزپوش هستند. در فهرست 100 ارز دیجیتال برتر بازار نیز بسیاری از التکوین‌ها در روز جاری جامه‌ی سبز به تن کرده‌اند.

در این میان، توکن گراف (GRT) یکی از بهترین عملکردهای روزانه را از خود به نمایش گذاشته است. توکن گراف ارز دیجیتال بومی شبکه‌ی گراف است. گراف که جزء توکن‌های ERC-20 است،‌ برای انجام پرداخت‌ها و توزیع پاداش میان کاربران این شبکه کاربرد دارد. شبکه‌ی گراف برای «ایندکس گرفتن» از داده‌های بلاک چین طراحی شده است. ایندکس گرفتن همان کاری است که گوگل برای سایت‌های مختلف انجام می‌دهد – یعنی فهرست کردن تمام داده‌های موجود در اینترنت برای دسترسی آسان‌تر به اطلاعات مورد نیاز. شبکه‌ی گراف نیز برای جستجوی ساده‌ی هرگونه اطلاعات در اکوسیستم اتریوم کاربرد دارد.  

هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب، توکن گراف با 24.88 درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت 0.134 دلار معامله می‌شود. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی گراف نیز اکنون با رشد خیره‌کننده‌ی 440.66 درصد به رقم 249,759,212 دلار رسیده است. همچنین، ارزش گراف هم‌اکنون در برابر بیت کوین و اتریوم به ترتیب 24.46 و 22.16 درصد افزایش یافته است.

نمودار قیمت گراف

با افزایش قابل توجه قیمت گراف در روز جاری،‌ ارزش کل بازار این توکن نیز افزایش یافته است. در حال حاضر، ارزش کل بازار توکن گراف با 24.93 درصد افزایش به رقم 1,215,075,860 دلار رسیده است. در فهرست بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش کل بازار در سایت کوین مارکت کپ، توکن گراف یک رتبه پایین‌تر از کوانت (QNT) و یک رتبه بالاتر از استکس (STX) در جایگاه چهلم قرار دارد.

نویسنده: امیر رضا مصطفایی
دوشنبه 12 تیر 1402 ساعت 15:10
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین