خبر

بیت‌کوین؛ احتمال یک سقوط پیش از صعود

بیت‌کوین؛ احتمال یک سقوط پیش از صعود

بر اساس نتایج تحلیل‌های یکی از چهره‌های سرشناس بازار کریپتو، قیمت بیت کوین پیش از شروع یک حرکت صعودی قدرتمند، ممکن است سطح 28 هزار دلار را تست کند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، بیت کوین (BTC)، پادشاه ارزهای دیجیتال، پس از آن‌که مدتی در محدوده‌ی 25,000 دلار گرفتار شده بود، به شکل انفجاری و ناگهانی توانست قیمت خود را حتی تا بالای سطح 31,000 دلار نیز افزایش دهد. بسیاری از تحلیلگران علت اصلی صعود ناگهانی قیمت بیت کوین را انتشار اخبار مربوط به درخواست برخی از شرکت‌های بزرگ جهت راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس برای معاملات اسپات بیت کوین می‌دانند - درخواستی که در صورت تایید می‌تواند بسیاری از سرمایه‌گذاران بیگانه با ارزهای دیجیتال را نیز با این صنعت آشنا کرده و رونق چشمگیری به آن بدهد.

با وجود این، مومنتوم قدرتمند صعودی بیت کوین با یک واکنش از سمت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ناگهان فروکش کرد. این کمیسیون که نهاد تصمیم‌گیرنده در تایید یا عدم تایید راه‌اندازی صندوق معاملات نقدی بیت کوین است، درخواست‌های اخیر را فاقد شفافیت دانست. این مسئله حتی باعث سقوط یک شبه‌ی قیمت بیت کوین شد. ولی پادشاه ارزهای دیجیتال توانست بار دیگر به بالای سطح کلیدی 30,000 دلار بازگردد. هرچند، اکنون به نظر می‌رسد بیت کوین قدرت کافی را برای عبور از سطح 31,000 دلار نداشته باشد.

با وجود این، زمانی که سطح مقاومت کنونی در هم شکسته شود، قیمت بیت کوین به احتمال زیاد با یک بریک‌اوت بزرگ به سمت 40 هزار دلار حرکت خواهد کرد.

به گفته‌ی یکی از تحلیلگران کهنه‌کار در بازار ارزهای دیجیتال با نام مستعار کریپتو تونی (_CryptoTony@)، اگر گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت هستند) می‌خواهند روند صعودی جدید را از سطوح فعلی آغاز کنند، باید فشار زیادی را بر روی سطح 31 هزار دلار وارد کنند. در غیر این صورت، کریپتو تونی پیش‌بینی کرده است که بیت کوین پیش از تجربه‌ی بریک‌اوت صعودی احتمالی خود، دوباره تا سطح 28 هزار دلار سقوط خواهد کرد تا بتواند فشار خرید مورد نیاز خود را برای یک صعود قدرتمند ایجاد کند.

نمودار تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین در نمودار روزانه‌ی خود توانسته است کف‌های بالاتری را ایجاد کند؛ این یکی از ویژگی‌های بارز بازارهایی است که دارای روند رو به رشد هستند. با توجه به میانگین‌های متحرک روزانه‌ی 50 و 200 روزه که به عنوان سطوح حمایتی قدرتمندی برای بیت کوین عمل می‌کنند، پادشاه ارزهای دیجیتال اکنون در موقعیت خوبی قرار دارد تا بتواند در هفته‌های آینده حرکت صعودی مطلوبی را آغاز کند.

نمودار قیمت بیت کوین

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت 15:00 روز دوشنبه 3 جولای / 12 تیر – بیت کوین با 0.47 درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت 30,662 دلار معامله می‌شود. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین نیز اکنون با 44.05 درصد افزایش به رقم 11,789,767,955 دلار رسیده است. با وجود این، ارزش بیت کوین در برابر اتریوم (ETH) اکنون 1.90 درصد کاهش یافته است.

نویسنده: امیر رضا مصطفایی
دوشنبه 12 تیر 1402 ساعت 13:53
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین