خبر

آیا کاردانو به کف بازار نزولی خود رسیده است؟

آیا کاردانو به کف بازار نزولی خود رسیده است؟

کاردانو با تلاش برای جبران زیان‌های خود و نمایش یک پتانسیل قوی برای بازگشت به سمت سقف‌های قبلی، علائمی را از رسیدن به کف بازار نزولی نشان می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، شبکه کاردانو (ADA) به تازگی رشد قابل توجهی را ثبت کرده است. پلتفرم کاردانو که اکنون علائمی از رسیدن به بلوغ را از خود نشان می‌دهد، در حال حاضر دارای بیش از 10 میلیارد دلار سرمایه و همچنین، بیش از 4 میلیون آدرس فعال است. با این‌که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اخیرا کاردانو را جزء اوراق بهادار ثبت‌نشده معرفی کرده است، سهامگذاری مقدار قابل‌توجهی از این دارایی - بیش از 22.79 میلیارد از مجموع کل عرضه‌ی 45 میلیاردی آن - به خودی خود می‌تواند به عنوان گواهی بر غیرمتمرکز بودن این پلتفرم تلقی شود. 

چشم‌انداز روشن کاردانو 

تحلیلگران بازار کریپتو تحت تاثیر رشد فزاینده‌ی سطح پذیرش عمومی این پلتفرم، نسبت به چشم‌انداز بلندمدت کاردانو بسیار خوش‌بین هستند. به علاوه، با توجه به ارزش کل قفل‌شده (TVL) در شبکه‌ی کاردانو که در حال حاضر تقریبا به 164.19 میلیون دلار رسیده است، می‌توان به وضوح مشاهده کرد که اکوسیستم دیفای کاردانو به طور پیوسته در حال گسترش است.

همچنین، رشد فزاینده‌ی تعداد کاربران فعال روزانه‌ی این شبکه و رسیدن آن بیش از 51,000 نشان‌دهنده‌ی پتانسیل قدرتمند آن برای رسیدن به سطوح بالایی از پذیرش جهانی است.

تحلیل قیمت کاردانو 

با این‌که کاردانو از سپتامبر سال 2021 تاکنون گرفتار یک بازار نزولی کلان شده، کاهش شتاب نزولی آن از آغاز سال جاری تاکنون نشان‌دهنده‌ی احتمال یک بازگشت صعودی قریب‌الوقوع در قیمت این التکوین است.

قیمت کاردانو در نیمه‌ی نخست سال گذشته به اندازه‌ی 64 درصد کاهش یافت، ولی میزان کاهش آن در نیمه‌ی اول سال جاری تنها 2 درصد بوده است. نکته‌ی مهم درباره‌ی وضعیت کنونی قیمت کاردانو این است که هر دو نمودار روزانه و هفتگی آن در حال حاضر به طور بالقوه نشان‌دهنده‌ی تشکیل الگوی دو دره هستند. بر همین اساس، آلن سانتانا، یکی از تحلیلگر تریدینگ‌ویو، معتقد است کاردانو اکنون به طور بالقوه در آستانه‌ی تجربه‌ی یک بازگشت صعودی به سقف‌ تاریخی خود قرار دارد.

نمودار تکنیکال کاردانو

به این ترتیب، طبق پیش‌بینی‌های این تحلیلگر، قیمت کاردانو در بلند مدت می‌تواند تا سطوح 4.9 الی 7.77 دلار صعود کرده و حتی به سطوح بالاتر نیز دست یابد.

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت 14:00 روز دوشنبه 3 جولای / 12 تیر – کاردانو با 1.59 درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت 0.2935 دلار معامله می‌شود. با وجود این، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی کاردانو اکنون با 6.62 درصد کاهش به رقم 190,799,508 دلار رسیده است. همچنین، ارزش کاردانو در برابر بیت کوین (BTC) هم‌اکنون 1.31 درصد افزایش یافته است. با وجود این، ارزش این التکوین در برابر اتریوم (ETH) در حال حاضر 0.47 درصد کاهش را تجربه کرده است.

نمودار قیمت کاردانو

نویسنده: امیر رضا مصطفایی
دوشنبه 12 تیر 1402 ساعت 12:50
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین