خبر

هفته‌ای که برای نقره مثبت بود

هفته‌ای که برای نقره مثبت بود

با انتشار داده‌های مربوط به هزینه‌های مصرف شخصی ماه می از ایالات متحده، بهای نقره در روز جمعه با افزایش از سطح 22.70 دلار نیز گذشت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت»، نقره (XAG/USD) در روز جمعه با ثبت بیش از 0.80 درصد افزایش، از مرز 22.70 دلار گذشت. گفتنی است این مومنتوم مثبت، نقره را پس از دو هفته‌ ضرر، در یک هفته‌ي صعودی قرار می‌دهد.

افزایش قیمت نقره را می‌توان به انتشار داده‌های نرم‌افزاری مربوط به هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) ماه می از ایالات متحده مربوط دانست که در این ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل، 4.6 درصد کاهش را به ثبت رساند که البته رقمی کمتر از انتظارات است.

نتیجه اینکه بازدهی دلار و اوراق قرضه ایالات متحده در پاسخ به داده‌هایی که به نفع فلز گرانبها بود، کاهش یافت.

دلار پس از ارقام نرم PCE هسته ضعیف شد

مخارج اصلی مصرف شخصی ایالات متحده (PCE)، که در واقع به میزان پولی اشاره دارد را که مصرف‌کنندگان در یک ماه خرج می‌کنند، البته به استثنای محصولات دارای نوسان فصلی مانند غذا و انرژی، در ماه می شاهد کاهش بود. این رقم در ماه می از 4.7 درصد به 4.6 درصد کاهش یافت، در حالی که PCE سرفصل از 4.6 درصد به 3.8 درصد کاهش یافت.

نوسان دلار

شاخص نقره DXY در مقام واکنش به این داده‌ها، از 103.55 به 102.90 سقوط کرد؛ در حالی که بازده اوراق قرضه‌ی ایالات متحده که می‌تواند به عنوان هزینه‌ی فرصت نگهداری فلزات گرانبها بدون بازده در نظر گرفته شود، از بالاترین سطح روزانه عقب‌نشینی کرد. در همین راستا، بازده اوراق قرضه خزانه‌داری 2 ساله به 4.93 درصد رسید که بالاترین سطح از 9 مارس بود و متعاقباً به 4.85 درصد کاهش یافت. علاوه بر این، نرخ‌های 5 ساله و 10 ساله نیز با کاهش مواجه شدند، به طوری که به ترتیب، به 4.13 درصد و به 3.83 درصد کاهش یافتند.

هم‌اکنون برخی داده‌های بازار کار هفته‌ی آینده از ایالات متحده، از جمله ADP، مطالبات بیکاری در روز پنج‌شنبه، و گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در روز جمعه در مرکز توجه قرار دارند.

تحلیل تکنیکال نقره XAG/USD با توجه به نمودار روزانه

طبق نمودار روزانه، به نظر می‌رسد که نقره (XAG/USD) در کوتاه‌مدت نزولی باشد. شاخص قدرت نسبی (RSI) و واگرایی میانگین متحرک مکدی (MACD) هر دو در قلمرو منفی باقی می‌مانند و به وضوح بیان می‌کنند که فروشندگان دست بالا را دارند. علاوه بر این، معامله‌گران باید به یک تقاطع نزولی توجه داشته باشند که میانگین متحرک ساده 20 و 100 روزه (SMA) در 23.35 دلار  خواهند ساخت؛ لزوم توجه به این تقاطع از آن جهت است که می‌تواند منجر به کاهش بیشتر شود.

اما در مسیر نزولی، سطوح حمایتی برای دیده‌بانی در SMA 200 روزه در سطح 22.53 دلار، و به دنبال آن 22.30 دلار و کف قیمت ژوئن در 22.15 دلار قرار دارد. و در سمت دیگر، مقاومت‌ها در 23.00 دلار و پس از آن 23.10 دلار و همگرایی ذکر شده SMA در 23.35 دلار مشاهده می‌شود.

نمودار روزانه نقره

نویسنده: معصومه دانش
یکشنبه 11 تیر 1402 ساعت 15:47
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین