خبر

پیش‌بینی بهای طلا در آینده نزدیک

پیش‌بینی بهای طلا در آینده نزدیک

گرچه طلا در سطحی بسیار بالاتر از ابتدای سال قرار دارد، اما از آنجا که این فلز زرد با چالش‌های متفاوتی مواجه است، تحلیلگران انتظار کاهش قیمت را دارند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «کیتکو نیوز» بازار طلا در حالی برای پایان نیمه‌ی اول سال 2023 آماده‌ می‌شود که در فاصله‌ی قابل توجهی از نقطه‌ی آغاز سال قرار دارد؛ از آنجا که این فلز گرانبها با بادهای مخالف چالش‌برانگیز مواجه است، احساسات در بازار حکایت از کاهش قیمت‌ها در کوتاه‌مدت دارد.

گرچه احساسات صعودی و نزولی در میان تحلیلگران وال استریت به گونه‌ای متعادل تقسیم شده است، اما آخرین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو نیوز حاکی از آن است که سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی همچنان بر گرایش نزولی خود ثابت قدم هستند.

کریستوفر وکیو، رئیس معاملات آتی و فارکس در تستی‌ترید.کام به تداوم فعالیت‌های اقتصادی قوی برای حمایت از دارایی‌های ریسکی اشاره، و خاطرنشان کرد که جای تعجب نیست که سرمایه‌گذاران از طلا دور شوند. وی همچنین عرضه‌ی صندوق‌های شش ماهه‌ی بازار پول را که بازدهی بیش از 5 درصد را ارائه می‌کنند، انگیزه‌ای برشمرد که سرمایه‌گذاران را بر آن می‌دارد که به سمت دارایی‌هایی با ریسک تعدیل‌شده و عملکرد بهتر، جذب شوند.

علاوه بر آن، وی با اشاره به دیوار نگرانی موجود در بازار اظهار داشت: « گرچه همواره دغدغه‌هایی در بازار وجود داشته است، اما تاکنون هیچ یک از این ترس‌ها محقق نشده است، از این رو سرمایه‌گذاران با خطرکردن بیشتر، احساس راحتی می‌کنند.»

بنا به گفته‌ی وکیو، قیمت طلا گرچه حمایت خود را در سطح 1900 دلار در هر اونس حفظ می‌کند، اما با شرایط دشواری مواجه است، زیرا بازدهی واقعی و در کنار آن، انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ بهره، در سطح بالایی قرار دارند».

نوسانات طلا

اما مارک چندلر، مدیر عامل بنوکبرن گلوبال فارکس، که نسبت به طلا خوش‌بین است، با تأکید بر اینکه تغییر کوتاه‌مدت در شتاب حرکتی قیمت‌ها را به طور نسبی بالاتر می‌برد، تصریح کرد: «من به دنبال دلار قوی‌تر و نرخ‌های بالاتر ایالات متحده هستم، موضوعی که تحت حمایت گزارش شغلی قوی‌تر در 7 ژوئیه بود. با این حال، به نظر می‌رسد شاخص‌های حرکتی برای طلا به سمت دره می‌روند و کندل‌استیک بالقوه‌ی چکشی در 29 ژوئن بیان می‌کند که فلز زرد ممکن است جهش داشته باشد.»

این هفته، 21 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو نیوز گلد شرکت کردند. به طور مساوی، از بین شرکت‌کنندگان، هشت تحلیلگر یا 38 درصد، به روند صعودی و نزولی رای دادند. در عین حال، 5 تحلیلگر، معادل 24 درصد، به معاملات یک‌طرفه رأی دادند.

این در حالی است که در نظرسنجی‌های آنلاین، با احتساب 845 رای انداخته‌شده به صندوق، 314 نفر یا 37 درصد موافق افزایش قیمت طلا در هفته‌ی آینده بودند. اما 374 یا 44 درصد دیگر به روند نزولی رأی دادند، در حالی که 157 رأی‌دهنده یا 19 درصد، به روند خنثی در کوتاه‌مدت اشاره داشتند.

نظرسنجی آنلاین

نویسنده: معصومه دانش
یکشنبه 11 تیر 1402 ساعت 14:00
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین