خبر

درآمد ماینینگ بیت کوین به پایین ترین حد دو ساله رسید/ هش ریت بیت کوین در حال کاهش

درآمد ماینینگ بیت کوین به پایین ترین حد دو ساله رسید/ هش ریت بیت کوین در حال کاهش

کل درآمد استخراج بیت کوین - پاداش های بلاک و کارمزد تراکنش ها - به دلار آمریکا به ۱۱.۶۷ میلیون دلار کاهش یافت. این رقم آخرین بار در ۲ نوامبر ۲۰۲۰ مشاهده شد، زمانی که قیمت معاملاتی بیت کوین حدود ۱۳۵۰۰ دلار بود.

اقتصاد آنلاین – مهسا نجاتی؛ درآمد به دست آمده توسط ماینرهای بیت‌کوین به دلیل عملکرد ضعیف بازار و تقاضای محاسباتی سنگین‌تر در بحبوحه افزایش مشکل شبکه، به پایین‌ترین حد در دو سال گذشته رسید. با این حال، کاهش مداوم نرخ هش بیت‌کوین در ماه گذشته به ماینرها این امکان را داده است تا ضررهای خود را جبران کنند.

کل درآمد استخراج بیت‌کوین – پاداش‌های بلاک و کارمزد تراکنش‌ها - به دلار آمریکا به ۱۱.۶۷ میلیون دلار کاهش یافت. این رقم آخرین بار در ۲ نوامبر ۲۰۲۰ مشاهده شد، زمانی که قیمت معاملاتی بیت‌کوین حدود ۱۳۵۰۰ دلار بود.

بیت کوین

در حالی که قیمت فعلی بازار حدود ۱۶۵۰۰ دلار نشان دهنده افزایش آشکار درآمد ماینینگ است، عواملی از جمله دشواری بیشتر استخراج و افزایش قیمت انرژی به کاهش درآمد بر حسب دلار کمک می‌کند.

علاوه بر موارد فوق، دشواری استخراج بلاک بیت‌کوین به بالاترین حد خود یعنی تقریباً ۳۷ تریلیون رسیده است و ماینرهای بیت‌کوین را مجبور می‌کند انرژی و توان محاسباتی بیشتری برای رقابتی ماندن صرف کنند.

بیت کوین

با این حال، طی سه ماه گذشته، نرخ هش شبکه بیت‌کوین شاهد کاهش مداوم بوده است. نرخ هش ۲۲۵.۹ اگزهاش در ثانیه (EH/s) است که نسبت به ۳۱۶.۷ EH/s در ۳۱ اکتبر ۲۰۲۲، ۲۸.۶ درصد کاهش یافته است.

نرخ هش یک معیار امنیتی است که به محافظت از شبکه بیت‌کوین در برابر حملات دوگانه کمک می‌کند. با این حال، با توجه به طرح کلان امور، اقدامات موقت جامعه شامل دستیابی به سخت‌افزار ماینینگ ارزان‌تر و اسکان مجدد در حوزه‌های قضایی با قیمت پایین انرژی است.

اریک آدامز، شهردار نیویورک، معتقد است که هدف برای تبدیل نیویورک به قطب کریپتو می‌تواند با تلاش‌های سراسری برای کاهش هزینه‌های زیست‌محیطی مرتبط با استخراج کریپتو ترکیب شود.

آدامز در حالی که فاش کرد که شهر با قانون‌گذاران برای یافتن تعادل بین توسعه صنعت کریپتو و نیازهای قانونی همکاری خواهد کرد، گفت: "من با قانون‌گذارانی که حمایت می‌کنند و کسانی که نگرانی دارند کار خواهم کرد و معتقدم که ما به یک نقطه نظر عالی خواهیم رسید."

منبع:
یکشنبه 6 آذر 1401 ساعت 17:40
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین