خبر

یورو دلار و احتمال بازگشت به برابری

یورو دلار و احتمال بازگشت به برابری

جفت ارز یورو/دلار باید از 0.9964 دلار عبور تا اولین سطح مقاومت اصلی را در 1.0001 دلار هدف قرار دهد. آمارهای امروز بر بازگشت به برابری تاثیر گذار است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از وب‌سایت «اف ایکس امپایر»، برای یورو/دلار آمریکا روز شلوغی در پیش است. تولید ناخالص داخلی منطقه یورو و آمار تورم، آمارهای کلیدی روز خواهد بود.
روز شلوغی برای جفت ارز یورو/دلار (EUR/USD) در پیش است. آمار خرده‌فروشی آلمان بیشتر از رقم تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه سوم ایتالیا مورد توجه قرار خواهد گرفت. با این حال، در حالی که هر دو آمار تأثیر خواهند گذاشت، تورم اکتبر و اعداد تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم منطقه یورو احتمالاً بیشترین توجه را به خود جلب خواهند کرد.

کاهش میزان تورم و رشد ضعیف می‌تواند به بانک مرکزی اروپا این امکان را بدهد که در ماه دسامبر سرعت افزایش نرخ بهره را اندکی تعدیل کند. در آخرین کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی اروپا، لاگارد(رئیس بانک مرکزی اروپا) خاطرنشان کرد که بانک مرکزی اروپا پیش بینی‌های خود را از تورم و میزان رشد ماه دسامبر ارائه خواهد داد. به همین دلیل، آمارهای امروز احتمالا بر پیش‌بینی‌های بانک مرکزی اروپا اثر گذار خواهد بود.

بررسی قیمت EUR/USD
در زمان نوشتن این مقاله، یورو با 0.09 درصد کاهش به 0.994 دلار رسیده است. شروع متفاوت روز باعث شد که یورو/دلار آمریکا بالاترین و پایین ترین قیمت ها را در 0.99425 و 0.99648 دلار تجربه کند.

نمودار یورو دلار

شاخص های تکنیکال
جفت ارز یورو/دلار (EUR/USD) باید از کانال 0.9964 دلار عبور کند تا اولین سطح مقاومت اصلی (R1) را در 1.0001 دلار هدف قرار دهد. آمارهای امروز احتمالا بر بازگشت به برابری تاثیرگذار باشد.

در رنج طولانی مدت، گاوها(سرمایه گذاران امیدوار به افزایش قیمت‌ها) احتمالاً در دومین سطح مقاومت اصلی (R2) با قیمت 1.0035 دلار وارد بازار خواهند شد. سطح مقاومت اصلی سوم (R3) 1.0107 دلار است.

در صورت عدم حرکت به سطوح گفته شده، اولین سطح حمایت اصلی (S1) در کانال 0.9929 دلار باقی خواهد ماند. در صورت فروش طولانی مدت، جفت EUR/USD احتمالاً به سطح حمایت دوم (S2) در 0.9892 دلار رسیده و حمایت سوم را در کانال 0.9850 دلار امتحان کند.

نمودار تحلیل تکنیکال یورو

با نگاهی به «میانگین های متحرک نمایی» (EMA) و نمودار 4 ساعته، EMA ها یک سیگنال صعودی ارسال می کنند. EUR/USD بالاتر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه (0.99139 دلار) قرار دارد. متحرک نمایی 50 روزه از متحرک نمایی 200 روزه فاصله گرفته و متحرک نمایی 100 روزه به متحرک نمایی 200 روزه نزدیک شده و سیگنال های صعودی را ارائه کرد.

اجتناب از سطح حمایت (0.9929 دلار) و متحرک نمایی 50 روزه (0.99139 دلار) باعث می شود گاوها (سرمایه گذاران امیدوار به افزایش قیمت‌ها) به سمت مقاومت R1 در کانال 1.0001 دلار حرکت کنند. 

یورودلار


در تقویم اقتصادی ایالات متحده یک روز آرام در پیش است. آمار شاخص مدیران خرید شیکاگو و فدرال رزرو دالاس برای ماه اکتبر در کانون توجه قرار دارند. با این حال، مگر آمارها شوکه کننده باشند وگرنه بر احساسات بازار نسبت به حرکت‌های سیاست نوامبر و دسامبر تأثیر نخواهند داشت.

با ورود به جلسه دوشنبه، ابزار FedWatch احتمال افزایش نرخ بهره در نوامبر و دسامبر را به ترتیب 80.3% و 44.3% نشان خواهد داد. یک هفته پیش، احتمال افزایش 75 واحدی ماه دسامبر به 45.6 درصد رسید.

نویسنده: گروه تولید محتوا
دوشنبه 9 آبان 1401 ساعت 14:32
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین