خبر

وضعیت پوند/دلار پس از مداخله بانک مرکزی بریتانیا

وضعیت پوند/دلار پس از مداخله بانک مرکزی بریتانیا

پوند روز خود را کاهش آغاز کرد اما در نهایت مسیر عکس را در پیش گرفته و در بازار معاملات آمریکای شمالی افزایشی شد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از وب‌سایت «اینوستینگ»، پوند روز خود را کاهش آغاز کرد اما در نهایت مسیر عکس را در پیش گرفته و در بازار معاملات آمریکای شمالی افزایشی شد. جفت ارز پوند به دلار (GBP/USD) با 0.98% افزایش در 1.0838 معامله می‌شود.

دولت جدید تراس با سیاست‌های مالی خود باعث شد پوند به پایین‌ترین سطح خود برسد. مشکل از روز جمعه گذشته آغاز شده است، روزی که آقای کوارسی کوارتنگ با وجود افزایش شدید تورم که در حدود 10 درصد گزارش شده است، وعده کاهش مالیات‌ها را داد. مینی بودجه اعلامی به طور گسترده‌ای بررسی و نهایتا پوند سقوط و افت خیره کننده 3.6 درصدی را تجربه کرد. در روز دوشنبه پوند 1.5 درصد دیگر کاهش یافته و به پایین‌ترین سطح خود در کانال 1.0359 سقوط کرد.

انتقادات تندی به این روند اعلامی صورت گرفت، که صرفا داخلی و مربوط به بریتانیا نبود. «صندوق بین‌المللی پول» (IMF) نیز به گروه منتقدان پیوسته و به برنامه های مالی دولت حمله کرد. و تا آنجا پیش رفت که از بریتانیا خواست تا در سیاست‌های پولی خود در مورد کاهش مالیات‌ها بازنگری کند. همچنین شرکت «خدمات مالی و تجاری آمریکایی مودیز» (Moody’s) هشدار داد، که این طرح می‌تواند رتبه اعتباری بریتانیا را به مخاطره بیندازد. با تضعیف موقعیت و اعتبار دولت جدید بریتانیا، هیچ جای تعجبی نیست که ضربه سختی به پوند وارد شود.

بانک انگلستان در اقدامی چشمگیر برای جلوگیری از سقوط احتمالی بازار اوراق قرضه دست به کار شده است. گمانه زنی هایی وجود داشت مبنی بر اینکه «بانک مرکزی انگلستان» (BoE) ممکن است نرخ بهره را به شکل اضطراری افزایش دهد تا پوند ضعیف شده را تقویت کند. در این شرایط، بانک مرکزی بریتانیا اعلام کرد که خرید نامحدود اوراق قرضه دولتی 20 ساله یا بیشتر را انجام خواهد داد. این امر باعث شد اوراق قرضه 30 ساله پس از صعود به بالاترین سطح 24 ساله، به شدت پایین بیاید.

در ایالات متحده، بازدهی 10 ساله خزانه داری اوایل امروز، برای اولین بار از سال 2008، به بالای 4 درصد رسید. برخی گمانه‌زنی ها وجود دارد که چرخه فعلی افزایش نرخ بهره در حال پایان یافتن است، به طوری که ایوانز، عضو فدرال رزرو اعلام کرد که بهتر است سرعت سیاست‌های انقباضی را در مقطعی کاهش دهیم. در حال حاضر، دلار آمریکا به دلیل روند تهاجمی سیاست پولی فدرال رزرو و ریسک پذیری ضعیف، شتاب صعودی بالاتری دارد.

تحلیل تکنیکال پوند دلار (GBP/USD)

پوند دلار (GBP/USD) در سطح مقاومتی 1.0742 قرار داشته و در صورت شکستن این مقاومت به سطح 1.1052 وارد می شود. 

سطوح حمایت اصلی پوند دلار (GBP/USD) در کانال های 1.0644 و 1.0431 قرار دارد. 

نمودار تکنیکال پوند به دلار

نویسنده: گروه تولید محتوا
پنجشنبه 7 مهر 1401 ساعت 10:25
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین