خبر

ضعف طلا در برابر صعود شاخص دلار

ضعف طلا در برابر صعود شاخص دلار

گرچه طلا اندکی بالا رفته است، اما این به معنای شروع یک رالی صعودی نیست. در واقع تا وقتی که دلار پتانسیل صعودی بالاتری داشته باشد، طلا همچنان ضعیف خواهد بود

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از وب سایت «اف ایکس امپایر»، گرچه طلا امروزه در محدوده بالاتری معامله می شود، اما هنوز نمی توان گفت که یک رالی صعودی آغاز شده است. همچنین نمی توان گفت که این آغاز یک حرکت معکوس از حالت نزولی به صعودی است. به طور ذاتی، قیمت گذاری طلا به قدرت و ضعف دلار مرتبط است. 

تحلیل تکنیکال دلار آمریکا با استفاده از نمودار فیبوناچی

در شرایط اقتصادی کنونی، این صعود و قدرت دلار است که طلا را به سمت کاهش بیشتر سوق می دهد. دلار تقریبا به حالت سهمی (پارابولیک) حرکت می کند. و امروز هم در ادامه حرکت های صعودی قوی گذشته خود یک درصد نسبت به دیروز رشد داشته است. 

نمودار فیبوناچی دلار

از ساعت 16:50 به وقت شرقی، شاخص دلار 12 واحد یا 0.11 درصد افزایش یافت و در حال حاضر روی 114.14 ثابت است. نمودار بالا نمودار هفتگی شاخص دلار است که در آن یک فیبوناچی اضافه شده است. این روند بیش از دو هفته پیش ایجاد شد و در حال حاضر، شاخص دلار اندکی درست پایین پیش بینی صورت گرفته فیبوناچی است. افزونه فیبوناچی ، ابزاری است که معامله گران می توانند از آن برای تعیین محدوده سوددهی یا یا تخمین نقطه ای که قیمت تا پایان عقب نشینی خود در پیش دارد، استفاده می کنند. سطوح افزایشی در اصل مناطقی هستند که ممکن است قیمت معکوس شود. 

نمودار فیبوناچی از سه نقطه قیمت ایجاد شده، که سطوح قیمتی بالا و پایین را مشخص می کنند. در اصل، فیبوناچی پیش‌بینی می‌کند که موج یا رالی بعدی قیمت تا پیش از یافتن مقاومت تا چه اندازه رو به جلو حرکت خواهد کرد. در مورد نمودار بالا، ما از نمودار هفتگی که از 88.095 شروع می شود، به عنوان اولین نقطه قیمت استفاده کردیم.

دومین نقطه قیمت در آوریل 2020 رخ داد، زمانی که رالی آغاز شده در سال 2018 با شاخص دلار در 104.825 به پایان رسید. سومین نقطه قیمت بر اساس اصلاح از خاتمه رالی آوریل 2020 در 104.825 تا پایان اصلاح در ژانویه 2021 است که دلار به 89.175 اصلاح شد.

از این سه نقطه قیمت، افزایش قیمت ها شروع شده و در صورت رالی قوی، به دنبال این هستیم که رالی احتمالا تا 1.618 درصد اختلاف قیمت بین دو نقطه قیمت اول حرکت کند. امروز دلار اندکی حرکت صعودی خود را ادامه داده و به بالاترین سطح 114.425 دلار رسید، و در حال حاضر هم روی 114.13 ثابت مانده است. به عبارت دیگر، فیبوناچی توانسته است اولین سطحی را که دلار در آن با مقاومت مواجه می شود را پیش بینی کند.

نمودار فیبوناچی هفتگی دلار

سطوح فیبوناچی را می توان در دوره های زمانی مختلف و با بالا و پایین شدن قیمت ها ایجاد کرد. نمودار فیبوناچی دوم آورده شده در اینجا یک نمودار هفتگی است. با این حال، از یک توالی زمانی طولانی تر استفاده شده است و آن سه ماهه اول سال 1995 است، زمانی که شاخص دلار در 79.921 با یک مقاومت اصلاحی روبرو شد. 

رالی پس از آن تا سال 2002 ادامه داشت که طی آن شاخص دلار به 121.144 رسید. سومین نقطه قیمت، نتیجه اصلاحی است که از 121.144 شروع شد و در 70.993 رخ داد. در این مطالعه، ما به دنبال سطوحی از فیبوناچی هستیم که یا پتانسیل حرکت به  1.23% را داشته باشد که در 121.696 رخ می دهد یا 1.382% که در 127.962 رخ می دهد.

نویسنده: گروه تولید محتوا
چهارشنبه 6 مهر 1401 ساعت 09:51
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین