خبر

نقره رو به افول

نقره رو به افول

گرچه نقره در ابتدای هفته سعی کرد روند صعودی به خود بگیرد، اما در نهایت سیر نزولی داشت. با تقویت دلار آمریکا بازار تحت فشار نزولی قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از وب‌سایت «اف‌ایکس امپایر»، بازار نقره ابتدا شاهد یک تلاش صعودی بود، اما نهایتا مجبور شد با روند نزولی خود دست و پنجه نرم کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی نقره

نقره ابتدای هفته سعی کرد که یک روند صعودی به خود بگیرد، اما در نهایت یک روند نزولی در پیش گرفت که به عنوان یک مانع، غلبه بر آن دشوار است. من معتقدم که در این برهه زمانی، ما به احتمال زیاد همچنان شاهد فشارهای نزولی زیادی خواهیم بود، زیرا بازار به دلیل تقویت دلار آمریکا تحت فشار قرار گرفته است. در این سناریو، نقره به سطح 18 دلار خواهد رسید، و فقط زمان رسیدن به آن است که اهمیت دارد. در هر حال، نرخ بهره و دلار آمریکا، هر دو در جهت خلاف هر نوع حرکت مثبت و صعودی عمل می کنند. بنابراین در نهایت، نقره در میان مدت فقط یک خط حرکتی دارد و آن نزول است.

علاوه بر این، در نظر داشته باشید که نقره یک فلز صنعتی و در عین حال گرانبها است. بنابراین باید از این واقعیت آگاه باشید که به هر حال شیب کلی بازار کاهشی است، و این دقیقا ادامه آن چیزی است که قبلا دیده ایم و به آن پرداخته شده است. من معتقدم که در این برهه از زمان، ما به احتمال زیاد شاهد رویکردی از نوع «محو شدن رالی» در این بازار پر تلاطم خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال نقره در بازار جهانی

این طور به نظر می رسد که بازارها کماکان شاهد رفتارهای پر سر و صدای زیادی خواهند بود، هر چند که نقره به طور کلی مستعد این شرایط نیز می باشد. به همین دلیل، فکر می کنم بهتر است سناریویی که در آن رالی های کوتاه مدت در بازه های زمانی کوتاه ایجاد شده است را در نظر نگیریم، چرا که ممکن است نموار هفتگی اطلاعات کامل و کافی را در اختیار ما قرار ندهد. در نهایت، چنین به نظر می‌رسد که نقره به سمت سطح 18 دلار حرکت خواهد کرد و هدف بعدی هم در سطح 15 دلار شکل می‌گیرد. همگی این‌ها به این معنا نیست که قرار است به زودی و فوراً اتفاق بیفتد، اما قطعاً در این مقطع زمانی محتمل به نظر می‌رسد.

نمودار هفتگی نقره

به نظر می‌رسد که در صورتی که رکود جهانی برقرار باشد و نگرانی ها در مورد کاهش رشد جهانی ادامه داشته باشد، بازارهای نقره کماکان با فشار فروش بالا مواجه بوده و در این راستا ممکن است نقره حتی تا سطح 12 دلار نیز کاهش پیدا کند. بهای هر انس نقره در حال حاضر در بازاهای جهانی در حدود 18.86 است که نسبت به یک هفته گذشته یک روند کاهشی را نشان می‌دهد.

نویسنده: گروه تولید محتوا
شنبه 2 مهر 1401 ساعت 16:09
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین