آیا نفت خام موفق به شکستن سطوح مقاومتی می شود؟

آیا نفت خام موفق به شکستن سطوح مقاومتی می شود؟

در صورتی که نفت خام «وست تگزاس اینترمیدیت» (WTI) بتواند از سطح مقاومتی 86.18 عبور کند، یک روند صعودی را در پیش خواهد گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز و به نقل از وب سایت «اف ایکس استریت»، در صورتی که نفت خام «وست تگزاس اینترمیدیت» (WTI) بتواند از سطح مقاومتی 86.18 عبور کند، یک روند صعودی را در پیش خواهد گرفت.

پیش بینی هفتگی قیمت نفت خام وست تگزاس (18 تا 23 سپتامبر 2022)
سناریوی روند صعودی
به محض بالا رفتن بازار از سطح مقاومت 86.18  دلار یک روند صعودی آغاز می شود که به دنبال آن به سمت سطح مقاومتی بعدی در  90.17 و سپس 92.93 حرکت خواهد کرد.

سناریوی روند نزولی
انتظار می رود روند نزولی ادامه یابد، در حالی که بازار در زیر سطح مقاومت 86.18 معامله می شود، در صورت شکسته شدن این سطح، روند قیمت‌ها با سطوح حمایتی 81،20 و 76.98 دنبال می‌شود.

نمودار پیش بینی هفتگی 

نمودار روزانه وست تگزاس

نمودار پیش بینی هفته گذشته

نمودار پیش بینی قیمت نفت

پیش بینی ماهانه قیمت نفت وست تگزاس، سپتامبر 2022
سناریوی روند صعودی
یک روند صعودی به محض بالا رفتن بازار از سطح مقاومت 92.93 آغاز می شود که به دنبال آن تا سطح مقاومت 101.88 حرکت خواهد کرد.

سناریوی روند نزولی
انتظار می رود روند نزولی ادامه یابد، در حالی که بازار در زیر سطح مقاومت 92.93 معامله می شود، و با رسیدن به سطوح حمایت 76.98 و 62.43 دنبال می شود.

نمودار ماهیانه پیش بینی قیمت

نمودار ماهیانه نفت

نمودار پیش بینی قیمت هفته گذشته

نمودار پیش بینی ماهیانه هفته گذشته

نفت آمریکا در زمان نگارش این مقاله با قیمت 85.39 معامله می شود. به نظر می رسد که روند نزولی است. در کوتاه مدت، شاید نفت خام بتواند موانع صعودی کوتاه مدت خود را از سر گرفته و مقاومت های مورد نظر را پشت سر بگذارد. پس از اینکه نفت خام آمریکا به 2.4 میلیون بشکه رسید که بالاتر از 1.9 میلیون مورد انتظار بود، کاهش یافت. همچنین، افزایش نرخ جفت ارز دلار آمریکا به دلار کانادا USD/CAD می‌تواند بر قیمت نفت اثر گذاشته و آن را به پایین ترین حد خود برساند.

نویسنده: لیلا درخشان
سه شنبه 29 شهریور 1401 ساعت 11:03
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین