خبر
 

چگونه بدون کارمزد، حواله یوان انجام دهیم؟

سلب مسئولیت: شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز TGJU صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

امروزه در جامعه امروزی با پیشرفت و وجود آمدن بازار های خرید و فروش انواع مختلف اجنس و تولیداتی بسیاری از مشاغل و کس و کار ها با این روند رشد خرید و فروش همراه شده و کار آفرینی های بسیاری را برای هر فرد علاقه مند و مستعد ایجاد کرده اند.

به گونه ای که امروزه در هر جامعه و کشوری با هر نوع اقتصاد و بازار فیزیکی و دیجیتالی ای انواع اجناس و محصولات مورد نیاز تک تک افراد آن جامعه طراحی، تولید و عرضه می شود که این موضوع زمینه را برای رشد انواع کسب و کار و افراد ایجاد و فراهم کرده است تا با طراحی، تولید، عرضه، پخش و یا واردات و صادرات محصولات مختلف پر فروش به خواسته ها و پیشرفت های خود دست یابند.

اصلی ترین دلیل ایجاد بستری این گونه برای هر کسب و کار و فردی در بازار خرید و فروش وجود بازار هدف در تمامی جوامع بوده که عرضه و پخش را به دنبال خود خواهد داشت حال امروزه به گونه ای شده که برخی کشور ها علاوه بر تغذیه کردن منابع بازار هدف خود دست به تغذیه بازارها و مشاغل سایر کشورها زده اند به گونه ای که چین از جمله کشور های ابر قدرت در تولید انواع مختلف اجناس با طیف وسیع تولید در انواع طرح ها و مدل ها به هر کشوری با بازار هدف مختص خود صادرات را ارائه می دهد.

به همین دلیل اجناس چینی در تمامی جوامع به ویژه ایران خواستاران بسیار زیادی از سوی فروشندگان و خریداران به دنبال داشته و همین ویژگی نیز باعث شده بسیاری از افراد دارای سرمایه به ویژه سرمایه گذاران به واردات محصولات در طیف ها، طرح ها و مدل بندی های بسیار فراوان بپردازند.

واردات اجناس از چین چگونه است؟

واردات اجناس از چین چگونه است؟

همانطور که در مطالب بالا گفتیم بسیاری از افراد از دیرابز به دلیل مقرون به صرفگی و بالا بودن طیف وسیع تولیدی های اجناس کشور چین به واردات انواع اجناس از چین پرداخته اند که همین موضوع باعث رشد روند فروش و خرید اجناس خارجی چینی در ایران شده است که تنها کافیست بازار هدف از سوی سرمایه گذاران شناسایی و در عین حال جنس و محصول وارداتی را در کشور چین در تولید کنندگان یافته و به واردرات آن بپردازند.

حال در جواب سوال این که واردارت اجناس از چین چگونه است باید بگوئیم که بسیاری از افراد واردات اجناس از چین را شغل و کسب و کاری پیچیده می دانند که این گونه نبوده و تنها همانطور که اشاره شد کافیست بازار هدف و جنس هدف شناسایی شده و با تولید کنندگان محصول در کشور چین ارتباط برقرار کرد.

در ادامه همین چالش و سخت گیرانه کردن واردات از نظر برخی افراد مسئله ای که بسیاری از افراد را با خود درگیر کرده و به چالشی بسیار بزرگ تبدیل شده است این است که چگونه هزینه های اجناس خریداری شده را از یاران به چین انتقال دهیم که باید در جواب این سوال هم بگوئیم که این کار با آسان تجارت و حواله یوان به چین اصلا کار مشکلی نیست.

چرا که تنها کافیست ارز رایج کشور ایران را به شرکت های انتقال ارز به شایر کشور ها مانند آسان تجارت بسپارید تا معادل ارز دریافتی را در کشور مقصد با کسر کارمزد انتقال به حساب شخصی، شرکتی یا تولید کننده جنس واریز کنند.

در اصطلاح به این انتقال ارزی که به آن اشاره کردیم حواله یوان به چین گفته می شود که در ادامه به بررسی تمامی جوانب این انتقال ارز رایج به سایر کشور ها به همراه آسان تجارت می پردازیم تا به تمامی سوالات شما بهترین پاسخ ها را داده باشیم.

هزینه های انتقال ارز به چین

هزینه های انتقال ارز به چین

برای این که افراد یا سرمایه گذاران ارز رایج کشور خود را به کشور های تولید کننده انبوه مانند چین برای واردات اجناس انتقال دهند همانطور که گفتیم شرکت های انتقال ارزی مانند آسان تجارت با فراهم آوردن پل ارتباطی آسان و سریع در کوتاه ترین زمان ممکن انتقال ارزی را با دریافت کارمزد انجام می دهند.

هزینه های انتقال ارز به چین یا کارمزد های انتقال ارز به چین در شرکت های معتبر، مطمئن و صاحب نام به سه گونه کارمزد ثابت، کارمزد درصدی و کارمزد ترکیبی دریافت می شود که در ادامه به همراه آسان تجارت به بررسی تمامی ویژگی ها این سه نوع کارمزد می پردازیم.

کارمزد ثابت

یکی از کارمزد هایی که هنگام ارسال پول به چین با آن مواجه خواهید شد، کارمزد ثابت است که مهم نیست چقدر پول ارسال کنید. به عنوان مثال، بانک ولز فارگو 18 دلار آمریکا (به اضافه کارمزد نرخ ارز) را بدون در نظر گرفتن اینکه 1000 دلار یا 10000 دلار به چین ارسال می کنید، دریافت می کند. این امر، حواله یوان به چین را از طریق انتقال بانکی را، به یکی از به صرفه ترین گزینه ها برای ارسال مقادیر زیاد پول به چین تبدیل می کند.

کارمزد درصدی

برخلاف هزینه های ثابت، درصد کارمزد ها با مقدار پولی که به چین ارسال می کنید افزایش می یابد. به عنوان مثال، برای انتقال 1000 دلار با استفاده از Wise ،مقدار 1.26 درصد یا 12.60 دلار آمریکا هزینه پرداخت می کنید. از آنجایی که بر اساس کل مبلغی که ارسال می‌ کنید، هزینه کارمزد دریافت می‌ کنید، می‌ توانید ببینید که هزینه‌ های درصد در هنگام ارسال مقادیر زیادی پول به کشور چقدر می‌ تواند پرهزینه باشد.

کارمزد ترکیبی

در نهایت، هزینه های ترکیبی ، ترکیبی از کارمزدهای ثابت و درصدی است. PayPal’s Xoom از این نوع ساختار کارمزد استفاده می کند، و به همین دلیل است که یکی از ارائه دهندگان خدمات انتقال پول، پرهزینه محسوب می شود. با این حال، به یاد داشته باشید که کارمزد های بالا تنها چیزی نیست که باید بررسی کنید بلکه باید نرخ ارز را نیز در نظر بگیرید تا بیشترین CNY را دریافت کنید.

چگونه بدون کارمزد حواله یوان انجام دهیم؟

چگونه بدون کارمزد حواله یوان انجام دهیم؟

روش های گفته شده در مطالب بالا انقال پول و ارز از داخل کشور ایران به واسطه بهره بردن از امکانات و خدمات شرکت های انتقال ارزی مانند آسان تجارت بود که برخی افراد برای خرید های مقیاس انبوه به کشور چین سفر نمی کنند بلکه برای خرید اجناس شخصی و یا اندکی به چین سفر می کنند که این افراد نیز به دنبال روش های انتقال ارز خود به کشور چین هستند که در ادامه به روش های انتقال ارز به کشور چین بدون پرداخت کارمزد یا همان حواله یوان بدون کارمزد می پردازیم.

استفاده از پول نقد

بدون شک همیشه باید مقدار کمی پول نقد در دست داشته باشید اما مسئله این است که چه مقدار پول نقد می توانید به چین بیاورید؟ به گفته اداره گمرک چین، مسافران  می توانند 20000 یوان پول نقد یا ارز خارجی معادل 5000 دلار آمریکا را بدون اظهار نامه با خود حمل کنند. هر چیزی بیش از این مقادیر باید توسط گمرک چین بررسی شود.

استفاده از چک های مسافرتی

یک گزینه مطمئن، هرچند قدیمی ، چک های مسافرتی است. برای چندین دهه این روش، انتخاب مسافران بین المللی بود. هیچ محدودیتی برای حمل چک های مسافرتی وجود ندارد زیرا این چک ها ارز محسوب نمی شوند، اما تقریباً مانند گذشته محبوب نیستند. امروزه نه تنها یافتن مکانی برای خرید با چک های مسافرتی دشوار است، بلکه نقد کردن آن نیز دشوار است. اگرچه بانک اصلی شما چیزی از شما دریافت نمی کند اما بانک چینی شما احتمالاً کارمزد ناچیزی (حدود 15 دلار آمریکا) از شما دریافت کند. هم چنین یک مشکل بزرگ وجود دارد. و آن این است که بررسی این روش بین 30 تا 60 روز طول می کشد.

دستگاه های خود پرداز در چین

دو روش قبلی خیلی کارامد نیستند. نرخ ارز در فرودگاه وحشتناک بالا است و تلاش برای دستیابی به یک راه حل منصفانه در یک بانک می تواند نیمی از روز شما را خرج کند برای دریافت پول نقد می توانید از دستگاه خود پرداز در چین استفاده کنید اکثر دستگاه های خود پرداز در سراسر چین ویزا و مستر کارت و همچنین UnionPay، Diner’s Club و غیره را می پذیرند که این مورد پیشنهاد شده نیز چالش های خاص خود را به همراه دارد که از شاخص ترین چالش های این روش قانون محدودیت برداشت از خودپرداز های کشور چین و کارمزد برداشت پول است که باید به آن توجه داشته باشید.

کلام آخر

ما در مطالب بالا به همراه آسان تجارت به بررسی تمامی جوانب و ویژگی های انتقال ارز از کشور ایران به چین یا همان حواله یوان به چین و تمامی ویژگی های این انتقال و پیشنهاد بهترین روش های حواله یوان به چین بدون کارمزد پرداختیم.

نویسنده: اپراتور
پنجشنبه 24 شهریور 1401 ساعت 13:19
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین