آخرین تحولات و نوسان حباب سکه در معاملات امروز ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

آخرین تحولات و نوسان حباب سکه در معاملات امروز ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

آخرین تحولات و نوسان حباب سکه (ربع سکه، امامی و بهار آزاد) در بازار سکه را در گزارش زیر ملاحظه کنید.

به گزارش نبض بازار، وجود حباب سکه طی چند سال اخیر دائماً بر قیمت ذاتی سکه اثر گذاشته و سبب افزایش قیمت آن شده است. مهمترین دلیل افزایش قیمت سکه انحصار ضرب سکه توسط بانک مرکزی است که موجب نوسانات اخیر به دلیل ذخایر ناکافی و البته نامشخص (نبود شفافیت در اعلام آمار و ارقام ذخایر طلای کشور) طلای بانک مرکزی سبب شده از سال ۱۳۹۷ عرضه سکه به بازار صورت نگیرد و عدم تعادل در عرضه و تقاضای بازار سکه و مازاد تقاضا موجب افزایش قیمت سکه شود و حباب تقریباً ۲۰ درصدی را در قیمت سکه منجر شود.

نوسان قیمت ربع سکه (قبل ۸۶)

در آخرین تحولات بازارها، لحظاتی پیش ربع سکه (قبل ۸۶) با ثبت قیمت ۳۲,۵۰۰,۰۰۰ ریال، کاهش ۴.۶۲ درصدی نسبت به روز گذشته را شاهد بود. قیمت فعلی ربع سکه (قبل ۸۶) گویای کاهش ۷.۱۴ درصدی نسبت به ماه گذشته و کاهش ۴.۴۱ درصدی آن نسبت به سه ماه قبل می‌باشد.

با توجه به معاملات امروز، ربع سکه (قبل ۸۶) در روز‌های مشابه سال گذشته یعنی در تاریخ چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ با قیمت ۳۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال داد و ستد شده بود که این نرخ با ۴.۸۳ درصد افزایش، در روز جاری به رقم ۳۲,۵۰۰,۰۰۰ ریال رسیده است.

نوسان قیمت حباب سکه امامی

در آخرین تحولات بازارها، لحظاتی پیش حباب سکه امامی با ثبت قیمت ۱۴,۴۱۰,۰۰۰ ریال، افزایش ۵.۳۴ درصدی نسبت به روز گذشته را شاهد بود. قیمت فعلی حباب سکه امامی گویای کاهش ۳۱.۰۸ درصدی نسبت به ماه گذشته و افزایش ۳۴.۱۷ درصدی آن نسبت به سه ماه قبل می‌باشد.

همچنین حباب سکه امامی در روز‌های مشابه سال گذشته یعنی در تاریخ شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ با قیمت ۵,۳۰۰,۰۰۰ ریال داد و ستد شده بود که این نرخ با ۱۷۱.۸۸ درصد افزایش، در روز جاری به رقم ۱۴,۴۱۰,۰۰۰ ریال رسیده است.

نوسان قیمت حباب سکه بهار آزادی

در آخرین تحولات بازارها، لحظاتی پیش حباب سکه بهار آزادی با ثبت قیمت ۴,۶۹۰,۰۰۰ ریال، افزایش ۴۶.۵۶ درصدی نسبت به روز گذشته را رقم زد.

شایان ذکر است که حباب سکه بهار آزادی در روز‌های مشابه هفته گذشته نیز یعنی در مورخ پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ با قیمت ۷,۵۵۰,۰۰۰ ریال معامله شده بود لذا نرخ فعلی به معنای کاهش ۳۷.۸۸ درصدی حباب سکه بهار آزادی نسبت به هفته گذشته می‌باشد.

منبع:
چهارشنبه 26 مرداد 1401 ساعت 16:16
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین