خبر

تحلیل و پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین و اتریوم

تحلیل و پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین و اتریوم

پس از انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده در 10 آگوست، بیت کوین و التکوین‌ها تلاش می‌کنند سطوح مقاومت پیش‌ روی‌شان را به حمایت تبدیل کرده و آماده‌ی صعود شوند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین تلگراف، گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) که در روز گذشته 10 آگوست (19 مرداد) منتشر شد، نشان می‌دهد تورم سالانه در ماه جولای 8.5 درصد افزایش یافته است؛ البته، با این‌که این رقم کم‌تر از حد انتظار اقتصاددانان بود - آن‌ها رقم 8.7 درصد را پیش‌بینی می‌کردند - این میزان از تورم هم‌چنان بسیار بالا است. از سویی دیگر، با این‌که میزان تورم کنونی از هدف اصلی فدرال رزرو - برای رساندن تورم به 2 درصد - بسیار فاصله دارد، ولی کاهش روند تورم امیدواری‌ها را به کارساز بودن اقدامات فدرال رزرو در افزایش نرخ بهره بیش‌تر می‌کند. این اتفاق، احتمال افزایش 75 واحدی نرخ بهره را در نشست سپتامبر پایین می‌آورد.

دارایی‌های پرریسک، از جمله ارزهای دیجیتال، به انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده پاسخ مثبت دادند. التکوین‌ها در مقایسه با بیت کوین (BTC) روند رو به رشد بهتری را تجربه می‌کنند. این مسئله میزان تسلط بیت کوین را به پایین‌ترین حد سالانه خود رسانده است، و در مقابل، اتریوم (ETH) به بالاترین حد سالانه خود نزدیک شده است.

عملکرد روزانه‌ی ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین در 8 آگوست (17 مرداد) از 24,245 دلار کاهش یافت و در 9 آگوست (18 مرداد) به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (22,966 دلار) رسید. معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت‌ها هستند (گاوها) به محض کاهش قیمت‌ در 10 آگوست (19 مرداد) شروع به خرید کردند؛ آن‌ها تلاش می‌کنند تا قیمت بیت کوین را به مقاومت 24,668 دلار برسانند.

نمودار قیمت بیت کوین

اگر آن‌ها موفق شوند، بیت کوین می‌تواند مومنتوم بیش‌تری به خود بگیرد و تا قیمت 28000 دلار افزایش یابد. خرس‌ها (معامله‌گرانی که به دنبال کاهش قیمت‌ها هستند) ممکن است در این سطح مقاومت بیش‌تری از خود نشان دهند؛ ولی اگر گاوها بتوانند بر این مانع غلبه کنند، قیمت بیت کوین می‌تواند تا 32000 دلار افزایش یابد. افزایش تدریجی شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی مثبت نشان می‌دهند مسیر صعودی بیت کوین با مقاومت چندانی روبه‌رو نیست.

در مقابل، اگر قیمت از 24668 دلار کاهش یابد، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت بیت کوین را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، بیت کوین ممکن است تا میانگین متحرک ساده‌ی 50 روزه (21708 دلار) کاهش یابد. شکستن قیمت به زیر این سطح می‌تواند ورق را به نفع خرس‌ها برگرداند.

اتریوم در 8 آگوست نتوانست از مانع 1818 دلاری به سمت بالا عبور کند، ولی خرس‌ها نیز نتوانستند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1637 دلار) برسانند. این مسئله نشان‌دهنده‌ی افزایش تقاضا در سطوح پایین قیمت است.

نمودار قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در 10 آگوست از میانگین متحرک نمایی 20 روزه عبور کرد و مانع بالای سر خود را در 1818 دلار از میان برداشت. اگر گاوها بتوانند قیمت را در بالای این سطح نگه دارند، قیمت اتریوم می‌تواند تا سطح روانی 2000 دلار و سپس به 2200 دلار افزایش یابد. افزایش میانگین متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی مثبت نشان‌دهنده‌ی قدرت گاوها هستند.

ولی اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، دیدگاه صعودی بی‌اعتبار خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت اتریوم ممکن است به میانگین متحرک ساده‌ی 50 روزه (1388 دلار) سقوط کند. این اتفاق می‌تواند شروع مرحله‌ی بعدی صعودی را به تاخیر بیاندازد.

نویسنده: امیر مصطفایی
پنجشنبه 20 مرداد 1401 ساعت 13:14
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین