پیش بینی قیمت جهانی طلا امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

پیش بینی قیمت جهانی طلا امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

تحلیل تکنیکال قیمت طلا امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش نبض بازار ، قیمت طلا (XAU/USD) در محدوده باریکی بین ۱۷۷۱.۶۰ تا ۱۷۷۶.۳۰ دلار در حال تحکیم است. این مرحله تحکیم پس از یک حرکت نزولی محض در نتیجه انتشار گزارش خوش بینانه اداره آمار کار ایالات متحده از وضعیت حقوق و دستمزد در بخش غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) آغاز شد؛ در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از مواجهه با موانعی در حدود تراز ۱۰۶.۸۰ به زیر قیمت باز شدن بازار رسیده و در انتظار یک حرکت پرنوسان خواهد بود. در حال حاضر، سرمایه گذاران منتظر انتشار شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) هستند. در این میان، قیمت نفت در ماه جولای (تیر و مرداد) در یک مسیر منفی باقی مانده است که ممکن است عامل مهمی برای لغزش در شاخص افزایش قیمت باشد.

بر اساس این گزارش، اقتصاد ایالات متحده ۵۲۸ هزار شغل در بازار کار ایالات متحده ایجاد کرده است که به طور قابل توجهی بالاتر از رقم مورد انتظار ۲۵۰ هزار و رکورد ۳۷۲ هزارتایی قبلی است. این امر از فدرال رزرو در زمینه افزایش بی تردید نرخ بهره حمایت می‌کند. نرخ رشد اقتصادی در اقتصاد ایالات متحده ثابت است و اکنون به طور شگفت انگیزی بالاتر از NFP است.


در مقیاس چهار ساعته، قیمت طلا به سمت خط پایینی کانال صعودی در حال کاهش است که از کف قیمت روز ۲۱ جولای (۳۰ تیر) در حدود ۱۶۸۱.۸۷ دلار کشیده شده است. این فلز گرانبها اکنون از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ دوره‌ای (EMA) در حدود ۱۷۶۵.۸۰ دلار دفاع می‌کند و بالاتر از ۵۰-EMA در تراز ۱۷۶۰۰ دلار باقی مانده است. در همین حال، شاخص مقاومت نسبی (RSI) به محدوده ۴۰.۰۰-۶۰.۰۰ رسیده است که نشان می‌دهد گاو‌ها برای مدتی نمی‌توانند این حرکت صعودی را حفظ کنند.

منبع:
دوشنبه 17 مرداد 1401 ساعت 14:46
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین