خبر

گزارش بازار‌ها امروز ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ | آیا بیت کوین در درازمدت سودآور است؟

گزارش بازار‌ها امروز ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ | آیا بیت کوین در درازمدت سودآور است؟

به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و دلار) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی این بازار‌ها به بررسی گزارش وضعیت قیمت و اخبار مهم بازار در همان روز خواهد پرداخت. بازار‌ها در روز جاری ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ چگونه بود؟

به گزارش نبض بورس، به صورت روزانه نبض بورسبورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و دلار) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی این بازار‌ها به بررسی گزارش وضعیت قیمت و اخبار مهم بازار در همان روز خواهد پرداخت. بازار‌ها در روز جاری ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ چگونه بود؟

گزارش بازار‌ها امروز ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ | آیا بیت کوین در درازمدت سودآور است؟
 

بیت کوین

بازار بیت کوین در هفته گذشته بین محدوده‌ی ۲۴۴۸۲-۲۲۸۰۵ دلار در نوسان بود. قیمت این رمزارز امروز در محدوده‌ی ۲۳۲۲۲ دلار معامله شد و نسبت به روز پنجشنبه ۱.۱۵ درصد افزایش داشته است.


هاروی که دستگاه جدید شرکت بیت‌مین (Bitmain)، یعنی انت ماینر اس ۱۹ ایکس پی (Antminer S ۱۹ XP) را مورد بررسی قرار داده است، عقیده دارد که با درنظرگرفتن مشخصات فنی، این دستگاه سودآورترین ماینر حال حاضر در بازار است. مدیرعامل شرکت Sabre۵۶ درباره نرخ واقعی بازگشت سرمایه ماینینگ توضیح داد که شاخص‌ها نشان می‌دهند استخراج‌کنندگان بزرگ می‌توانند با همین دستگاه پس از حدود ۱۱ ماه فعالیت، هزینه متحمل‌شده برای خرید دستگاه‌های استخراج خود را جبران کنند. هاروی در پاسخ به این سؤال که آیا استخراج بیت کوین می‌تواند در طولانی‌مدت سودآور باشد، توضیح داد که تخمین درآمد استخراج همیشه شبیه آنچه روی کاغذ اتفاق می‌افتد، نیست. او یادآوری کرد که در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ متوسط درآمد برآوردشده برای استخراج بیت کوین تا ۴,۷۱۱.۲۸ دلار افزایش یافته بود؛ در حالی که درآمد واقعی استخراج‌کنندگان طی این سال‌ها فقط ۱,۰۴۷.۱۱ دلار بود. /ارزدیجیتال

قیمت سکه

قیمت سکه طرح جدید در هفته گذشته بین محدوده‌ی ۱۴۱۹۹۰۰۰-۱۴۰۵۷۰۰۰ تومان در نوسان بود. قیمت این سکه امروز در محدوده‌ی ۱۴۰۹۸۰۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز پنجشنبه ۰.۰۰۷ درصد کاهش داشته است.

قیمت طلا

قیمت طلای ۱۸ عیار در هفته گذشته بین محدوده‌ی ۱۳۷۵۰۰۰-۱۳۵۶۱۰۰ تومان در نوسان بود که امروز در محدوده‌ی ۱۳۶۷۴۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز پنجشنبه ۰.۴۹ درصد کاهش داشته است.

قیمت دلار

قیمت دلار در هفته گذشته بین محدوده‌ی ۲۷۸۰۸-۲۷۶۸۷ در نوسان بود که امروز در محدوده‌ی ۲۷۸۰۸ معامله شد و نسبت به روز پنجشنبه ۰.۱ درصد افزایش یافته است.

منبع:
یکشنبه 16 مرداد 1401 ساعت 00:16
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین