افزایش ۱۰ برابری فروش نفت روسیه به هند/ روسیه جای عربستان را گرفت‌

افزایش ۱۰ برابری فروش نفت روسیه به هند/ روسیه جای عربستان را گرفت‌

با توجه به آنکه روس‌ها برای فروش نفت خود تخفیف خوبی در نظر گرفته‌اند، هند واردات نفت از این کشور را به میزان قابل توجهی افزایش داده و تا ۱۰ برابر بالا بردند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از بلومبرگ، در حالی که عراق بزرگ‌ترین صادرکننده نفت به هند به شمار می‌رود، اما روسیه توانسته با پشت سر گذاشتن عربستان به دومین تامین کننده نفت دهلی نو تبدیل شود.

هند به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان نفت در جهان، از ماه مارس واردات نفت از روسیه را ۱۰ برابر کرده و دلیل آن هم تخفیف خوبی است که روس‌ها روی نفت خود گذاشته‌اند.

در ماه می‌قیمت نفت روسیه برای هندی‌ها ۱۹ دلار در هر بشکه کمتر از نفت عربستان بود که البته این رقم برای ماه ژوئن به ۱۳ دلار کاهش یافت.

هاندانا هاری، کارشناس موسسه مشاوره واندا اینسایتز در سنگاپور، می‌گوید: پالایشگاه‌های هندی تلاش خواهند کرد تا دست خود را به نفت ارزان‌تر که امکان پالایش آن را دارند برسانند.

وی تأکید کرد: در شرایط کنونی نفت روسیه گزینه خوبی در این قالب است.

سال گذشته عربستان پس از عراق دومین صادرکننده نفت به هند بود و این در حالی بود که روسیه جایگاه نهم را داشت.

بر اساس گزارش موسسه S&P۵۰۰ گلوبال به لطف افزایش خرید هند و چین، صادرات نفت روسیه علی‌رغم تحریم‌های غرب، در ماه ژوئن به بالاترین میزان در سه سال گذشته رسید.

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرده که با وجود کاهش صادرات فراورده‌های نفتی روسیه، به خاطر افزایش قیمت جهانی درآمد نفتی این کشور بالا رفته است.

منبع:
شنبه 15 مرداد 1401 ساعت 17:45
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین