خبر

پوند در رشد محدود

پوند در رشد محدود

با تمرکز سرمایه‌گذاران بر جلسه بانک مرکزی و انتظار بالارفتن نرخ‌ها، پوند امروز در برابر دلار افزایش ضعیف‌تری داشت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از رویترز، پوند انگلیس روز چهارشنبه در برابر دلار به طور کلی ضعیف‌تر افزایش یافت، زیرا تمرکز سرمایه‌گذاران بر جلسه سیاست‌گذاری بانک مرکزی انگلیس در روز پنج‌شنبه باقی ماند که انتظار می‌رود بانک مرکزی در آن برای ششمین بار متوالی نرخ‌ها را افزایش دهد.

طبق داده‌های رفینیتیو، بازارهای پول در حال حاضر با احتمال بالای 90 درصد، افزایش بیش از 50 واحدی نرخ بهره را در نشست روز پنج‌شنبه قیمت‌گذاری می‌کنند، زیرا بانک مرکزی تلاش می‌کند تورم را از بالاترین سطح چهار دهه یعنی 9.4 درصد کاهش دهد.

بر اساس نظرسنجی انجام‌شده بین 27 جولای و 1 آگوست، بیش از 70 درصد از 65 تحلیلگر و اقتصاددانی که توسط رویترز مورد نظرسنجی قرار گرفتند نیز انتظار دارند که کمیته سیاست پولی این بانک در این هفته افزایش نیم درصدی داشته باشد.

اما تحلیلگران گفتند که پوند تا حد زیادی تحت تأثیر احساسات ریسک و عوامل خارجی پیش از نشست سیاستگذاری قرار دارد.

سیمون هاروی، رئیس تجزیه و تحلیل FX در مونکس اروپا گفت: «در آستانه نشست روز پنج‌شنبه بانک مرکزی انگلیس، پوند مطابق با حرکت‌های گسترده‌تر بازار معامله می‌شود.

در ساعت 0847 به وقت گرینویچ، استرلینگ 0.13 درصد در برابر دلار افزایش یافت و به 1.21735 دلار رسید که کمتر از بالاترین سطح یک ماهه 1.22915 دلاری بود که در روز دوشنبه ثبت شد.

در برابر یورو، 0.10 درصد کاهش یافت و به 83.65 پنس رسید، درست از بالاترین سطح 15 هفته اخیر سه‌شنبه.

تحلیلگران ING خاطرنشان کردند که برخی از اعضای بانک انگلستان (BoE) تاکید کرده‌اند که پوند در تنظیمات سیاست پولی نقش دارد و استرلینگ وزن‌دار تجاری از پایین‌ترین سطح خود در جولای 3 درصد افزایش یافته است.

آنها در یادداشتی گفتند: «با بالا ماندن قیمت گاز و احتمال قوی ماندن دلار، احتمالاً BoE اکنون پوند قوی‌تر را ترجیح می‌دهد.

در همین حال، داده‌های نظرسنجی تأیید کرد که فعالیت بخش خدمات بریتانیا در ماه ژوئیه با کمترین سرعت از اوایل سال 2021، زمانی که این کشور تحت قرنطینه ویروس کرونا بود، رشد کرد، اگرچه فشار قیمت‌ها کاهش یافت.

نویسنده: معصومه دانش
چهارشنبه 12 مرداد 1401 ساعت 14:43
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین