خبر

ولوو، زیبای اندک!

ولوو، زیبای اندک!

از آنجا که مشکلات زنجیره‌ی تامین باعث بروز دشواری در تولید شده است، گروه خودروسازی ولوو از کاهش 21.5 درصدی ولوو خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از رویترز، خودروساز مستقر در سوئد روز چهارشنبه اعلام کرد، فروش گروه خودروی ولوو در ماه جولای نسبت به سال گذشته 21.5 درصد کاهش داشته است زیرا مشکلات زنجیره تامین همچنان تولید را با دشواری مواجه می‌کند، اما ممکن است در ماه‌های آینده مجدداً افزایش یابد.

کمبود نیمه هادی‌ها و سایر قطعات باعث کاهش تولید و فروش صنعت خودرو در سه ماهه اخیر شده است، اما ولوو ماه گذشته اعلام کرد که شاهد «بهبود قابل توجهی» در تثبیت زنجیره تامین خود است.

ولوو کارز در بیانیه‌ای در روز چهارشنبه گفت: «به شرط ادامه این عادی‌سازی، این شرکت انتظار دارد که تولید در ماه‌های آینده به تدریج افزایش یابد.»

در پشت این بهبود مورد انتظار، شرکت پیش‌بینی می‌کند که فروش خرده‌فروشی برای کل سال 2022 در مقایسه با حجم در سال 2021 ثابت یا اندکی کمتر باشد.

خودروهای تمام الکتریکی تنها 3.5 درصد از فروش ژوئیه را در شرکت مستقر در گوتنبرگ به خود اختصاص دادند، که هدف آن این است که 50 درصد از فروش آن تا اواسط دهه، خودروهای الکتریکی خالص باشد.

ولوو در بیانیه‌ای اعلام کرد: برای کل سال 2022، هدف همچنان داشتن سهم دو رقمی از خودروهای تمام الکتریکی است.

فروش در چین در این شرکت که اکثریت آن متعلق به هلدینگ جیلی چین است، در ماه جولای 6.4 درصد افزایش یافت، در حالی که در ایالات متحده 40.7 درصد و در اروپا 29.1 درصد کاهش یافت.

هلدینگ جیلی

نویسنده: معصومه دانش
چهارشنبه 12 مرداد 1401 ساعت 13:18
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین