شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
  • بازارهای جهانی امروز شاهد چه تحولاتی خواهد بود؟


    معامله گران عصبی بهای معاملات نفت خام را روز سه شنبه به سطح پایینتری هدایت کردند. این بازار پس از اینکه تردیدهایی نسبت به توقف احتمالی تولید و تاثیر آن بر اشباع عرضه ایجاد شد افول کرد. عربستان سعودی و روسیه پیشنهاددهندگان اصلی توقف تولید نفت در سطح ژانویه هستند اما چنین اقدامی به مشارکت سایر تولیدکنندگان بزرگ مشروط خواهد بود. معامله گران بر این باورند که توقف تولید تنها وضعیت اشباع عرضه را طولانی خواهد کرد زیرا بازار در حال حاضر هم با حدود یک میلیون بشکه در روز تولید اضافی روبروست. اکثر تحلیلگران معتقدند بدون اقدام قاطع برای کاهش تولید قیمتها احتمالا در کوتاه مدت حرکت افقی یا کاهشی خواهند داشت. شایعاتی هم مطرح است که ایران احتمالا با توقف تولید موافقت نخواهد کرد. عبدالله البدری، دبیرکل اوپک همچنین اظهار کرده است دورانی که این سازمان به تنهایی مسئول کاهش تولید بود به پایان رسیده است. اظهارات مذکور تقصیر را مستقیما به گردن تولیدکنندگان نفت آمریکایی انداخت. نفت برنت با 50 سنت کاهش آخرین بار 34.10 دلار در هر بشکه معامله شد در حالیکه معاملات نفت خام آمریکا با 76سنت کاهش، به 32.63 دلار در هر بشکه رسید.

    قیمت طلای بازار کامکس برای تحویل در آوریل روز سه شنبه که سرمایه گذاران پولشان را از بازارهای سهام نزولی آمریکا و اروپا به بازار این فلز منتقل کردند، بیش از یک درصد صعود کرد. سرمایه گذاران همچنین سرمایه هایشان را به صندوقهای سرمایه گذاری طلای قابل معامله در بورس وارد کردند. دارایی‌های صندوق "اس پی دی آر گولد تراست" روز دوشنبه بیش از 19 تن افزایش یافت و به 752.29 تن رسید که بالاترین میزان از ماه مارس سال 2015 بود. طلا از ابتدای سال 2016 تاکنون حدود 15 درصد رشد قیمت داشته که عمدتا حاصل نگرانیها نسبت به بی‌ثباتی مالی و رشد اقتصادی بوده که به نوسان در بازارهای سهام بین المللی منجر شده است. سرمایه گذاران همچنین با بالا رفتن احتمال خودداری فدرال رزرو آمریکا از افزایش بیشتر نرخهای بهره از طلا حمایت کرده اند.

    یورو در برابر دلار آمریکا پس از انتشار گزارشی که نشان داد شاخص رضایت تجاری آلمان ماه گذشته کاهش چشمگیری داشته است و نگرانیها را نسبت به اوضاع بزرگترین اقتصاد اروپا برانگیخت، در سطح پایینتری مبادله شد. سرمایه گذاران همچنان پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا را تحت فشار قرار داده اند با اینهمه فشارها در مقایسه با تحرکات روز دوشنبه که بزرگترین افت یک روزه پوند از اکتبر سال 2009 بود کاهش یافته است. پوند پس از اینکه بوریس جانسون، شهردار لندن از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا حمایت کرد به پایین‌ترین سطح هفت سال گذشته نزول کرد. مردم انگلیس 23 ژوئن برای تصمیم گیری درباره آینده این کشور در اتحادیه اروپا به پای صندوقهای رای خواهند رفت. انتظار می‌رود پوند تا آن زمان همچنان شاهد نوسان باشد. اعضای بانک مرکزی انگلیس از جمله مارک کارنی، رییس این بانک به پارلمان انگلیس گفته اند کاهش ارزش پوند ممکن است فشارهای تورمی را افزایش دهد. کارنی همچنین عنوان کرد در صورت لزوم گزینه‌هایی مانند کاهش نرخها برای پشتیبانی از اقتصاد وجود دارد. بر مبنای اظهارات مقامات بانک مرکزی انگلیس، بنظر می‌رسد این بانک از ضعف پوند دغدغه ای ندارد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی