شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
بازار نفت
  • نفت به کدام جهت می رود؟

    بهای معاملات نفت خام برای تحویل در آوریل پس از اینکه فروشندگان بعد از ریزش شدید قیمت در روز سه شنبه نتوانستند روند کاهشی را تا آخر دنبال کنند، 78 سنت یا 2.57 دلار افزایش یافت و به 31.74 دلار رسید. نفت برنت که در معاملات روز سه شنبه 1.21 دلار افت کرده بود، با 73 سنت افزایش به 32.91 دلار در هر بشکه رسید. بازار نفت خام روز چهارشنبه که معامله گران به توافق روسیه و عربستان سعودی برای توقف سطح تولید و کاهش اشباع عرضه جهانی در صورت موافقت ایران با طرح مذکور خوش بین شدند چرخش کامل پیدا کرد. پس از اینکه اعلام شد بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران با همتایانش از ونزوئلا، عراق و قطر در تهران دیدار می کند، بازار شاهد پوشش کوتاه مدت فزاینده ای بود. با وجود خوش بینی که با این دیدار ایجاد شد، بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که متقاعد کردن ایران به توقف تولید آن هم زمانی که پس از ماهها تحمل تحریمهای بین المللی تازه افزایش تولید را آغاز کرده است، دشوار خواهد بود. یک مقام ایرانی پیشتر اظهار کرده بود ایران به افزایش تولید نفت خام ادامه می دهد تا به سطح پیش از دوران تحریمهای بین المللی برسد.

    پیشنهادهای کنونی خواستار توقف تولید نفت در سطح ژانویه از سوی تولیدکنندگان بزرگ شده اند. با اینهمه عربستان سعودی اعلام کرده است که توافق مذکور به همکاری سایر تولیدکنندگان بزرگ مشروط است. بسیاری از تحلیلگران معتقدند اقدام برای توقف تولید در سطح ژانویه تفاوت چندانی در توازن میان عرضه و تقاضا در سال جاری نخواهد داشت و برای کاهش تولید اضافی 600 هزار بشکه در روز که برای سال جاری پیش بینی شده است، کافی نخواهد بود. بعضی از معامله گران عنوان کرده اند مایلند کاهش تولید عربستان به سطح تولید کنونی ایران را مشاهده کنند. جهت بازار با نتیجه دیدار میان ایران و سایر تولیدکنندگان اوپک مشخص خواهد شد. معامله گران باید برای نوسان بیشتری آماده شوند زیرا فعالان بازار به شایعات مربوط به کاهش تولید واکنش نشان خواهند داد.

    قیمت نفت خام روز چهارشنبه به سطح بالاتری صعود کرد و در بعدازظهر این روز بدنبال انتشار گزارش موسسه امریکن پترولیوم که نشان داد ذخایر نفتی در هفته گذشته کاهش یافته است به روند صعودی ادامه داد. قیمتها برای تست خط سیر شیب نزولی نزدیک سطح 32.50 مهیا می شوند در حالیکه سطح حمایت در 29.35 دلار نزدیک متوسط حرکت 10 روزه مشاهده می شود. اکنون که شاخص MACD یک سیگنال خرید ایجاد کرده، اندازه حرکت قیمت مثبت شده است. موسسه امریکن پترولیوم روز چهارشنبه اعلام کرد ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته 3.3 میلیون بشکه کاهش یافت در حالیکه پیش بینی شده بود میزان ذخایر 3.1 میلیون بشکه افزایش خواهد یافت. معامله گران اکنون منتظر انتشار گزارش ذخایر آژانس بین المللی انرژی هستند که به دلیل تعطیلات روز رییس جمهور یک روز به تاخیر افتاده است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی