ردپای دلالان در نوسازی کامیون‌ها

یک راننده کامیون گفت: ۴۰ هزار راننده کامیون که باید طبق قانون نوسازی ناوگان کامیون‌های اروپایی خود را تحویل می‌گرفتند به دلیل حضور دلالان و واسطه‌گران تاکنون نتوانسته اند خودور‌های خود را تحویل بگیرند.

به گزارش پدال نیوز؛ علیپور گفت: طبق قانون نوسازی ناوگان فرسوده سنگین کشور مقرر شده بود ۵۳ هزار دستگاه کامیون سه‌ساله اروپایی وارد کشور شود اما از زمان اجرای این طرح که سوم خرداد ۹۹ بود تاکنون هیچ یک از کامیون داران این کامیون ها را تحویل نگرفته اند و تمامی آنها در دست دلالان در حال خرید وفروش با نرخ های بالاست!

به گفته این راننده کامیون، سازمان راهداری در زمان اجرای این طرح مقرر کرده بود که ۴ گروه که سه گروه شامل شرکت های حمل ونقلی و شرکت های تولید کننده داخلی کامیون و تشکل های صنفی این بخش و گروه چهارم که رانندگان است این کامیون ها را وارد کنند اما از این ۴ گروه هیج یک از کامیون داران نتوانسته اند کامیون های خود را وارد یا تحویل بگیرند.

او می‌گوید: این کامیون های اروپایی در زمان ورود یک تا دو میلیارد تومان بوده اما به واسطه حضور دلالان و واسطه گران این کامیون ها در نمایشگاه های خودروهای سنگین به قیمت ۶ تا ۷ میلیارد تومان به فروش می رسد.

با توجه به آنکه ۴۰ هزار راننده کامیون که این قانون نوسازی ناوگان فرسوده سنگین  برای مالکان خودروهای فرسوده تصویب شده بود تاکنون هیچ خودروی سنگین اروپایی را تحویل  نگرفته اند طرح شکایتی را به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه کرده اند تا شاید بخشی از مشکلات آنها برطرف شود.

پیش از این هم اعلام شده بود که اسقاط کامیون های فرسوده که بخشی از قانون این طرح است به دلیل افزایش قیمت ناوگان چندین برابر شده و مالکان این خودروها امکان خرید کامیون ها را ندارند.

براساس بند «ث» ماده ۳۰ قانون احکام دائمی،‌ واردات کامیون‌های زیر سه سال ساخت از نوع اروپایی، ژاپنی و کره‌ای آزاد اعلام شده است.
باشگاه خبرنگاران
منبع:
جمعه 3 تیر 1401 ساعت 11:50
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین