از اشک دلار، طلا خندید!

از اشک دلار، طلا خندید!

با تضعیف دلار، حمایت از طلا مورد استقبال قرار گرفت و به این دلیل امروز طلا در آسیا افزایش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، قیمت طلا صبح روز دوشنبه در آسیا افزایش یافت و به بالاترین سطح بیش از یک هفته اخیر رسید. تضعیف دلار همچنان به حمایت از فلز زرد با قیمت دلار ادامه داد، حتی در شرایطی که افزایش بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده رشد را محدود کرد.

معاملات آتی طلا تا ساعت 1:13 بامداد به وقت شرقی (5:13 بامداد به وقت گرینویچ) با 0.62 درصد افزایش به 1853.46 دلار رسید و قیمت‌ها به بالاترین حد خود از 12 مه تا 1853.55 دلار در اوایل جلسه رسید.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد OANDA، به رویترز گفت: «هیئت منصفه هنوز در این مورد مردد است که آیا طلا در میان‌مدت، طوفان را پشت سر گذاشته است یا صرفاً در پاسخ به عقب‌نشینی مداوم دلار آمریکا افزایش یافته است.»

دلار که به طور معمول معکوس به طلا حرکت می‌کند، روز دوشنبه پس از اولین کاهش هفتگی خود در نزدیک به دو ماه گذشته کاهش یافت. شاخص بازدهی خزانه‌داری 10 ساله ایالات متحده پس از یک دوره شکست سه جلسه‌ای تقویت شد.

رابطه معکوس دلار و طلا

هالی گفت: «قبل از اینکه از نظر ساختاری صعودی شویم، باید ببینیم که طلا در برابر تقویت دلار، و نه ضعف دلار، روی دستاوردهای اخیر خود باقی می‌ماند.»

فدرال رزرو ایالات متحده همچنین صورتجلسه آخرین جلسه خود را که قرار است در روز چهارشنبه برگزار شود، منتشر خواهد کرد. جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، قبلاً نظر خود را در هفته گذشته تکرار کرده است که فدرال رزرو باید نرخ بهره را در سال 2022 به 3.5 درصد افزایش دهد تا سریع‌تر تورم را کنترل کند.

در آسیا و اقیانوسیه، بانک مرکزی نیوزلند تصمیم سیاست خود را روز چهارشنبه اعلام خواهد کرد و تصمیم بانک کره نیز یک روز بعد اتخاذ خواهد شد.

در انعکاس احساسات، SPDR Gold Trust اعلام کرد دارایی‌های آن 0.69 درصد افزایش یافت و از 1056.18 تن روز قبل به 1063.43 تن در روز جمعه رسید.

در سایر فلزات گرانبها، نقره با 0.4 درصد افزایش، پلاتین با 0.3 درصد افزایش به 958.10 دلار رسید و پالادیوم 0.7 درصد افزایش یافت.

نویسنده: معصومه دانش
دوشنبه 2 خرداد 1401 ساعت 11:34
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین